Win Vista - ano ci ne? Nebo zustat u XP?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod venousekh 23. 2. 2007 10:22

Sohlasím s tebou a od počátku tu říkám , že pro majitele XP přechod nyní smysl NEMÁ. Jen někteří jedinci s nějakým sociálním problémem tu melou bludy . :wink:

Jediný co jsem řekl pro Vistu je to , že pokud dnes někdo nemá žádný OS a hodlá koupit , tak může bez obav koupit Visty. :wink:

99% věcí v nich funguje stejně ba i lépe než v XP.....

Toť vše a díky... :wink:
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 23. 2. 2007 10:30

Ano vlastně i já souhlasím. Kupuje-li si dnes někdo výkonné PC a nemá-li přenosná XP, je volba asi jasná. Pokud teda bude Vista vlastně stejná jako Viena. Pokud má být Viena zase něco jiného, tzn. Vista nebude nějak povýšena na Vienu, pak je to blbost. Předpokládám, že Viena nebude opět odlišný OS a nebude se muset znova něco kupovat? Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 23. 2. 2007 10:34

Vlastně jediná volba by to ani tak nebyla. Zapoměl jsem na Linux. :D
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod pedrs 23. 2. 2007 11:18

venousekh píše:Sohlasím s tebou a od počátku tu říkám , že pro majitele XP přechod nyní smysl NEMÁ. Jen někteří jedinci s nějakým sociálním problémem tu melou bludy . :wink: >/quote]

Zase jak pro koho.To si musí každý rozhodnout sám.Zda chce investovat,zda na to má HW a zda jsou jeho nejpoužívanější programy kompatabilní.Tady není ani pro zůstat ani pro přejít.

pquote="venousekh"]
Jediný co jsem řekl pro Vistu je to , že pokud dnes někdo nemá žádný OS a hodlá koupit , tak může bez obav koupit Visty. :wink:

99% věcí v nich funguje stejně ba i lépe než v XP.....

Toť vše a díky... :wink: /quote]

Přeně v tomhle stavu jsem také.Žádný OS mám nemám.
Dlouho jsem přemýšlel,jestli mám do toho jít.A má volba nakonec byla jasná.Mám rád plně funkční vše co potřebuji a nebát se,že dělám něco nekalého.
Ten vývoj něco stojí.A i tohle je odměna za práci,kterou někdo udělá.Všechno stojí peníze.Nejsou to zrovna malé peníze,ale člověk má pak klid.
kdo chce kam,pomozme mu tam
pedrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod venousekh 23. 2. 2007 11:22

To je tvoje volba a je to naprosto v pořádku. Vzhledem k ceně OS ti přeji aby tvé Windows byly plně funkční i za rok nebo za dva ...
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 23. 2. 2007 11:36

A jak to tedy má být s tou Vienou. Píšou, že má být za dva roky, což je podle mě nesmysl. Bude se jako muset opět koupit nová Viena nebo jak?
Spíš asi nějaký balíček pro Vistu ne?
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 23. 2. 2007 11:53

Plánuje se na rok 2009. Měl by to být samostatný systém, takže máš to samý jako teď když máš XP (koupit licenci nebo upgrade). Ale kdo ví co bude za dva roky, všichni víme jak to bylo s termíny u Visty.
Mezi tím by měl vyjít něco jako SP1 pro Vistu a mělo by se to jmenovat Fiji.

Ještě mám dotaz pro Vistaře....jdou vám aktualizace z Visty pro Office 2007 ? Mě jdou jen z XP :-/ .
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Brut 23. 2. 2007 12:13

No kdyby to bylo skutečně takhle brzy, čemuž nevěřím, tak bych Vistu klidně vynechal. Ale kdo ví, zda tam nebude už tolik ochran, že to nebude použitelné. A možná zase nový HW. Trochu škodolibě bych MS přál, aby si naběhl. Prospělo by to Linuxu a všem, neboť by konečně měl člověk více možností. Vyvojáři by se museli linuxem více zabývat (hlavně ti herní) a tím by Windows ztratily většinu výhod. Podle mě je stejně ten největší rozdíl pro běžného uživatele, že to je s hraním v linuxu tak jak to je. Ale ten zaračovaný kruh, kdy musí být hodně uživatelů, aby se to vyplatilo, ale zároveň to nechtějí používat dokud to nebude podporovat vše, platí.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Corra 23. 2. 2007 12:30

2Brut
tohle tema se nejmenuje linux vs. Win :) :)
"Když se něco může pokazit, pokazí se to..."
"Když se něco nemůže pokazit, pokazí se to taky..."
"Když se může pokazit více věcí, pokazí se ta nejdražší nebo ta kterou v dané chvíli nejvíce potřebujeme..."
Murphy
Corra
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 23. 2. 2007 12:33

Omlouvám se. :(
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Jaem 23. 2. 2007 12:41

venousekh píše:Business nemá to Aero ( což je celkem fuk ) a nemá ani Windows Multimedia Center ( což je také celkem fuk ) .... /quote]

doplnim, ze Vista Business Aero ma vid tu: http://www.microsoft.com/cze/windows/pr ... hoose.mspx
Carpe diem
HP Compaq nx5000, HP Compaq nx9420, iPaq rx3715
Jaem
Junior

Odeslat příspěvekod deglaser 23. 2. 2007 14:12

Dost veci mi pod vistou nejde nejvic me vadi nero ve verzi 7.0.2.1.
A nejvic me stvou ti hlasky o nekompaktibilite.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Odeslat příspěvekod drnoha 23. 2. 2007 14:21

No osobne bych tady ty Windows 7 moc netahal, kdo vi, kdy vyjdou. Osobne si myslim, ze Visty jsou tak na dalsich 4-5 let. Tedy alespon doufam, kdyz uz za to chcou tolik penez. :-D
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 23. 2. 2007 14:31

deglaser píše:Dost veci mi pod vistou nejde nejvic me vadi nero ve verzi 7.0.2.1.
A nejvic me stvou ti hlasky o nekompaktibilite.

Tak si nainstaluj 7.7.5.1. To šlape. Nesmíš tam cpát verze softwaru z doby , kdy ještě neexistovala pomalu ani Vista Beta 1 :lol:
venousekh
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka