Vista Ultimate a downgrade na XP

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr_J 28. 5. 2007 10:43

milanml píše:A kdyz mam Vista Home premium tak muzu taky prejit na nejakou nizsi verzi?

Nelze.
Petr_J
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_J 28. 5. 2007 10:49

Vlasta W. píše:Petr_S: Přesně tak. Stažení z netu či půjčení od kamaráda není legální cesta. Český autorský zákon neumožňuje tvorbu kopií softwaru nad rámec instalace.a/quote]

To je blábol roku. Je třeba rozlišovat mezi médiem a licencí. Obecně platí, že pokud máš koupenou licenci (u Microsoftu to znamená, že máš originální štítek s jedinečným licenčním číslem), můžeš daný operační systém nainstalovat z jakéhokoliv média - z tvého, půjčeného, zkopírovaného. Prostě si ty jedničky a nuly nasyp do PC odkudkoli, jen k té instalaci použij tvé jedinečné licenční číslo.

Licence znamená, že jsi oprávně používat daný program v mezích daných autorem.

Je to stejné jako s řidičákem - i když si ho čistě náhodou zapomeneš doma, neznamená to, že máš zakázáno řízení ;).
Petr_J
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 28. 5. 2007 20:36

Raziel-CZ píše:No mě jednou řekl operátor M$, že je jim jedno jakou cestou získám CD klíč a seženu si starší verzi. Jednou jsem se na to ptal, ale ne kolem Vist, nýbrž XP. /quote]

pokud použijete vlastní instalační média která jsou originální tak to není problém. při opětovné aktivaci jen uvedete že provádíte downgrade (pokud to jsou windows xp).
michalli
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 28. 5. 2007 20:42

o downgrade žádat u MS nemusíte - viz text ve výše uvedeném článku
http://lightninggroup.org/blogs/michal/2007/04/14/downgrade-u-microsoft-windows-a-jak-jej-resit-caste-dotazy-a-odpovedi-faq/

Michal Zobec píše:O downgrade požádáte vaši pobočku Microsoftu vyplněním tohoto formuláře. Osobně jsem, ale rovnou poslal email na SoftMail, že jsem si koupili OEM OS Windows XP Professional a Softmail mi poslal instalační CD s Windows 2000 Professional a nový product key. U Windows XP Professional je totiž nárok na downgrade automatický.a/quote]
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 21. 9. 2007 13:12

Takže k veci - urobil tak úspešne niekto??
Ako teda skutočne postupovať (najlepšie na Slovensku)?????

Idem kúpiť notebook s Vista Business OEM a ak nebudem spokojný s Vista chcem downgradovať.. Tak zisťujem že ako na to...
Vďaka!
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 21. 9. 2007 14:30

ani já jsem tak úspěšně absolvoval downgrade z windows xp professional na windows 2000 professional.
a vzhledem k tomu že MS podobně propaguje možný přechod na windows xp z vist nevím v tom problém...

http://blogs.technet.com/technetczsk/Default.aspx?p=2
Michal Zobec
michalli
Junior

Odeslat příspěvekod 6205 22. 9. 2007 14:46

Raziel-CZ píše:Zdravím,

někde jsem snad tuším četl, že když mám Vista Bussines nebo Ultimate, mohu automaticky a legálně downgradovat na nižší verzi Windows, jako například Windows XP Professional. Možná tu byl někde o tom thread, který jem nenašel. Je to pravda? Jde to i s OEM licencí? Že bych rovnou tedy zainvestoval o 1500,- Kč více než je XP a downgradoval na ně. Budu rád za odkazy.a/quote]

Zblaznil si sa ? Takeho <>viny vobec neries XP nechal odpocivat v pokoji...
6205
Junior

Odeslat příspěvekod vosper 6. 12. 2007 14:32

Opravdu je rozdíl mezi LIP (balíčky pro jazyky, do kterých xp nebyla plně lokalizována), které jsou zdarma pro konkrétní jazyk, a MUI, které se kupují v MS multilicencích a obsahují všechny jazyky, do kterých se produkt kdy lokalizoval. Aktuelně je už ale používaná technologie SLP/MLP (viz http://www.microsoft.com/cze/office/localization.mspx).
A médium pro downgrade si opravdu každý sežene kde chce, jak bys mohl mít "legální" médium bez kupování další licence?:) No to vlastně jde koupením VML Disk Kitu u Softmailu (kde ale právě není ani PK), normální člověk ale raději použije CD z jiné licence/od kamaráda/nalezené v popelnici i s klíčem, který když neprojde, aktivace to napraví.. a je to:)
vosper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalli 4. 7. 2010 16:46

vosper píše:Opravdu je rozdíl mezi LIP (balíčky pro jazyky, do kterých xp nebyla plně lokalizována), které jsou zdarma pro konkrétní jazyk, a MUI

předpokládám že jsi někomu odpovídal?

vosper píše:A médium pro downgrade si opravdu každý sežene kde chce, jak bys mohl mít "legální" médium bez kupování další licence?:) No to vlastně jde koupením VML Disk Kitu u Softmailu (kde ale právě není ani PK), normální člověk ale raději použije CD z jiné licence/od kamaráda/nalezené v popelnici i s klíčem, který když neprojde, aktivace to napraví.. a je to:)

při downgrade je to jedno odkud tu licenci máte (tzn. musí být jen legální) to samé se týká média. je jen potřeba aby médium a pk byly navzájem kompatibilní. při aktivaci se jen uvede že provádíš downgrade, budou po tobě chtít pk od původní licence ze které se downgrade dělá, viz:

Downgrade u Microsoft Windows a jak jej řešit? Časté dotazy a odpovědi (FAQ)
http://www.michalzobec.cz/2007/04/14/do ... ovedi-faq/
Michal Zobec
michalli
Junior

Předchozí stránka