Co vas najviac stve na Viste?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sabi25 8. 10. 2008 07:45

512 MB Ram na Vistu nestačí (je to hrozne pomalé) a XP šlape svižne.
A nechcelo sa mi vyhadzovať peniaze za ďaľšiu pamäť!
sabi25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Big Muscle 8. 10. 2008 08:53

dadasfx píše:Muzes byt konkretnejsi proc si sel z5 na XP? Ja totiz potrebuju preinstalovat win a mam nastole XP i Vistu 64 i 86 Jeste par dnu se k tomu budu asi presvetcovat abych se do toho pustil tak mam cas si to rozmyslet.

Když bych měl 64-bitové PC, tak bych do tý Visty 64 asi šel. Ale proč jsem přešel zpět? Platí totiž jednoduchá rovnice:

Vista = XP + Superfetch + několik věcí, co můžu mít v XP taky + několik věcí, které v XP mít nemůžu, ale ve Vistě stejně nefungují tak, jak by měli + nižší výkon.

Na svém PC potřebuji provádět operace náročné hlavně na paměť a na Vistě to nebylo ono. Sice nemám nějaký extra nadupaný počítač, ale jestliže na XP to běží bez jediného problému a na Vistě ne, tak přechod zpět byl zcela opodstatněný a nic jsem tím přechodem neztratil.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Puchino 8. 10. 2008 09:14

Big Muscle píše:Vista = XP + Superfetch + několik věcí, co můžu mít v XP taky + několik věcí, které v XP mít nemůžu, ale ve Vistě stejně nefungují tak, jak by měli + nižší výkon.

A kde spada UAC? XP to nie je. Superfetch (optimalizacia pamate) to takisto nie je. Nie je to ani vec ktoru mozete mat na XP. Zaroven to nie je vec ktoru sice na XP nemozete mat ale na takisto neplati ze by nefungovala vo Viste. Nizsi vykon to takisto nie je. Mam dojem ze ste zabudol par veci ktore Vista ma a su celkom zaujimave. Toto je iba priklad. Mne UAC pride ako zaujimave aj ked pre niekoho je to prilis otravne (to vsak nema nic spolocne s nefunkcnostou, prave naopak je to fukncne az prilis :-D ). Pre ineho to vsak moze znamenat podstatne vyssiu bezpecnost.
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod dadasfx 8. 10. 2008 17:33

No vidim ze i po roku je to co clovek to nazor. Nic me k prechodu na Vistu netlaci uz proto ze vesmes pouzivam Linux. Ale laka me Direct10. Asi to vyzkousim a kdyz tak to smazu a podldeli no ne :)
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod Michal.Maniak 8. 10. 2008 17:48

Mě na Vistě neštve vůbec nic.
Michal.Maniak
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 8. 10. 2008 18:04

Puchino píše:
Big Muscle píše:Vista = XP + Superfetch + několik věcí, co můžu mít v XP taky + několik věcí, které v XP mít nemůžu, ale ve Vistě stejně nefungují tak, jak by měli + nižší výkon.

A kde spada UAC? XP to nie je. Superfetch (optimalizacia pamate) to takisto nie je. Nie je to ani vec ktoru mozete mat na XP. Zaroven to nie je vec ktoru sice na XP nemozete mat ale na takisto neplati ze by nefungovala vo Viste. Nizsi vykon to takisto nie je. Mam dojem ze ste zabudol par veci ktore Vista ma a su celkom zaujimave. Toto je iba priklad. Mne UAC pride ako zaujimave aj ked pre niekoho je to prilis otravne (to vsak nema nic spolocne s nefunkcnostou, prave naopak je to fukncne az prilis :-D ). Pre ineho to vsak moze znamenat podstatne vyssiu bezpecnost.

no UAC spadá do tý části, co v XP mít nemůžu, ale stejně ve Vistě nefunguje tak jak by měla. I když je pravda, že tady mluvit o funkčnosti je trochu rozporuplné - ale myslím tím např. to, že když je zaplé UAC, tak blbne virtualizace složek apod.

A jinak zkus vyjmenovat něco, co je ve Vistě (co se dá využít) a nemůžu to mít v XP (teď vynechme ten superfetch+readyboost). Docela by mě to zajímalo.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lampaa 8. 10. 2008 18:18

Michal.Maniak píše:Mě na Vistě neštve vůbec nic.

Souhlasím, mám Vistu přes rok a za tu dobu sem neměl žádný problém který by nešel vyřešit nebo mě omezoval...kompatibilita OK ... ani jednou sem neměl bluescreen což se u XP říct fakt nedá když mi tam padal každej tejden pravidelně aspoň jednou...a lidem co na Vistu i po roce a SP1 stále nadávaj nemá cenu vysvětlovat , že je to zbytečný ... :!: :-D
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod qwerts 8. 10. 2008 18:23

Pouzivam Vistu Business SP1 na notebooku od VBI Compal FL90v2, jeho vykon je celkem solidni takze visty pracujou velmi svizne, nemel jsem s nema zadny problem co se tyce stability ci kompatibility. Jak nekdo psal vyse, ze se mu visty zasekly a nedokazaly "odstrelit" proces, tak s tim musim nesouhlasit, pokud prestane nejaka aplikace odpovidat a ja kliknu na tlacitko zavrit, visty se me zeptaji, zda pockat nebo proces ukoncit, kdyz dam ukoncit, tak to trva cca 10 vterin a je po problemech.
Muj nazor je, ze problemy s Vistou a jeji nestabilitou si uzivatele zpusobuji sami, a jelikoz jsou natolik neschopni, aby zjistili co delaji spatne, tak radsi zacnou kricet, ze je to nanic :) Samozrejme chapu ze nekdo prejde z Visty na XP z duvodu vykonu PC, je pravda ze na slabsich PC je system celkem lenivy...
qwerts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dě1dek 8. 10. 2008 21:11

To je velice jednoduché:Media Center.Takovou snůšku cypovin na jedné hromadě,to se nevidí.Jednak to mnikdo nemůže využít,supluje to další programy,a to co provedl s ovládáním TV karty to je vrchol.Nejen že se musíte proklikat 2x-3x než se ktomu dostanete,ale ty blbiny kolem časování nahrávek(v době kdy časomíra pro TV neexistuje),nebo možnosti stahování čehokoliv(programy) které stejně zkrachuje,až po nahrávácí program DVR-MS který je už sám osobě vrchol.A to jsem si říkal:to bude fajn,TV karta,pořádná kapacita pev.disku,paměť jak půl slona,jo prdečky,velice rychle jsem sháněl druhou kartu,dnes je vprovozu a já jsem velice spokojený dědek.
Dě1dek
Junior

Odeslat příspěvekod sumo-- 10. 10. 2008 10:31

podla mna je vista celkom faj OS... mam ho uz rok a naky vaccsi problem som nenasiel. aj ked naky ten tyzden trvalo, kym som nasiel vsetko co som potreboval.heh. Dokonca sa mi tu velmi sa mi tu paci sprava kont. Jediny problem som mal s web kamerou Micomi, pretoze nie su na nu ovladace pre Vista. A este ma troxu stve, ze kopirovanie, presuvanie trva nako dlhsie ako na XP.. ale to bude asi aj tym ze moc netaham aktualizacie.. ehm
sumo--
Junior

Odeslat příspěvekod sunoros 14. 10. 2008 13:57

vypadá to, že Vista nebude zas tak hrozný systém, ale bude NTB s 2GB RAM a Vista home basic šlapat normálně? není to málo?
sunoros
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 14. 10. 2008 14:06

zalezi co pouzivas :( ja ji pouzivam spis jen na net a office a jak tak koukam tak mam 2GB ze 4GB permamente zaplneny :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wena_F 14. 10. 2008 14:14

ja vážně uvažuju o tom, že ji vyzkouším. Nejsem si jistej, chtel bych vyzkoušet to DX10, další věc je že by to byly 64 Visty. mam 32bXP a nevim na kolik by to bylo poznat (asi moc ne), jen vyzkoušet:)
spolubydla na koleji ji ma na 5 mesicu strarym NTB Asus (AthlonX2, 2GB ram,..) a občas na to nadava...
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ukomir 14. 10. 2008 14:32

512 MB Ram na Vistu nestačí (je to hrozne pomalé) a XP šlape svižne.
A nechcelo sa mi vyhadzovať peniaze za ďaľšiu pamäť!

512 MB Ram je už málo aj na XP.Hlavne ak hrávaš aj nejaké poriadne hry ;-) Ale keď sa nechce ,tak sa nechce.
K XP by som sa už nevrátil,aj keď nič proti nemu nemám,ale Vista je predsa modernejšia,krajšia a lepšie funkčnejšia.(počas 1roku používania som nemal žiadny problém)
Skúšal som aj Greene Linux,ale oproti Windowsu je to amatérčina.
Jediné čo ma na Viste "štve" je štart menu v jednom stlpci.V XP sa mi to viac páčilo,prehladnejšie.
Pentium dual E2180 2,0GHz,2GB RAM,160GB HDD,NV 8600GT 512MB,Vista Home Basic,Ubuntu 9.10
Ukomir
Junior

Odeslat příspěvekod Ukomir 14. 10. 2008 14:45

Záleží aj na ostatných komponetoch.Na notebooky nieje velmy odporúčaná,hlavne staršie.Ale dá sa aj vyskúšať.30 dní.Ak nebudeš spokojný vymažeš.2 GB Ram bude dosť.Pri 1 GB ram som mával zaplnených 60%,pri terajších 2GB 36%.Ale ako sa už vela ráz spomínalo,RAM je na to aby sa používala.32-bit systém využije max. 3.6GB ram
Ukomir
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka