Prechod na Apple?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod igo 11. 1. 2009 10:50

chcem si kupit novy notebook a rozmyslam ci prejst na mac os. notebook potrebujem predovsetkym na programovanie web aplikacii a javy, photoshop, filmy, internet.
je tu niekto taky kto robi taketo vecy na macu? dnes ked si clovek pozre hocijaky screencast nejakeho vyvojara tak vidi mac os. co je na macu take dobre pre vyvojarov?
igo
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 11. 1. 2009 12:42

Delam na macu v j2ee i j2se v Netbeans a nemam jediny problem. Akorat je v Leopardu jenom jdk 1.5 ale neni problem stahnout 1.6 z Apple stranek. ;-)
Pomerne dost velkou vyhodou je(alespon pro mne) ze to je klikaci prostredi postaveny na UNIXu, takze se clovek nezdrzuje nastavovanim nesmyslu a lustenim manualu, ale pritom ma okamzite po ruce kvalitni shell.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Candy 14. 1. 2009 06:31

A jak je vyřené to programování v C++ např. Jsou zde seriózní konkurence pro Microsoft Visual? Jde zde i programovat v basicu?
Candy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 14. 1. 2009 08:38

Na C++ mas primo v systemu Xcode(kterej umi i Javu, Python a Obj-C), popripade muzes pouzit Netbeans i Eclipse, vetsina gui programu pro OS X se ale pise v Objective-C.

Edit: V C++ nedelam, takze nemam zas tak velkej rozhled a muzou byt i jine(lepsi) varianty.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Candy 14. 1. 2009 10:41

A jak je to s ripováním, vypalováním DVD, je zde více programů, něco třeba jako Alcohol 120%, možnosti virtuálních mechanik, a co P2P?
Candy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mad_doc 14. 1. 2009 10:55

igo:
nezapomeň, že budeš muset dokoupit photoshop pro Mac, ten co máš na PC ti tam myslím nepojede :-)
mad_doc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pantani 14. 1. 2009 11:48

igo:
rozmýšlím se stejně ale vidím ze svýho pohledu na věc pár problémů:
1) cena: je vysoká a na vážnější práci bych to viděl na notebooku tak na aspoň 15" a těch jejich 1440x900, což je základ 50.000,-.
2) klávesnice: mám o ní pochybnosti, ne ani tak z důvodů kvality, jako spíš rozložení kláves: český má krátkej levej shift a úzkej enter někde daleko vpravo, anglická je výrazně lepší co se týče toho rozložení, ale zase nemá český popisky.
A pak úplně chyběj klávesy jako home, end, insert, delete, pgup, pgdown. Má to jen backspace. Zmíněný klávesy jsou přes Fn nebo jablíčko (teď z hlavy nevím přesně). Tohle soudruzi podle mýho moc dobře nevymysleli.

Toť můj pohled na věc...
ps: jsem apple fanda! :)
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikina 14. 1. 2009 12:05

ripovani ani p2p problem samozrejme neni, na torrenty pouzivam Transmision a na ripovani Toast.
Serioznejsi prace na ntb je podle me blbost (hlavne ten fotak), jedine s externim monitorem a ext klavesnici. A kdyz uz, tak seriozni prace ti to v klidu zaplati 8-)
žít a nechat žít
Mikina
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 14. 1. 2009 12:09

Candy píše:A jak je to s ripováním, vypalováním DVD, je zde více programů, něco třeba jako Alcohol 120%, možnosti virtuálních mechanik, a co P2P?

http://prvnimac.cz/

Pantani píše:igo:
rozmýšlím se stejně ale vidím ze svýho pohledu na věc pár problémů:
1) cena: je vysoká a na vážnější práci bych to viděl na notebooku tak na aspoň 15" a těch jejich 1440x900, což je základ 50.000,-.
2) klávesnice: mám o ní pochybnosti, ne ani tak z důvodů kvality, jako spíš rozložení kláves: český má krátkej levej shift a úzkej enter někde daleko vpravo, anglická je výrazně lepší co se týče toho rozložení, ale zase nemá český popisky.
A pak úplně chyběj klávesy jako home, end, insert, delete, pgup, pgdown. Má to jen backspace. Zmíněný klávesy jsou přes Fn nebo jablíčko (teď z hlavy nevím přesně). Tohle soudruzi podle mýho moc dobře nevymysleli.

Toť můj pohled na věc...
ps: jsem apple fanda! :)


1/Vyplati se sjet do nemecka nebo jeste lepe nekoho ukecat at ti ho doveze z USA.
2/Americka varianta ma enter a shift docela velkej, britska je na tom uz hur(Mluvim o starsi rade MacBooku, toho novyho sem v ruce nemel). Bez insertu se da prezit v pohode, ve VIMu misto nej funguje "i" ;-)
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 14. 1. 2009 12:10

Mikina píše:ripovani ani p2p problem samozrejme neni, na torrenty pouzivam Transmision a na ripovani Toast.
Serioznejsi prace na ntb je podle me blbost (hlavne ten fotak), jedine s externim monitorem a ext klavesnici. A kdyz uz, tak seriozni prace ti to v klidu zaplati 8-)

btw, pred cca mesicem vysla beta uTorrentu pro OS X a jede fakt pekne.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Candy 14. 1. 2009 12:18

Díky za linky, myslím, že je to to, co jsem chtěl vědět. :)
Candy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pantani 14. 1. 2009 12:36

Vykook píše:1/Vyplati se sjet do nemecka nebo jeste lepe nekoho ukecat at ti ho doveze z USA.
2/Americka varianta ma enter a shift docela velkej, britska je na tom uz hur(Mluvim o starsi rade MacBooku, toho novyho sem v ruce nemel). Bez insertu se da prezit v pohode, ve VIMu misto nej funguje "i" ;-)


V americe zaplatíš cenu + VAT.

Ve VIMu sice funguje "i", ale co když chci přepisovat? Já teda mačkám insert, třeba mám ale v ovládání VIMu mezery ;-) A ano, lze zmáčknout onu klávesovou zkratku, bo přepis se tak často nepoužívá. Ovšem co se zbylejma klávesama, to netuším. Asi se dá zvyknout. Horší by to ale v mým případě bylo na mrňavej odsunutej enter a krátkej levej shift :-]
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod igo 14. 1. 2009 12:43

funguje pod macom nejaky wine alebo nieco obdobne? bez toho aby som musel spustat tu ich virtualnu masinu a na nej windows
igo
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 14. 1. 2009 12:51

Pantani píše:
Vykook píše:1/Vyplati se sjet do nemecka nebo jeste lepe nekoho ukecat at ti ho doveze z USA.
2/Americka varianta ma enter a shift docela velkej, britska je na tom uz hur(Mluvim o starsi rade MacBooku, toho novyho sem v ruce nemel). Bez insertu se da prezit v pohode, ve VIMu misto nej funguje "i" ;-)


V americe zaplatíš cenu + VAT.

Ve VIMu sice funguje "i", ale co když chci přepisovat? Já teda mačkám insert, třeba mám ale v ovládání VIMu mezery ;-) A ano, lze zmáčknout onu klávesovou zkratku, bo přepis se tak často nepoužívá. Ovšem co se zbylejma klávesama, to netuším. Asi se dá zvyknout. Horší by to ale v mým případě bylo na mrňavej odsunutej enter a krátkej levej shift :-]


Zaplatis, ale v NJ to je snesitelnych 7% a v Las Vegas 0%! ;-)

igo píše:funguje pod macom nejaky wine alebo nieco obdobne? bez toho aby som musel spustat tu ich virtualnu masinu a na nej windows


wine by fungovat melo, ale stejne mam radsi pusteny windows ve vmware...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Macker 14. 1. 2009 16:10

- igo crossover je nieco ako wine
- na macosx su samozrejme vselijake torrent klienty
- na macosx nepotrebujes insert page home down (jablko sipky maju tie funkcie)
- na macsox ide vsetko normalne jak ma viac menej intuivnejsie a ergonomicky o triedu lepsie ako u inych os
Mac Pro 2 x Intel Xeon Quad Core 3.0G, 8G DDR, 750G HDD, ATI XT1900 512MB + 23" Apple Cinema HD Dispay + 15" Apple MacBook Pro Intel Core 2 Duo 2.33G, 3G DDR, 250G HDD, SuperDrive, ATI X1600 256MB DDR, Mac OS X Leopard + Apple iPhone 3G.
Macker
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků