Proč MAC?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vykook 19. 8. 2009 21:56

Total Commander? Pouzival jsem v OS X nejakej cas muCommander nez jsem si uvedomil ze ho spoustim cim dal tim min. Finder je totiz pouzitelnej vic nez dost a kde nahodou nestaci, tak tam sahnu po terminalu.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuda7 19. 8. 2009 23:36

jj finder je dobry, ale tak ci tak mi total commander chyba a myslim ze niesom jediny. ti ktori nan boli zvyknuti, bude kvalitna nahrada chybat.
nuda7
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 20. 8. 2009 10:16

a zkousel jsi ten mucommander? je skvelej predevsim v tom ze je jak pro wokna tak pro linux tak pro os x
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Macker 20. 8. 2009 10:59

muCommander, Disk Order, XFolder vsetko presne obdoby Norton Commanderu respektive Total ci Windows Commanderu

http://www.mucommander.com/
http://www.likemac.ru/english/
http://www.kai-heitkamp.de/cms/main.php ... SprachID=2
Mac Pro 2 x Intel Xeon Quad Core 3.0G, 8G DDR, 750G HDD, ATI XT1900 512MB + 23" Apple Cinema HD Dispay + 15" Apple MacBook Pro Intel Core 2 Duo 2.33G, 3G DDR, 250G HDD, SuperDrive, ATI X1600 256MB DDR, Mac OS X Leopard + Apple iPhone 3G.
Macker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuda7 20. 8. 2009 11:52

ja viem ze existuju alternativy, je zbytocne ich sem vypisovat, ale ja hovorim o tak KVALITNEJ programe ako je TC. taky pre mac nieje, kazdy z tychto vymenovanych ma nejake chyby a chybajuce doplnky, ktore by vela ludi chcelo mat pokope ako v TC.
nuda7
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 21. 8. 2009 13:39

Kdyz uz jsme u toho, tak pro Mac, stejne jako pro Linux, existuje nejlepsi file manager pod sluncem - http://www.midnight-commander.org/
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czechys 10. 9. 2009 19:08

Zdarec lidi uz tak 3 mesice tapam po PC a zacinam premejslet nad tim vasim Macem... Co tak koukam tak pocitac do ktereho si Wokna nainstaluju muzu mit v cenove hladine 24tisic bez dph s core i5/i7 spolecne s novou ATI DirectX11 grafikou ablablabla. Za tu samou cenu muzu mit core2duo a 9400m? No a teoreticky kdybych koupil macbook PRO tak budu mit 9600m a podobnej procak ale ted hlavni dotaz.... Kdyz sou vykonove slabsi ozbeham na tom napr crysis nebo GTAIV na podobne detaily? (Porad se tady chvastate jak to uzasne komunikuje HW a SW) Pripadne ktery notebook (nejpravdepodobneji kdyz sem na stredni skole) me doporucite v cenove relaci 24,- bez dph me doporucite?:)
Czechys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 10. 9. 2009 22:16

-"vasim Macem"? opovaz se ukrast ten muj!
-Vis, u pocitacu se plati i za jine veci nez vykon, ale vetsina lidi to neni stale schopna pochopit.
- GTA 4 neni na Mac OS, takze ho tam sotva pustis a pokud si tam nainstalujes Windows, tak ti to pojede proste jako na ekvivalentnim PC.
-Nechvastame se, konstatujem pouha fakta. Akorat tam vetsina z nas neprovozuje Windows, nebo v jen velmi omezene mire. Genialne odladenej na dany zelezo je Mac OS.
- Kupovat Maca kvuli tomu abych si tam poustel akorat Windows a hry na ne,jsou vyhozeny penize. Na hry si kup Xbox nebo Playstation.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czechys 11. 9. 2009 05:33

Jo promin na to jsem se nepodival... N ale tak rekneme ze bych na tom hral World of warcraft (nejvyzsi detaily v nejakym 25man raidu) to snad rozbehne ne? Jinak sem premejslel zkusit NB s temer totoznym HW ale jinou grafikuo a pak si na ni najit ovladace bude to mozne?:) Myslim koupit si pak mac osx a hodit si je tam
Czechys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 9. 2009 07:17

No MAC ma výhodu že při skladání neudělaš blbinu co děla 80procent lidí co si kupuje PC.Seš omezenej co mít můžeš a co ne.To je prostě fakt.Na druhe straně postavit a vyladit PC na kterým poběží jine systemy a třeba WIN jak z praku taky není problem.To že drtiva většina populace to piostě nezvladne,nema čas,nezajímá ji to,je jina písnička.Takže pokud se nechceš s ničím patlat ,mít solidní výkon za ty prachy,vzdat se některých návyků a věcí,objevit jine věci jdi do toho.Hlavně se nesnaž dělat kočkopsa - na jejich HW cpat jiny OS a obraceně.Jde to ale je to k ničemu nezískáš lautr nic jako bonus navíc.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 11. 9. 2009 10:22

Czechys píše:Jo promin na to jsem se nepodival... N ale tak rekneme ze bych na tom hral World of warcraft (nejvyzsi detaily v nejakym 25man raidu) to snad rozbehne ne? Jinak sem premejslel zkusit NB s temer totoznym HW ale jinou grafikuo a pak si na ni najit ovladace bude to mozne?:) Myslim koupit si pak mac osx a hodit si je tam

-Netusim, Wow nehraju, ale myslim ze nativni verzi ma.
-Mozne to neni, je to proti licenci, navic si pak nesezenes prave ty ovladace a nebude ti fungovat pulka veci.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czechys 11. 9. 2009 14:52

No ja prave myslel od IBM si slozit ten samej notas a hodit tam macy ale tj jedno :).
Jinak za tu samou cenu jako si koupis MACBOOK PRO si koupis compa s corei7 920 a ati HD5870.
Zkratka a dobre jsem chtel vedet jestli je to na MACOSX rychlejsi nebo ne... Takze mam asi vyreseno koupim new desktopa a hodim tam nejaky UNIX. Diky za info a hodne stesti do budoucna :)
Czechys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patriot12345 11. 9. 2009 15:59

Ahoj vsem, "proc mac?".
Predem bych chtel poznamenat ze mam aktivni zkusenosti s OS pocinaje MS-DOS 6.22 az po Windows Server 2008, s GNU/Linuxem jsem si hral uz za dob Redhat 5 (to jeste fedora nebyla), prosel jsem spoustu linuxovych distribuci vcetne Gentoo ze stage 2 a 3. Posledni 2 roky jsem se zajimal o Mac OS X, kdy jsem zkousel instalovat tento system na PC abych si to ozkousel, nakonec se to povedlo, po 14 dnech pouzivani jsem mel jasno , pujdu do Macu a poridil jsem si mac mini.

Duvodem proc jsem si ho poridil byly:

-primost vetsiny ukonu, to co chcete udelat vetsinou najdete na prvni pokus

-sviznost prace kdy vezmete vec co editujete a aniz by bylo potreba soubor ulozit drag&dropem presunete do jine aplikace kde pokracujete s editaci.

-iLife, ktery resil jednoduse behem necele pulhodiny veci u kterych jsem na pc travil hodiny i pres placeny software a nebylo to ono (strih videa, vytvareni dvd s fotografiemi, videem,konverze videa, efekty ve videich jako otoceni , vyrez apod..)

-zadne reseni antiviru a podobnych veci , clovek se stave panem pocitace , ne jeho otrokem, vzhledem k tomu, ze jsem systemak se mi nechtelo resit problemy se vsim moznym doma, od toho jsem placeny v praci za podporu Windows, doma ne.

-portabilita s GNU/Linuxem, muzu si rozjet oblibene utility z prikazove radky a pracovat s Macem plnohodnotne vzdalene

-v mem pripade vyladenost HW, mac mini mi zere max. 30W pokud vytizim C2Duo naplno, coz je problem pri normalni praci, a mac mini je tichy

-kompaktnost a moznost vymenit napr RAM bez toho aniz bych ztratil zaruku

-moznost svobodne nainstalovat vsechny tri stezejni platformy Mac, GNU/Linux a Windows.

Momentalne mam pocitac s Windows Vista na hry , na Macu mam naisntalovany Linux a Mac OS X a jsem spokojeny, Mac mam na fotky,editaci grafiky ,na uloziste hudby a obcasne stahovani z internetu, kdy mi nevadi ze kompl jede celou noc (stejne neni slyset ;-) ).
Rad bych podotknul, ze Mac ma i svoje nevyhody, ale vzhledem k tomu, ze jste chteli slyset vyhody jsem je zamerne vynechal ale jsou tam.Pro me ty nevyhody byly ale zanedbatelne.
Pokud o tom clovek opravdu uvazuje tak neni nic jednodussiho si Mac pujcit a ozkouset at potom nezjisti ze penize vyhodil z okna.

-
patriot12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 11. 9. 2009 16:07

Czechys píše:No ja prave myslel od IBM si slozit ten samej notas a hodit tam macy ale tj jedno :).
Jinak za tu samou cenu jako si koupis MACBOOK PRO si koupis compa s corei7 920 a ati HD5870.
Zkratka a dobre jsem chtel vedet jestli je to na MACOSX rychlejsi nebo ne... Takze mam asi vyreseno koupim new desktopa a hodim tam nejaky UNIX. Diky za info a hodne stesti do budoucna :)

-Stejnej se ti slozit nepodari, mimo ji protoze Apple pocitace nemaj BIOS.
- Vetsina lidi ktera kupuje vykonej notebook za par korun, brzo splace nad vydelkem.
- No tak to preji prijemnou zabavu, jedinej UNIX na kterym rozjedes vyse zminovane wowko je Mac OS 10.5, aktualni 10.6 uz certifikaci nema. ;-)
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 9. 2009 17:16

Tyto certifikace jsou jen pro srandu králíkům.

patriot12345 píše:-v mem pripade vyladenost HW, mac mini mi zere max. 30W pokud vytizim C2Duo naplno, coz je problem pri normalni praci, a mac mini je tichy

-kompaktnost a moznost vymenit napr RAM bez toho aniz bych ztratil zaruku

Momentalne mam pocitac s Windows Vista na hry , na Macu mam naisntalovany Linux a Mac OS X a jsem spokojeny, Mac mam na fotky,editaci grafiky ,na uloziste hudby a obcasne stahovani z internetu, kdy mi nevadi ze kompl jede celou noc (stejne neni slyset ;-) ).

Neslyšný a HW vyladěný počítač, bych si troufl tvrdit, má většina lidí tady i na PC.

A RAM nebo kteroukoli jinou komponentu si můžeš vyměnit bez zráty záruky i na kterémkoliv PC, výmysly výrobců, jako jsou nálepky s nápisy cosi o ztrátě záruky, klidně můžeme jako spotřebitelé s obyčejnou dvouletou zárukou hodit za hlavu.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků