Co vas najviac stve na Viste?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod blackknight 5. 11. 2008 23:27

robin.kanjak píše:Progress z WXP prostě je, kdo nevyzkoušel (mj. na vhodné konfiguraci pc), nemůže oponovat, kdo ano a nic nepocítil, pak opravdu jen píše ve Wordu...
RK

Nečetl jsem celý , 30 stránkový, "elaborát" (tím myslím tuto diskuzi), proč jsou Visty "tak super", ale vy jste celý smysl této diskuze vystihl ve výše citované větě. :tleskani :tleskani :tleskani Prostě vzdělaní lidé, co se živí prací s PC musejí bezpodmínečně používat Windows Vista, jinak dle Vás "píší jen ve Wordu". :roll: :roll: Z Vás by měli jistí lidé radost :D
blackknight
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 6. 11. 2008 00:43

Big Muscle píše:hekrhy: vím, jak Vista s pamětí pracuje a o tom je právě řeč ;-) nejde ani tak o nějakou rychlost uvolňování, ale o to, jak se vista chová, pokud pustíš nějaký algoritmus, který ve využití paměti dosahuje stropu tvé RAM a často tu paměť potřebuje alokovat a uvolňovat ;-) nevím jak to funguje přesně na linuxu, protože s tím jsem pracoval párkrát. Neříkám ale, že to je špatný nápad, samozřejmě že je to obrý nápad, ale neoptimalizovaný, nedotažený do konce.

nedalo mi to a takový vzorový prográmek, co obsadí všechnu RAM jsem si naprogramoval a pak to i nasimuloval na virtuálních XP a Vistě 32bit (oba měly stejně paměti)...XP sice byly rychlejší, ale jen asi o 50%, skóre času 9:6 je nic moc, rozhodně v systému žádná taková chyba nebude a SuperFetch to taky brzdit nemůže ;-)

Big Muscle píše:A i u těch zbytečných služeb. Pokud vypnu ty služby, které jsou ve Vistě navíc (čili neběží ani superfetch, aero apod.), tak vista zabere o hodně paměti navíc a nijak jinak to nekompenzuje. Proč? Zřejmě tam bude něco špatně.

pro příklad - moje virtuální stroje těsně po startu:
XP: využití stránkovacího souboru - 323 MB (z toho asi 126 MB z fyzické RAM)
Vista: využití paměti: 364 MB
v obou systémech jsou vypnuté motivy, indexace, zbytečné služby - a rozdíl není mezi nimi skoro žádný...špatné je na Vistě oproti XP jenom to, že po čisté instalaci obsahuje daleko víc zbytečného bordelu :-))

jinak netvrdím, že Vista je něco super...já na ni přešel jenom proto, že jsem potřeboval 64bit Windows a do XP 64bit jsem se bál jít (není česky, horší podpora a kompatibilita jak u Visty)...no a nestěžuju si, z kompu dokáže vyždímat víc jak XP, k těm už se asi nikdy nevrátím...
stejně tak na domácí komp s jenom 1 GB ram, který je jenom na net, Word a hry nikdy nepůjde Vista, protože k tomu není jediný důvod ;-)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 6. 11. 2008 07:06

to blacknight:

"Vzdělaní lidé, co se živí prací s pc" = také důležitý fakt:).
C2Q 9300|Orochi|Asus P5Q|8GB RAM|8800GTS|2x1TB + 640GB|X-Fi Extreme|M+K A4Tech|CM Dominator|22" Samsung|Vista x64 BE SP2
HP mini 2140|Atom N270|2GB RAM|160GB|Vista x86 BE SP2
HTC Rhodium|Rom: WWE 1.19.401.0|Radio: 3.44.25.27|8GB microSDHC
robin.kanjak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wizpal 6. 11. 2008 14:38

Bylo jasné už několik stránek dozadu, že BigMuscle o tom nic neví. Zřejmě to zjistil a už nenapsal, čímž jen potvrdil, že nemá další argumenty a jen tak plácal do větru.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 6. 11. 2008 16:38

robin.kanjak: i sám MS přiznal, že Vista byla krok vedle a kdyby byla Vista tak obrovský pokrok, tak proč by se MS najednou chystal vydat novou verzi Windows? Ano, uvedl jsi ty základní novinky, které ve Vistě lze najít (oproti wizpalovi, kterej tady jenom plácal nesmyslný linky na google) a souhlasím s nimi. Jenže, napsal jsi:

"Aero" - je pravda, že nevím, co všechno se schovává pod tento pojem, ale myslím, že jde hlavně o akcelerované GUI. A to pomocí WindowBlinds mohu mít i na WinXP (včetně průhledného vzhledu atd.) a navíc služba WB žere pouze několik kB paměti, zatímco Visťáckej DWM několik desítek MB.

zvýšené zabezpečení systému - tohle by se dalo hodnotit spíše z osobního pohledu. Jelikož jsem neměl na XP po celých 5 let jediný problém s jakýmkoli virem atd., tak považuji i své XP za velice bezpečné ;-)

DX10 - tady bych možná souhlasil, že se jedná o hlavní novinku, ale protože hry už nehraju, tak je to pouze pro někoho.

řada nových aplikací - sice je pravda, že jsou nové, ale v podstatě se jedná pouze o to, co několik let před Vistou už nahrazovali jiné daleko lepší aplikace.

BitLocker - jelikož je obsažen pouze v některých verzích Visty, tak nelze hovořit, že se jedná o pokrok Visty.

indexované hledání - do WinXP lze doinstalovat také

"Navíc v x64 verzi s novým kernelem, shodným s WinServer 08 (od SP1) a v neposlední řadě i s vynikající správou paměti." - no tady to je taky trochu diskutabilní. Dost lidí používá fráze jakože "Vista má nový kernel" nebo "oproti XP vynikající správu paměti". Kolik z těch lidí by ale dokázalo popsat, co je na tom kernelu nového (kromě čísla verze a kromě toho, že vyšel o několik let později než XP)? A kolik lidí by dokázalo popsat tu vynikající správu paměti (kromě zvláštní služby Superfetch, která není přímo funkcí memory manageru)? Takže tady u té "novinky" bych spíš řekl to, že spousta lidí, si někde přečetlo, že Vista má nové jádro a novou správu paměti a začli to také používat bez toho, aniž by o tom vědělo něco více ;-)

Takže si stále trvám na svém, že Vista sice obsahuje novinky, a mnohdy i příjemné, ale ne takové, aby se dalo hovořit jako o přelomový operační systém. A ještě k tý kompatibilitě u AutoCADu. Někdo tady psal, že neni možné, aby Vista obsahovala všechny staré knihovny a zajišťovala tak kompatibilitu starších aplikací. To je sice pravda, ale u přelomového OS bych si to tedy představoval alespoň tak, že když budu chtít nějakou starou aplikaci pustit, tak si systém sám dohledá potřebnou knihovnu na internetu ;-)

hekrhy: sice jenom o 50% no... jak často ten tvuj testovací prográmek tu paměť potřeboval alokovat/dealkovat? a dělal ještě jinou práci než jenom práci s pamětí? A taky si uvědom, že když budeš mít algoritmus, který svůj výpočet bude provádět několik dní, tak už je rozdíl, jestli skončí za 10 nebo 20 dní ;-)

nevím, jak tvoje virtuální stroje, ale na naších PC byl rozdíl podstatně jiný a to většinou tak, že dvojnásobný. Ano, na některých počítačích to bylo přibližně stejně (a pod VM jsem to nezkoušel, vždy pouze klasické PC), ale na většině nebylo (testovány stroje od 256 MB RAM do 2 GB RAM s vypnutým Superfetchem)

wizpal: a ty bys mohl konečně místo žvatlání nesmyslů mimo téma a napadání každého, kdo nepotřebuje být IN tím že obhajuje Vistu, zapojit svůj mozek a snažit se alespoň něčím argumentovat a nebo přestat psát úplně. Protože i žák základní školy bude vědět,jaký je rozdíl mezi "novinky ve Vistě" a "novinky, které dělají z Visty pokrok" a nebude posílat nějaký nesmyslný odkaz na google, do kterého se ani sám nepodíval. Já, když bych přišel na to, že nemám pravdu a že chyba byla jinde, tak bych to bez problémů přiznal. Jenže, jestliže je výkon v XP a Vistě bez superfetch téměř stejný a ve Vistě se superfetch o několik desítek procent nižší (je pravda, že tenkrát jsem nenaměřili takový rozdíl jako hekrhy, ale jednalo se o +- asi 25%), tak mi je jasné, kde bude problém.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wizpal 6. 11. 2008 17:49

...oproti wizpalovi, kterej tady jenom plácal nesmyslný linky na google...

nesmyslný? :D najdi smysluplnější.

Protože i žák základní školy bude vědět,jaký je rozdíl mezi "novinky ve Vistě" a "novinky, které dělají z Visty pokrok" a nebude posílat nějaký nesmyslný odkaz na google, do kterého se ani sám nepodíval.

Proč si ten rozdíl tedy nepoznal? Nebo že by ses na ty odkazy nedíval? :hm

Já zhruba dva odkazy prošel a zmíněné informace tam byly, že si ty nic nenašel není omluva, takže se tím neoháněj. A opět nechápu, proč bych ti měl všechno podstrčit jak na stříbrném podnose (rozuměj vypsat sem ty novinky), když si to můžeš najít. Úplně stačí že jsem ti to našel obecně na googlu. Takže si to jdi rychle najít a přečíst, děláš tu ze sebe akorát idiota, který není ani schopný přečíst si pár základních informací.

EDIT: Nj koukám, že smysluplný odkaz byl až strašně dole, dokonce až první odkaz v googlu. No to chápu, že scrolovat tak dolu se ti nechtělo. :-)) Myslím, že se dostatečně ukázalo, že sis ty výsledky googlu ani nepřečetl, natož, aby si sám něco hledal.

Tvůj příspěvek jsem četl až do místa (možná až si obalím nervy, tak dočtu), jak plácáš o zabezpečení. Keci, keci, keci fakt nevíš o čem mluvíš. Už sem nepiš, ničíš thread, který mohl být dobrý nebýt neiformovaných dementů jako seš ty. Dále že nějakou novinku nevyužiješ neznamená, že tam není a že se nebude brát v úvahu oproti XP, takže opět keci, keci a keci.
Naposledy upravil wizpal dne 6. 11. 2008 20:20, celkově upraveno 1
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 6. 11. 2008 20:09

to Big Muscle:

K aplikacím a jádru OS se vracet nebudu, máme k tomu každý své a omílat to neustále dokola nemá význam. K vývoji MS - Vista krok vedle? A že by to uznal sám Microsoft? Velice rozporuplné tvrzení...neslyšel jsem o tom. A kdyby byl "krokem vedle", proč by jej asi vydávali, po měsících betatestování......

...tak proč by se MS najednou chystal vydat novou verzi Windows?

Čekal snad někdo, že tím vývoj OS ze strany Microsoftu skončí??:)) BTW Windows 7 ještě nevyšel, pokud vím, plánuje se někdy na přelomu 2009/2010, takže "narychlo" upečená bábovka to rozhodně nebude.
C2Q 9300|Orochi|Asus P5Q|8GB RAM|8800GTS|2x1TB + 640GB|X-Fi Extreme|M+K A4Tech|CM Dominator|22" Samsung|Vista x64 BE SP2
robin.kanjak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Muscle 6. 11. 2008 20:22

robin.kanjak: je pravda, že osobně nikoho z MS jsem to neslyšel říkat, ale to že to MS tvrdí jsem vyčetl z jiného článku na živě. A proč by jej asi vydávali? No já nevim, ale pochybuju, že by třeba MS uměl věštit budoucnost a říct si dopředu, že to bude možná krok vedle ;-)

Jinak i já jsem Vistu kdysi velmi propagoval a nutil jí na každý nový počítač. Dokonce jsem šéfovi navrhoval hromadný upgrade na počítačích, které by Vistu zvládli. Jenže šef mi položil otázku, co tím získáme. A tady jsem právě narazil a vůbec jsem nevěděl, co mu odpovědět. Když jsem mu řekl, že vyšší stabilitu, tak mi na to odvětil, že neví o tom, že by na současných XP měl někdo problém se stabilitou. Taky jsem mu poslal seznam novinek a nakonec jsem sám uznal, že Vista nenabízí nic, co by naše stroje s XP již neuměli (třebaže s využitím aplikací třetích stran). Taky jsem se pak zkoušel zeptat tady v diskuzním fóru, ale místo toho se mi místo konkrétních věcí dostalo urážek, že jsem debil, že tam ty novinky nevidim ;-)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 6. 11. 2008 20:44

Počkej, vždyť já jí přeci nikomu nenutím, nebo snad ano?:))Jinak hromadný upgrade by ani ve firmě, kde pracuji já, neměl v tuhle chvíli pražádný význam. Aplikace jsou plně funkční na strojích s XP a v neposlední řadě - koncoví uživatelé po žádné změně ani netouží. TO jen (zatím) já, jako jediný zaměstnanec, si užívám tohoto OS:), ale zase nemůžu říct, že bych s XP pracoval nějak nerad, každý den se vyskytuji v několika OS. Vista je pro mě prostě v mnoha směrech komplexní, když mi začneš oponovat, že se spousta aplikací dá do XP "vměstnat" pomocí SW 3. stran, je to sice pravda, ale už se musím starat, doinstalovat, konfigurace, atp.

K nadávkám - nepreferuji je, neměly by se tu objevovat, vždy jde vše vyřešit v klidu. V horším případě použij "vykřičník" na daným příspěvkem.

RK
robin.kanjak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 6. 11. 2008 21:31

Big Muscle: ten prográmek si zjistil velikost volné RAM, tu si rozdělil na několik (20) stejně velkých částí a ty si alokoval...a pak v cyklu 1000x procházel jednotlivé bloky a uvolnil je a zase hned alokoval, do toho ještě zapsal na náhodné místa pár nul (aby byla jistota, že blok není jen nějaké vyhrazené místo někde ve swapu, ale je opravdu v RAM)...no a XP to zvládly za cca 600 ms, Visty za 900...podle mě mají Visty akorát složitější algoritmus při alokaci paměti, proto to trvá dýl, ale žádný bug tam nebude :-) a za necelou sekundu 20000x alokovat několik desítek MB paměti je myslím víc jak dostatečná rychlost...
k těm virtuálním XP a Vistám - psal jsem, že zbytečnosti (aspoň pro mě) v systému byly povypínané...uznávám, že na čisté instalaci by Vista dopadla daleko hůře

jinak myslím, že nadávky do debilů sem nepatří... :-))

myslím, že v něčem (třeba ve správě paměti) rozhodně udělala Vista krok dopředu, ale v něčem vůbec...souhlasím, že je to není až tak pokrokový systém, jak se nám spousta lidí (hlavně z reklamního oddělení MS) snaží tvrdit... podle mě má smysl akorát na nových (a dostatečně výkonných) kompech a taky je nutnost pro ty co chcou DX 10 nebo 64bit systém...cpát ji někam, kde bohatě stačí XP a nejsou s nimi žádné problémy je blbost ;-)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 6. 11. 2008 22:15

Nejvic me s**e, ze na Vistach jsem ve svem vlastnim systemu povazovan za nesvepravneho. Je to jediny system ze vsech co znam, ktery vam nektere veci proste nepovoli a basta.

Napriklad: nektere casti disku jsou proste zakazane a ikdyz mate administratorska prava a do dane casti disku mate/nadefinujete si plna opravneni k pristupu. Pri pokusu o pristup po te co potvrdite vsechna upozorneni, ktera vas varuji predtim co se chystate udelat obdrzite nakone stejne hlasku o neostatecnem opravneni.

Nedavno jsem zjistil, ze to funguje treba i na nesystemovem disku.
Mel jsem k Vistam pripojene dva externi disky. Jeden prazdny a druhy byl z PC a nem windows XP. Potreboval jsem obsah disku vcetne teh XP prekopirovat na ten druhy externi prazdy disk.
A vite co? Ve Vistach tohle nesmite! Visty proste odmitly zkopirovat pulku adresare s window xp. Dalsi zajimavosti bylo kopirovani adresare Dosuments and Setting tech XPcek. Visty na tom prazdnem disku vytvorili pri kopirovani adresar document and setting a vzapeti ho proste zamknuli a uz do nej nenapsali ani carku. Proste vedej ze je to adresar XPcek, kde jsou profily uzivatelu, tak me to proste nedovolili. Ten adresar uz pak nesel ani smazat a ani prejmenovat.
Musel jsem si ty disky pripojit k jinemu PC s XPckama a udelat to tam. Dat si Visty na muj pracovni PC, kde takovehle operace delam bezne byla asi neuvazenost. Asi si budu muset naveky vydrzovat jeste jeden PC XPckama.

Myslim ze i nektere sluzby nema ani admin pravo zastavit/restartovat.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 6. 11. 2008 22:50

tak nevím...zkoušel jsem teď to co píšeš - ze starého disku, kde mám funkční XPčka, jsem dal zkopírovat Documents and Settings nebo i složku Windows někam jinam (na jiný fyzický disk) a šlo to úplně normálně :-) ...jinak mám Visty x64, pracuju jako člen administrators, UAC vypnuté a vše jsem dělal v Total Commanderu :-))
jinak za asi 3 měsíce, co Vistu mám, tak jsem nenarazil na něco, co by mi nepovolila, na službu co bych nezastavil atd. ...v tomhle je to úplně stejné jak XP, podle mě to jsou jenom zbytečné pomluvy ;-)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 7. 11. 2008 08:43

robin.kanjak: ne, nenutíš. Právě, že tys byl jeden z mála, kdy dal konkrétní argumenty pro Vistu a dokázal normálně diskutovat ;-) Mně totiž přijdou strašně k smíchu ty hlášky z diskuzí na živě ve stylu "kdo nepoužívá Vistu je zaostalý", "není žádný důvod zustávat u XP, každý musí přejít na Vistu", "komu Vista nevyhovuje, tak jí viděl maximálně na obrázku" atd. Nebo i právě "Vista je velký pokrok a jako důkaz ti zašlu odkaz na google", a pak ten dotyčný zašle odkaz na google, kde je seznam něčeho, z čehož 90% mám už dávno v XP. A to mě o žádné pokroku nepřesvědčí...

hekrhy: já ani nechtěl tvrdit, že tam bude bug. Spíš je to takový vedlejší efekt toho, že superfetch není dotažený do konce. Přijde mi totiž naprostý nesmysl bezhlavě přednačítat moje aplikace, do právě uvolněné RAM, když za 5 vteřin tu RAM zase budu potřebovat. Taky mě vždycky fascinovala, proč si Vista takhle nacachovala zhruba 1,5 GB RAM ihned po čistý instalaci, kdy jsem do systému nenainstalovat nic jiného...
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 7. 11. 2008 10:54

mi nepřijde, že není dotažený do konce...prostě jsi uvolnil paměť a systém těžko ví, jestli ji za pár sekund znova zabereš nebo ne...a navíc co tak pozoruju, tak superfetch nikdy necpe do cache data ihned, jak se nějaká paměť uvolní, ale až po nějakém čase...
a to že si na čisté instalaci Vista nacachovala třeba všechny důležité systémové soubory, to taky není nic fascinujícího :-))
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod wizpal 7. 11. 2008 18:56

2BigMuscle: Jak můžeš vědět, co v těch odkazech bylo když si je nepřečetl? Viz. můj minulý příspěvek a jak koukám, tak sis stále nic nepřečetl. Takhle zůstaneš lamou na pořád, ale jak vidím, tak ti to nevadí a si naprosto spokojený a ještě se nác snažíš přesvědčit o opaku.

Jinak se mi taky líbí, jak nikdo nic neřekl a až když BigMuscle napsal, že se mu nelíbí nadávky do debilů tak se najednou pár lidí ozvalo - tomu já říkám tupá masa, rozuměj lidi, co se řídí většinou populace (připadá jim normální to, co dělá věšina, ale nad opravdovým důvodem ani nepřemýšlí), sami se k ničemu neodhodlají a když, tak jsou si strašně nejistí. To mě také velice pobavilo. Uvědomte si, že s takovými se ti chytřejší nikdy nebaví rádi, což...

...Můj názor na nadávky je ten, že je sice nemám v oblibě, ale mnohdy je to ten jediný způsob, jak se domluvit s tupou masou. Člověk se musí trochu snížit na její úroveň, což v tomto threadu bylo zapotřebí na některé aplikovat.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka