Zaslání Applu z USA

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod HeyJoe 21. 3. 2008 20:16

Nevíte, jestli je možné si nechat zaslat Apple z USA, popř. máte s tím někdo zkušenosti? Při současném kurzu dolaru by byl hřích si kupovat Apple tady... A není potom s použitím americké mašiny problém? V USA mají v síti tuším 120V. A jak například s českou lokalizací?
HeyJoe
Junior

Odeslat příspěvekod Tilk 21. 3. 2008 22:45

Česká lokalizácia tam nie je ani keď si kúpiš notebook tu. Iba máš miestne znaky na klávesnici. Je ju možné dodatočne doinštalovať, no znefunkční sa tým napríklad automatická aktualizácia počeštených programov.

Na MacZone.sk je teraz MacBook po 29.990sk. V USA je to okolo 1000 dolárov, pripočítaj si prepravu (cca pár sto $) a možno bude treba platiť aj clo (v tomto sa veľmi nevyznám). Nakoniec až tak veľa neušetríš. A klávesnica bude samozrejme americká.

Nemyslím, že s elektrikou bude problém. Keď tak by si dokúpil európsku nabíjačku a snáď by stačila aj redukcia. Poznám veľa ľudí s elektronikou (aj NB) z ameriky a žiadny problém s tým nie je.
Tilk
Junior

Odeslat příspěvekod Quimby 21. 3. 2008 22:52

Ahoj, co se tyce toho zdroje tak je to v pohode. Akorat to ma americke koliky, takze musis koupit redukci na nase zasuvky. A likalizace trochu problem je, ale melo by to jit prelozit. Mrkni sem http://www.lokalizace.com/
A americka klavesnice neni problem. Akorat si musis zapamatovat kde co je :) ja si zvyknul velmi rychle.
**quimby@jabber.cz**
Quimby
Junior

Odeslat příspěvekod JozefV 21. 3. 2008 23:31

U nas na SR su ceny nekrestanske, cesta moj toshiba notebook vysla $100. a mal som to dokopy za $1000, u nas asi 35 000 sk.

dane su 19%, clo je 0% na notebooky

:)

ale zaruka, tak to neviem ako by bolo
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod hl2run 22. 3. 2008 00:40

Zaruka plati na stroje kupene v US 1 rocna medzinarodna takze tto mozes hodit aj tu do servisu.

Zratajme si napr MBP za 3000 USD aj s US Callifornia dan 7,5%

Pozdaneni na colnici je to 3, 570.- USD a po prepocte na Kc je to cca 60 000.- (este som nezaratal peniaze za dopravu do CZ) na Apple.cz rovnaka zostava stoji 62 000.-Kc.

Ja by som si ho asi kupil tu pretoze by som mal strach to posielat (i ked iPhone mi prisiel v poriadku).
 Made on a Mac 
 Steve Jobs for president ! 
 I love my Macintosh, it makes me gay ! 
 MacBook Pro, 2,5 GHz Core2Duo, 4 GB RAM, 250 GB HDD, GeForce 8600 GT 512MB RAM   eMac  iMac G3 
 iPhone  iPod mini 2gen  KOSS PORTA PRO
hl2run
Junior

Odeslat příspěvekod JozefV 22. 3. 2008 09:33

Ale dan na online nakup v USA je 0% tusim
ak to neni z rovnakeho statu
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 22. 3. 2008 15:29

ja som si chcel objednat ipod z ameriky cez sluzbu shipito.com.

na bestbuy.com stoji ipod touch 475 USD + 6 postovne. ked som zadal ZIP code, ktory je na shipito.com, vypocitalo mi tax 40 dolarov...
+ zaslanie na slovensko asi 30 dolarov + 9 dolarov pre shipito.com.

sice sa mi to stale oplati, ale nemam istotu ze sa colnik bude mat blby den a zdani mi to...
mozu mi na to napisat gift/merchandise/personal use, ale uz som cital, ze uz aj take balicky otvorili...
a na druhej strane, ked si napises na balik, ze je tam darcek za 50 dolarov, tak si ho nemozes poistit na viac nez 50 dolarov, to je celkom risk...
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod JozefV 22. 3. 2008 16:47

iPod za 475USD?
pozri si amazon.com
ja som mal 8GB verziu za $300, uz su ale lepsie ceny...
bestbuy sux si myslim :-/
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 22. 3. 2008 17:55

no 8gb - 300$, 16gb - 400$, 32gb - 500$. tak stoja v apple shope.
na amazone ho maju za 475, tak isto ako na bestbuy...

samozrejme sa da kupit na ebay aj za 400$ ked mas stastie, ale aku mam istotu ze bude ozaj novy, ze bude mat potvrdenie o kupe a hlavne ci mi ho vlastne poslu???
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod JozefV 22. 3. 2008 18:16

32GB tak to hej, na to som nemyslel :)
ja blb som zobral 8, neviem preco som nepozrel ze existuje 16 :(

A neviem , ale ja som danil kazdu zasielku, ved vsetko ide cez colnicu, alebo nie ?
(som pocul aj o takom ze by sa nemusela uviest realna cena tovaru, alebo ak sa citis byt stastnym podplat colnika) :lol:

Ale ak uz beres z USA, ja som doteraz nenasiel apple SR shop kde by som mohol kupit sietovu nabijacku, mam len USB nabijacku, doteraz nemam kryt na iPod touch, takze ho mam len tak bez nicoho, ale je super :)

rovno si kup lepsie sluchatka, tie co su v baleni mi propadali tuctove...
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 13. 4. 2008 23:26

Nevim presne jak je to ted, ale byvalo z napajeciho adapteru odnimatelna ta cast s kolickama co prijde do zasuvky a davali k tomu vic koncovek. Zdroji samotnemu je to jeno, jelikoz je pulzni a nema trafo, takze je delany na 110-220.

Ceska lokalizace je prasarna a nedoporucuju instalovat vubec. Jsou pak napriklad problemy s aktualizacema.

Pokud to provezes pri zpatecni ceste ze statu, tak se to vyplati, ale pokud ti to procli a zdani, tak se budes divit jak maly rozdil ceny to bude.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Dědiček 7. 7. 2008 15:55

Já jsem si ho nechal zaslat, žádný problém sem neměl. Vyměnil jsem si klávesnici, respektive koupil Českou v iStyle. Apple ji bez problému rozpoznalo.
Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš.
Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba.
Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Mr.Dědiček
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 11. 7. 2008 12:13

Jsis koupil asi iMac, že?

Ono neumím si moc představit jak si člověk sám rozebírá macbook v záruce, aby si vyměnil klávesnici.. :-D

btw lze ji vůbec v macbooku vyměnit za českou ? :hm
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod phaeton_esc 12. 7. 2008 14:16

myslím že jde, http://www.macshop.cz/ ji tušímže mění (macky vozej z Rakouska)
Apple Macbook White (late 2007)
HTC HD2
Sony Alpha A200 (Minolta 28-85, Minolta 50)
phaeton_esc
Junior

Další stránka