Je Adobe Premiere stabilnější na Macu?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lzap 8. 7. 2008 10:21

Dobrý den,

mému otci pořád padá Premiere Pro, nepomáhá už nic. Zkusil už Pinnacle, to je ještě horší. Uvažujeme o koupi Mac Pro a upgrade premiéry na Mac verzi (pokud to půjde) s očekáváním, že by to mohlo být stabilnější.

Moje otázka je nasnadě -- bude Premiere Pro na MacOS stabilnější? Máte s tím nějaké zkušenosti?
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Dědiček 8. 7. 2008 12:08

Kamarád provozuje Premiere na Apple, nemá s tím žádné problémy, ale záleží na dané konfiguraci Apple. "Premiéry" jsem měl i na WIN a nic se nesekalo. Možná by to chtělo upgradovat HW.
Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš.
Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba.
Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Mr.Dědiček
Junior

Odeslat příspěvekod lzap 8. 7. 2008 13:09

Hardware je OK a dokonce je dedikovaný jen pro střih. Spíše jde o projekty - asi jste neměl tak komplikované projekty, jako můj otec (hodiny a hodiny materiálu, hudby, fotek, mapek...)
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Macker 20. 7. 2008 01:51

lzap ked uz sa rozhodnes pre ten MP tak skusi si otestovat final cut studio 2 podla mna uroven totoho softu je minimalne taka ako premier ked nie vyssia
Mac Pro 2 x Intel Xeon Quad Core 3.0G, 8G DDR, 750G HDD, ATI XT1900 512MB + 23" Apple Cinema HD Dispay + 15" Apple MacBook Pro Intel Core 2 Duo 2.33G, 3G DDR, 250G HDD, SuperDrive, ATI X1600 256MB DDR, Mac OS X Leopard + Apple iPhone 3G.
Macker
Junior

Odeslat příspěvekod lzap 21. 7. 2008 07:28

Díky za tip, problém je v tom, že Premiere mě bude stát jen za upgrade, kdežto Final Cut bych musel koupit plnou verzi...
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 21. 7. 2008 07:49

A čo ti povedali na supporte Adobe na to padanie?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lzap 21. 7. 2008 08:57

Klasika - přeinstalovat komp, windows, žádný programy.

Více informací jsem našel na netu - nemám prý používat VBR při kódování, výsledný MPEG pak prý může mít nějaký špatný bitrate (nižší než je norma) a na to pak Encore reaguje jakousi chybou. U CBR už to nedělalo.
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 21. 7. 2008 09:02

No, a skúsil si postupovať podľa ich rady? tj. nainštalovať čísté Windows a žiadne iné programy?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lzap 21. 7. 2008 09:09

Ano, pro Premiere mam dedikovany pocitac s cistou instalaci anglickych Windows XP SP2, neni tam vubec nic nainstalovano krome ovladacu.
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 21. 7. 2008 09:23

Ja som mal problémy s MP3-VBR a ešte aj s niektorým videom, ktoré bolo tuším v XviD. Nepodarilo sa mi to nijako vyriešiť (a čudoval by som sa, ak by to na Macu chodilo, predkladám, že to nie je záležitosťou platformy, ale záležitosťou samotného programovej konštrukcie Premiere)
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lzap 21. 7. 2008 09:35

Rozhodl jsem se pouzivat jen CBR na maximalny bitrate 9000 a kvalitu 5, audio pak MP3 CBR 192 kbps. V pohode se mi takto vejde hodinove video i s peknym menu na jednovrstve DVD.
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod zero0x 15. 9. 2008 18:03

ramky dost?

pri tolkych hodinach to moze byt dovod

inac na macu by to nemalo padat, aj ked pri tolkych materialoch, budes potrebovat vela ramky.. (8gb..?)
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod cabman01 14. 12. 2008 20:45

Ne neni. Pokud to na Win pada, je to chyba sw nebo hw. To ze neco jineho bezi neznamena, ze je vse v poradku.
cabman01
Kolemjdoucí