Problém s vytvořením účtu na novém MBP

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -b3h- 5. 1. 2021 06:54

Zdravím, na Vánoce jsem si nadělil MacBook Pro s M1 procesorem. Vzhledem, k tomu, že se mi jej nepovedlo do Vánoc sehnat, dorazil teprve včera. Po vybalení jsem MB otevřel a on se spustil. Nastavil jsem jazyk, připojení k WIFI a přihlásil jsem se před Apple ID. Doposud to bylo v pohodě. Pak jsem byl vyzván k vytvoření účtu, předpokládáím, že je to účet lokálního uživatele MB. Vše jsem vyplnil, ale po kliknutí na tlačítko "pokračovat" to začalo něco dělat a asi 4 minuty to bylo jakoby vytuhlé. Po uplynutí této doby se mi objevila hláška o tom, že se uživatele nepodařilo vytvořit. Tak jsem to zkusil znova a tentokrát odezva byla okamžitá, ale se stejným výsledkem. Tak jsem zkusil změnit iniciály a zkusil to znova. Opět to něco dělalo cca. 4 minuty a opět chybová hláška. Vždy měl problém se jménem nebo uživatelským jménem. Tak jsem MB vypnul.
Po opětovném zapnutí systém naběhl a hle oba zadané "zkoušené" uživatelské účty tam byly. Tak jsem se zkusil přihlásit, ale heslo mi to nebralo. Zkoušel jsem všechno možné, ale nebyl jsem schopný se přihlásit.
Poradil by mi někdo co s tím? Je to můj prvním MB.
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod marts 5. 1. 2021 14:25

Asi bych nejdřív zkontroloval, jestli se ten MacBook zaregistroval pod účet na https://appleid.apple.com/account/manage

-- 5. 1. 2021 14:40 --

Možná bude potřeba udělat re-install systému https://support.apple.com/en-us/HT204904

V horším případě znovu oživit - ale to se používá až v případě že se počítač tváří jako mrtvý (a je potřeba mít k dispozici druhý Mac počítač) https://support.apple.com/guide/apple-c ... 3c75ad/mac
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků