Vista Ultimate a downgrade na XP

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 16:17

Zdravím,

někde jsem snad tuším četl, že když mám Vista Bussines nebo Ultimate, mohu automaticky a legálně downgradovat na nižší verzi Windows, jako například Windows XP Professional. Možná tu byl někde o tom thread, který jem nenašel. Je to pravda? Jde to i s OEM licencí? Že bych rovnou tedy zainvestoval o 1500,- Kč více než je XP a downgradoval na ně. Budu rád za odkazy.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 5. 2007 16:37

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 16:44

Ne, ohledně OEM to pravda není:

Automatická možnost downgrade je zahrnuta v nákupu Microsoft Windows Vista Business, Microsoft Windows Vista Ultimate, Microsoft Windows XP Professional OEM a Microsoft Windows 2003 Server OEM (vyjma Web Edition).n/quote]

Zakoupil bych OEM licenci, ale krabici Ultimate vážně ne.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 5. 2007 17:10

Řekl bych, že tam mají nepřesnost. Dle Downgrade chart je to u OEM verze v některých vyjmenovaných případech automaticky možné, u FPP (krabice) obecně nikoli.

Tady je výňatek:
Can I downgrade my OEM version of Windows Vista Business to Windows XP Professional?
Yes. OEM downgrade rights for desktop PC operating systems apply to Windows Vista Business and Windows Vista Ultimate as stated in the License Terms. Please note, OEM downgrade versions of Windows Vista Business and Windows Vista Ultimate are limited to Windows XP Professional (including Windows XP Tablet PC Edition and Windows XP x64 Edition). End users can use the following media for their downgrade: Volume Licensing media (provided the end user has a Volume Licensing agreement), retail (FPP), or system builder hologram CD (provided the software is acquired in accordance with the Microsoft OEM System Builder License). Use of the downgraded operating system is governed by the Windows Vista Business License Terms, and the end user cannot use both the downgrade operating system and Windows Vista Business. There are no downgrade rights granted for Windows Vista Home Basic or Windows Vista Home Premium.

Každopádně principiálně jde o downgrade zažádat u jakékoli verze pomocí on-line formuláře žádosti o downgrade (viz. Základní informace o licencích - Užívání starších verzí software).

Před koupí konkrétní edice doporučuji ověřit možnosti downgrade na infolince Microsoftu (tel. 841 300 300).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 17:34

Tam jsem volal a v pondělí zavolám (víkendy nejsou). proto jsem se obrátil sem zda o tom někdo něco neví. Je tam nepřesnost, mohu tedy zakoupit OEM verzi Windows Vista Ultimate a nainstalovat si Windows XP Professional legálně? Ten anglický výňatek je sice hezký, ale překlad by byl ještě hezčí. Zvlášť pro ty, kteří jsou v angličtině slabší.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 5. 2007 17:48

Plné znění si můžeš stáhnout odsud. Bohužel pouze v angličtině, jelikož jiný jazyk na výběr není.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 18:01

Please note, OEM downgrade versions of Windows Vista Business and Windows Vista Ultimate are limited to Windows XP Professional (including Windows XP Tablet PC Edition and Windows XP x64 Edition).

Mám z toho chápat, že mohu downgradovat pouze na jakousi verzi XP Tablet PC Edition a 64bit edici? Nebo můžu použít standarní OEM licenci XP? Nebo snad mohu pro downgrade použít třeba Multilicenci XP Professional? Jsem zmaten. O vyjímky žádat nebudu, zajímá mne automatická možnost downgrade. Pokud to nejde, zakoupím klasické XP k novému PC. Toto je ještě má malá mezírka ve vzdělání kolem licencování M$.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 5. 2007 18:07

including = zahrnující, včetně

Já to chápu tak, že downgrade lze provést buď na Windows XP Professional, nebo Windows XP Tablet PC Edition, popřípadě Windows XP x64 Edition (dle tvého výběru).
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 18:23

Dobrá. Raději se v pondělí na helplince zeptám a pokud to půjde, připlatím si těch patnáct stovek s tím, že downgraduji a až budou Vista na mnou přijatelné funkční úrovni, přejdu. Kromě toho budu moci na jakoukoliv verzi Vist nižší včetně. Díky.

Jakmile budu znát jistou odpověď přímo od zdroje, napíšu sem pro případné budoucí tazatele, pravděpodobně v pondělí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 12. 5. 2007 18:31

Tento clanek mozna pomuze.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 18:44

Snoopy píše:Tento clanek mozna pomuze.

Častečně pomohl, stále je zde ale otázka zda je možnost downgrade možný u Vista Ultimate automaticky bez požádání. Poptám se u M$ v pondělí a dám vědět.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 12. 5. 2007 18:57

Pravdepodobne ano. Otazka je, kde vzit instalacni medium a produktovy klic (legalne). Paklize jej poslou po sepsani zadosti, tim lepe. Ale za hovor nic nedas. Kdyz tak se podel o informace, take me to zajima. Dik.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 19:07

No mě jednou řekl operátor M$, že je jim jedno jakou cestou získám CD klíč a seženu si starší verzi. Jednou jsem se na to ptal, ale ne kolem Vist, nýbrž XP. Problém je ten, že každý operátor říká něco jiného a jednou když jsem tam volal ohledně dotazu, zda je použití českého language packu na anglická XP legální, mi slovensky hovořící operátor tvrdil, že žádný language pack neexistuje. Máme jej ale v práci a používáme jej na Multilicenční OS. Prostě to byl nějaký nevyškolený idiot (bez prominutí). Co se informací ohledně downgrade týče, dám vědět. Zavolám tam raději 3x s tím, že chci mluvit se třemi různými lidmi. Však vy zkušení s hovory operátorů víte dobře o čem mluvím.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 12. 5. 2007 19:17

Ten clovek asi nevedel, co rika. Je dost pravdepodobne, ze kdybych si sehnal nejakou pokoutnou cestou instalaci a klic, ze ten klic bude bud zablokovany jako nelegalni nebo uz nekym pouzity. A ani corporate verze by asi neprosla pres WGA.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 5. 2007 19:20

Operátor mi sdělil, že je jedno jakou verzi použiji. Nesmím použít jinou OEM, ale mohu údajně třeba Multilicenci. To je tvrzení operátora. Co se věci kolem language packu týče, dokázal se se mnou pohádat místo aby se zeptal a tedy si to ověřil u kolegů. Spíše se s tím ještě nikdy jen nesetkal a nevěděl, že něco takového existuje (nováček). Jednuduše nedostatečně vyškolen.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Další stránka