Windows Vista: Potřebujete rychlý upgrade?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod X__ 9. 3. 2007 00:07

Tonda-B: Ale není to zadarmo :lol: Aspoň pro M$ :D
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 9. 3. 2007 02:28

Tonda-B píše:S Vistou mi může každý políbit.

OS, ve kterém nefunguje zvukovka, GK (nVidia je tragédie, ati trochu lepší), kde je zpětná kompatibilita DX10 jen na papíře, ale bez nainstalování DX9 si nezahraješ (Call of Duty 2 běhá jen pod DX7, pod DX9 bílá obrazovka) není nic, co by se mělo prodávat.

A už vůbec ne kupovat.
/quote]

Je ale zvláštní, že moje grafiky od Nvidie i ATI fungují :-) Problémy se zpětnou kompatibilitou jsem nezaznamenal. CoD2 na počítači bez DX9 nejde spustit.

Oba ty problémy mě vedou k otázce. Podporuje tvoje grafika vůbec DX9?
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod diablik 9. 3. 2007 03:00

hmm mozno ze klasicke (desktop) grafiky on NVIDIE idu ale skuste rozchodit Gokarty a ste frajer. bezny postup je rozbalit .zip editovat .ini balicek cez spravcu HW aktualizovat...atd. trochu horor, uprimne aj ten vykon oproti XP je v hrach nizsi. uprimne to je jedinny dovod preco mam na NB dualboot (XP+UBUNTU/VISTA+UBUNTU) ono vistu som nekrekoval ale cez msdnaa muni to mam zadarmo len tak na okraj.
hmm a je skoda ze tu funkciu UAE ci jak tak pohnojili, lebo co funguje velmi dobre napr. prave v ubuntu nefunguje vo viste...skoda mozno o 5 rokov...
diablik
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 9. 3. 2007 07:00

Jen tak na okraj. A jaký máš výkon ve hrách v Ubuntu ? :-B
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod duch 9. 3. 2007 07:14

Jezis zase hadka co je lepsie, v stredoveku sa upalovalo za kolko anjelov sa zmesti na spicku ihly, niektori cirkevni hodnostari vypocitali ze aj cez cca 3000...
A dnes sa IT intelektualy vadia co je lepsie VISTA/XP/Ubuntu(Linux)/MacOS...... :lol:
Celkovo dost podobny problem lebo k racionalnemu, objektivnemu a najma konstruktivnemu zaveru sa nikdy neprislo....
duch
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 9. 3. 2007 07:17

Trh je nejlepší rádce. Mrkni se na penetraci jednotlivých OS a nemusíš dumat. :-B
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 3. 2007 08:47

Trh mluví o tom držte OS ve státní správě a nikdo nemá šanci.S ní komunikuje každý-tulpasové z ní rozhodují na čem a o čem se bude učit na školách.Iluze o lidech tam sedících si nemá význam dělat.Nikoliv nepodstatným důvodem je pokud ke komunikaci firma-ůřad použijeme dokument který sice splnuje specifikace ale ůředník nám odepíše to pošleme v něčem normálním třeba doc :) Že neví co s tím.Doporučuju kurs státní správy práce na PC si stáhnout to PDF-lepší for jsem neviděl a s absolventy jsem měl tu čest.Dobrý je pro prodeje něco ůmyslně udělat nekompatibilní třeba DX10 na XP.Potom ten co mu slouží XP má důvod jít a koupit si za nákou kačku nový systém od nás jinak by na nás prděl zvysoka.
A takových věcí je-není to jenom o kvalitě nebo nekvalitě.Co je lepší,horší.A to říkám že hráč má být u WIN a nepokoušet linux.Snad jenom aby věděl jak funguje.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 9. 3. 2007 09:11

Tak když tady obejdu v okolí mé známé , tak všichni jedou na Windows , ale ve státní správě nikdo z nich nepracuje. :wink:
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 3. 2007 10:05

Samozřejmě v mém okolí je jich sice pár ale je jich dost co chodili třeba do školy-přesněji všichni,pokud odečtu ročníky jichž se to netýká tak dokonce nikdo z nich neviděl a neslyšel ve škole o jiném OS než Windows.A potom platí ten zbytek koneckonců v některých zemích humanitárně rozdávají licence téněř zadara.Nezpochybnuji aktivity bývalého šefa na poli filantropie ale toto s ní nemá nic společného.
Takže argument neznám nikoho v okolí a přesto má win je mimo.Posice se budovala něčím jiným než tím že by válcovali ostatní OS nebetyčnou kvalitou.Pro mne byla důvodem přechodu velmi iracionální věc a to DOOM jednička :mrgreen:
Ale to byla trochu jiná doba.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 9. 3. 2007 10:13

Já bych chtěl jen říct , že mí známí většinou ve škole neslyšeli o vůbec žádném OS :-)
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 9. 3. 2007 10:15

Vraťme se prosím k tématu, jinak to tu zraje k uzamčení.
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod venousekh 9. 3. 2007 10:19

Já myslím , že to je k tématu. Opravdu jsem ve věku , kdy já a mí vrstevníci jsme ve škole počítače neměli - pominu-li IQ 151 :-)

A zároveň nepracují ve státní správě. Proste mají Windows , protože to je uživatelsky nejjednodušší ( všimněte si něříkám nejlepší ) systém.

No a to téma je o přechodu na nový OS MIcrosoftu , což je vždy provázeno návrhy , že nejlepší je přejít na OS úplně jiného výrobce :-) No a já říkám , že na to se 99% uživatelů vykašle . To je z praxe... :-)
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 3. 2007 10:48

Vlasta W. píše:Vraťme se prosím k tématu, jinak to tu zraje k uzamčení.e/quote]

Myslí že to k tematu je,nikdo nikoho nenapada jen se normálně diskutuje.Vždycky vzniknou dohady třeba u apple jestli je to nový system nebo jestli tahaj prachy z lidí,u linux dister jestli tvůrce nezešílel vydávat to za novou verzi atd.Nevidím na tom nic pobuřujícího.Ale jestli je vhodnější napsat prostě stojí za ho.no není důvod,nápáchá to zatím víc škody škody než užitku tak prosím.Tím jsme zpět u tématu.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 9. 3. 2007 11:46

Vlasta W. píše:
Je ale zvláštní, že moje grafiky od Nvidie i ATI fungují :-) Problémy se zpětnou kompatibilitou jsem nezaznamenal. CoD2 na počítači bez DX9 nejde spustit.

Oba ty problémy mě vedou k otázce. Podporuje tvoje grafika vůbec DX9?k/quote]

Tak to ti upřímně gratuluji a CoD2 si užij.

Na 2 roky staré 6600GT pod DX 9 bílo, pod DX7 funguje, ForceWare 100.65

Na 1650XT, Catalyst 7.2, nejde spustit vůbec. Hlásí problém se zvukem a jeho drivery. Když zvukovku zakážu, vyndám, odinstaluji, dám integrovanou, pořád totéž - nic, neběží.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 9. 3. 2007 11:51

Nazdar Tondo .... moje MSI 6600 GT 128 MB funguje bez problému.

Myslím v CoD2 samozřejmě.

Buď zdráv. :wink:
venousekh
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka