Co vas najviac stve na Viste?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 5. 2007 18:33

[quote="Lynx Fly
Ale panove, nevim, kdo koho pobavil, ale zmena planu mluvi za vse ... http://www.cdr.cz/a/diskuze/4634 - jinak tim, ze jste bavici jsem vas nechtel urazit ^.^

BTW - opravdu o Viste neco malo vim a nemyslim si, ze bych byl nejak zcestny ;)[/quote]

no a co ten clanek dokazuje ? vubec nic, jen tvoji tupost... jak vzapeti v dalsim prispevku dokazujes... ano jadro systemu by bylo v nejakem tom C/C++, ovladace totez ... to nad tim jsou uz jen aplikace... ale to nema s jadrem nic spolecnyho ty chytraku ...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Lord KUKO 24. 5. 2007 19:14

Mna aktualne dost sere ze vo Vista mail nevidim svoje kontakty nalavo tak ako to bolo zvykom v kazdom Outlooku. Nechapem preco to tam nieje...a nikde ziadna rada ako to zapat.
Lord KUKO
Junior

Odeslat příspěvekod Lynx Fly 24. 5. 2007 19:32

piErcE píše:no a co ten clanek dokazuje ? vubec nic, jen tvoji tupost... jak vzapeti v dalsim prispevku dokazujes... ano jadro systemu by bylo v nejakem tom C/C++, ovladace totez ... to nad tim jsou uz jen aplikace... ale to nema s jadrem nic spolecnyho ty chytraku ...

Clanek nedokazuje mou tupost, tu jste dokazal prave vy svym prispevkem, ja zde pouze sdeluji informace, ktere jsou pravdive a poskytl jsem i dukaz meho tvrzeni. Cituji: "Nakonec to podle některých ohlasů bude dobře, že se jádro Longhornu vymaní z nutnosti běžet na .Net Frameworku" Tudiz vlastni jadro melo skutecne bezet na frameworku a nechal jsem si to pred chvili potvrdit z MS. To ze nedokazete otevrit nejspis nedokazete otevrit odkaz to uz je jina, tak jsem vam to tu alespon odcitoval ;)

BTW - Pracuji pro jednu mezinarodni korporaci jako SW archytekt, tudiz vim, jak OS funguje a trosufam si tvrdit, ze lepe nez vy (piErcE).
Lynx Fly
Junior

Odeslat příspěvekod EllE 24. 5. 2007 19:50

Lord KUKO píše:Mna aktualne dost sere ze vo Vista mail nevidim svoje kontakty nalavo tak ako to bolo zvykom v kazdom Outlooku. Nechapem preco to tam nieje...a nikde ziadna rada ako to zapat.

Vista mail ac vybavena vsim co je potreba je dosti povrchni nastroj s omezenyma moznostma nastaveni... spis doporucuju neco jako Thunderbird.

Lynx Fly píše:BTW - Pracuji pro jednu mezinarodni korporaci jako SW archytekt, tudiz vim, jak OS funguje a trosufam si tvrdit, ze lepe nez vy (piErcE).

Odkdy mezinarodni korporace zamestnavaji lidi bez stredni? ty archYtekte :D
C:\ format everything and everyone
EllE
Junior

Odeslat příspěvekod Lynx Fly 24. 5. 2007 20:34

EllE píše:
Lord KUKO píše:Mna aktualne dost sere ze vo Vista mail nevidim svoje kontakty nalavo tak ako to bolo zvykom v kazdom Outlooku. Nechapem preco to tam nieje...a nikde ziadna rada ako to zapat.

Vista mail ac vybavena vsim co je potreba je dosti povrchni nastroj s omezenyma moznostma nastaveni... spis doporucuju neco jako Thunderbird.

Lynx Fly píše:BTW - Pracuji pro jednu mezinarodni korporaci jako SW archytekt, tudiz vim, jak OS funguje a trosufam si tvrdit, ze lepe nez vy (piErcE).

Odkdy mezinarodni korporace zamestnavaji lidi bez stredni? ty archYtekte :D

Stredni uz mam ;) a jsem na vysoke, jen jsem si par let nehrabal do profilu a zamestnany jsem ;)
Lynx Fly
Junior

Odeslat příspěvekod wormboy 24. 5. 2007 20:41

tak si daj outlookovy mail 2007
wormboy
Junior

Odeslat příspěvekod Paulxp 26. 5. 2007 18:16

Mna zase vo Viste najviac stve UAC - User account control
Pre istotu som ho vypol, a teraz ma stve druha vec, ako docielit toho, aby sa mi po starte systemu nevypisovalo ze mam Vypnute UAC a bolo by fajn keby bolo zapnute (dole cerveny stit s bielym krizikom)

Ludia ako sa zobrazovanie tej spravy da vypnut ? (okrem toho ze UAC zapnem) :D
Amatéri postavili LOĎKU , profesionáli postavili TITANIC
Amatéri urobili LINUX (tm) a profesionáli WINDOWS (tm)
Paulxp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada.sp 26. 5. 2007 18:32

V ovládacích panelech dej Centrum Zabezpečení a v levý liště máš položku Změnit způsob upozornění Centrem zabezpečení a tam si dáš že nechceš upozorňovat a je to :-B
ACER Aspire 5613WLMi, Intel Core Duo T2350 (1,86 Ghz) 2GB DDR2, Ge Force Go7300, 120GB HDD
lada.sp
Junior

Odeslat příspěvekod lucorp 27. 5. 2007 01:27

TheTOM_SK píše:Reklami na Vistu propaguju jej vlastnosti, reklami na MAC ociernuju Windows, bez komentara. :roll:
Ked nejaka firma nie je schopna akceptovat uspecnu konkurenciu a zavidi jej, tak mi je jej dost luto.

tak to si asi nevydel reakciu steva ballmera najsamlesieho v tv relacii ked sa ho spytali na novy iphone. Typicky trapny americky sedlak.
lucorp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kyosuke 27. 5. 2007 02:38

Lynx Fly píše:primo na bitove bazi

Co to je "bitová báze"? Termín z architektury procesorů? Že jsem o něm neslyšel... Jinak, předpokládám, že víš, že tyhle věci (procesory pro vyšší jazyky s automatickou správou paměti) existují už třicet let, není třeba je anoncovat v roce 2007. :-D Jen je poněkud legrační dávat je do souvislosti s architekturou, kde takový jazyk _pod_ vrstvou kernelu opravdu běžet nemůže. MS prozatím produkuje své experimentální kernely v upraveném C# skrzevá klasický nativní kompilátor, pokud se nepletu.
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 27. 5. 2007 12:20

Štve mě na Vistě, že zase budu dostávat texťáky ve Windows-1250 :((
Unix - systém který vám dá dost provazů na to, abyste se sami oběsili.
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod drnoha 27. 5. 2007 15:32

running-free:

A to je problém v čem? :-D
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod running-free 27. 5. 2007 15:40

drnoha: Kdyby viz moje vlákno "Jaké je defaultní locale ve Vistě".
Prostě si myslím, že UTF-8 by měla být výchozí volba. V Redmondu si to asi nemyslí :-(
Unix - systém který vám dá dost provazů na to, abyste se sami oběsili.
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 10. 6. 2007 07:36

lucorp píše:
TheTOM_SK píše:Reklami na Vistu propaguju jej vlastnosti, reklami na MAC ociernuju Windows, bez komentara. :roll:
Ked nejaka firma nie je schopna akceptovat uspecnu konkurenciu a zavidi jej, tak mi je jej dost luto.

tak to si asi nevydel reakciu steva ballmera najsamlesieho v tv relacii ked sa ho spytali na novy iphone. Typicky trapny americky sedlak.

Balmer je možná typický trapný americký sedlák , ale "nevydel" by asi nenapsal, hlupáku. :-B
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod drnoha 10. 6. 2007 17:28

Co mi vadí na Vistě:

Místo zabrané na disku - po čisté instalaci a po vypnutí pagefile je na 20GB disku volných pouhých 5GB.

Doba startu - se systémem je možno pracovat po kratší době než s Windows XP, ovšem Vista ještě dalších několik minut intenzivně pracuje s diskem a nahrává zbývající věci. Například při vypnutí automatických aktualizací vyskočí ve Windows XP upozornění Centra zabezpečení prakticky ihned po startu. Vista zareaguje až za nějakých 5 minut.

Náročnost na RAM - Vista 32 zabírá asi 3x tolik paměti než Windows XP. O tom se člověk na netu dočte, že je "lepší" správa paměti. Nevím, mám 3 GB RAM a hraní jakékoliv hry (World Of Warcraft, Test Drive Unlimited) je doprovázeno neustálým chroustáním pevného disku a občasnými záseky hry.

Kopírování souborů - nevím, zda je to stále onen bug, který by měl být opraven jednou aktualizací, nicméně ve Windows XP dá člověk kopírovat nějaký soubor z místa A na místo B a prakticky ihned se objeví kopírovací dialog a začne kopírování, po skončení dialog zmizí a je to. Ve Vistě 32 se po "Vložení" souboru na místo B objeví kopírovací dialog a chvíli se nic neděje, pak se začne kopírovat (ozve se disk) a ukazatel průběhu naprosto náhodně ukazuje stav kopírování (z 500 MB je třeba zkopírováno 400MB, ale podle ukazatele je to tak 10%), po zkopírování je dialog ještě nějakou dobu otevřen a očividně nic nedělá.

Rychlost aplikací - hlavně her, které opravdu běhají podstatně pomaleji.

Co se mi na Vistě líbí:
Aero - tak jako je to pěkné no. :-D

Osobní dokumenty a soubory - rozdělení na obrázky, hudbu, dokumenty, atd, atd je zde lepší než ve Windows XP. Například řada některých aplikací (typicky hry jako San Andreas, Tomb Raider a další) si ukládají své nastavení a soubory mezi klasické dokumenty, nikoli do další podsložky nebo někam jinam. Mezi textovými, tabulkovými dokumenty, obrázky a dalšími jste v XP měli savy z her a složky dalších aplikací (ICQ, SKype), čili toto je ve Vistě vyřešeno lépe.

Průzkumník - nový průzkumík se dle mého názoru povedl, šipečky v liště s "adresou" (ti co to viděli ví co myslím) jsou docela návykové, rovněž chválím, že když máte adresář se dejme tomu 100 podadresáři, do nějakého vlezete a poté se vrátíte, tak zůstane označen adresář, ze kterého jste se vrátili, ve Windows XP nemáte označeno nic a průzkumník odscroluje zpátky nahoru.

Hry - Titan Chess. :-D :-D

Na více si teďka nevzpomenu, pokud by se někdo ptal, tak ANO, mám nainstalovanou Vistu 32 Home Premium a zkouším, co a jak, ne že si to vycucávám z prstu.

EDIT:
Opraveno pár pravopisných chybiček.
Naposledy upravil drnoha dne 10. 6. 2007 18:37, celkově upraveno 1
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka