Win Vista - ano ci ne? Nebo zustat u XP?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Corra 21. 2. 2007 09:45

on myslim nikdo necekal na to ze Vista bude hned u vydani vymakana na prvni pokus
ani to tu nikdo nezminil

ja zatim nevidim duvod prejit na Visty
proc taky, nedodelky, chybejici ovladace, o dost narocnejsi nejen na RAM, ... a jaky ze to ma plus?

a co se tyce her a directx 10, nemyslim ze by tech her na d10 bylo hned zas tolik brzo, autori, distributori vi, ze takovy hry se budou prodavat hur, protoze vyhovujicich masin je minimalne a samozrejme si prejou prodavat co nejvic...

proste to nejakej patek potrva nez se to vsechno vyladi...
(zvysi se prumerna uroven PC (nejen hry), firmy dotvori ovladace pod visty, MS vyda nejaky ty aktualizace zaplaty,... atd)

neni kam spechat, dobrodruhum se meze nekladou ale pokud potrebujes makat, hrat,... a nehrat si jen s nastavenim apod tak XP

(sorry tucnak, ale dlouho sem nevidel poradnou hru pod tucnaka)
"Když se něco může pokazit, pokazí se to..."
"Když se něco nemůže pokazit, pokazí se to taky..."
"Když se může pokazit více věcí, pokazí se ta nejdražší nebo ta kterou v dané chvíli nejvíce potřebujeme..."
Murphy
Corra
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 21. 2. 2007 10:04

Corra píše:o dost narocnejsi nejen na RAM, ... a jaky ze to ma plus?

neni kam spechat, dobrodruhum se meze nekladou ale pokud potrebujes makat, hrat,... a nehrat si jen s nastavenim apod tak XP

Máš pravdu. Jen co se týče té RAM , tak se mi Visty subjektivně jeví svížnější než XP.

No a co se týče těch "dobrodruhů" ...tak zase takové dobrodružství ty Visty nejsou. Makat se v nich v pohodě dá i teď :wink:
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 2. 2007 10:33

Viktorfc píše:Dobry den, chtel jsem se jenom zeptat zkusenych odborniku, kteri uz Vistu maji, zda je lepsi prejit na Vistu nebo si ponechat XPcka? Mozna je jeste brzo se na na to, po tak kratke dobe ptat, ale treba lze uz ted rict, ze je Vista lepsi nebo horsi. Predem diky za Vase nazory a zkusenosti :wink: . Viktor

Jen se připojím k názoru rozhodně zůstat. Proč už zde bylo popsané. Jde zhruba o stejnou situaci jako tenkrát když začínala XP. Tenkrát se přecházelo ke stabilním Windows XP s podporou HW dobře když už měli první SP. Nechci určitě srovnávat Vistu s XP, ale asi bych to udělal podobně.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 21. 2. 2007 10:41

Když nepřejde nic neztratí ... když přejde absolutní většina věcí mu půjde bez problému.

Jinými slovy ... nyní je to úplně jedno a díky ceně je levnější zůstat.
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 2. 2007 10:55

venousekh píše:Když nepřejde nic neztratí ... když přejde absolutní většina věcí mu půjde bez problému.

Jinými slovy ... nyní je to úplně jedno a díky ceně je levnější zůstat.e/quote]

Když přejde, může Downgradovat, každopádně je to tak. Lepší zůstat.

//christian: smazán OT
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Oops! 21. 2. 2007 12:19

venousekh píše:
Corra píše:o dost narocnejsi nejen na RAM, ... a jaky ze to ma plus?

Máš pravdu. Jen co se týče té RAM , tak se mi Visty subjektivně jeví svížnější než XP.
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 2. 2007 12:24

čerstvě nainstalovaný OS je vždycky rychlejší než nějakou dobu používaný.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod IgorK 21. 2. 2007 12:43

zalezi do akej kategorie patris. pokial si vyvojar alebo admin, tak by bolo dobre sa s tymto systemom oboznamit aby si nebol zaskoceny. pokial si len obycajny uzivatel a neplanujes kupit nove zelezo, tak ti XP este rok budu stacit. ak predsa len planujes kupit nove zelezo a chces aby ho tvoj OS maximalne vyuzil, tak by som nad win Vista uvazoval. co sa tyka aplikacii a ovladacov, existuju specializovane stranky pre win Vista, kde si mozes zistit, ci tam svoje oblubene aplikacie najdes. tu ich mas:
kompatibilny software
ovladace
I own all your code - pay me all your money!
IgorK
Junior

Odeslat příspěvekod treyo 21. 2. 2007 16:48

no ja hovorim PREJST...

Vcera som Vistu nainstaloval a musim povedat, ze som velmi spokojny...da sa povedat, ze nad ocakavanie... Je stabilna, ale hlavne rychla, graficky podarena...atd atd
Prekvapilo ma, ze sa bootuje kratsie nez XP cca 20sekund...ale to je samozrejme individualne.
Nemal som problem absolutne s nicim, mam AMD X2 3800+ 64 dualcore, 2x512DDR2, GF7300GT 256... vsetky drivery mi nainstalovalo bez problemov...sem-tam sa vyskytne nejaky problem s kompatibilitou, ale mne zatial len pri programoch maleho vyznamu, ktore sa navyse daju lahko nahradit...
treyo
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 21. 2. 2007 16:51

No já bych nepsal PREJST .... :-)

Viděl bych to asi tak :

Pokud teď někdo stojí před tím , že si chce koupit OS , tak říkám : "KUP VISTU"

Pokud někdo má WindowsXP , tak říkám "POKUD NEMÁŠ PRACHY NA VÍC , JE NYNÍ PŘECHOD NA VISTU ZBYTEČNÝ "

:-)
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 21. 2. 2007 17:02

treyo píše:no ja hovorim PREJST...

Vcera som Vistu nainstaloval a musim povedat, ze som velmi spokojny...da sa povedat, ze nad ocakavanie... Je stabilna, ale hlavne rychla, graficky podarena...atd atd
Po jednom dnu a už takové soudy ! Počkej až opadne první opojení a vystřízlivíš :).
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 21. 2. 2007 17:06

No u mně to bylo naopak. já díky Internetově-diskuznímu svazu panikářů byl "střízlivej" před instalací. Údajně mi nic nemělo fungovat a hrůzou mi měly slézt vlasy.

No měl jsem strach, ale v podstatě mi nyní po týdnu funguje vše bez problému jak v XP a práce je trochu příjemnější :wink:
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 21. 2. 2007 17:25

Spíš jsem narážel na "stabilní". Po jednom dnu testování říct, že systém je stabilnější než jiný systém .....
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 21. 2. 2007 17:32

Stability bych se nebál. Pokud mu to nebude vyloženě padat , tak ani nemá šanci porovnávat poněvadž už XP byly stabilní jak sviňa.

Mně snad za 4 roky spadly jen 2x .....
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 2. 2007 19:21

venousekh píše:No já bych nepsal PREJST .... :-)

Viděl bych to asi tak :

Pokud teď někdo stojí před tím , že si chce koupit OS , tak říkám : "KUP VISTU"

Pokud někdo má WindowsXP , tak říkám "POKUD NEMÁŠ PRACHY NA VÍC , JE NYNÍ PŘECHOD NA VISTU ZBYTEČNÝ "

:-)"/quote]

S tím rozhodně nesouhlasím. Osobně bych si na ty dva roky sehnal warezový XPéčka a až pak (už by měl bejt do tý doby SP1), bych koupil Vistu :mrgreen:
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka