Proč MAC?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 9. 2009 17:24

Ne nebudem.Wine je akronym "Wine Is Not an Emulator" a to znamená, že neemuluje např. instrukce procesoru; WINE vytváří windows API Wine je uveřejněn pod licencí GNU/GPL a může fungovat nezávisle na OS Windows.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 9. 2009 17:58

Možná tě to překvapí, ale tohle všechno jsem už věděl.

Pro mě to ale prostě emulace je, jak jinak bys to chtěl nazvat, kopírování?
Slovo: emulace

Význam: napodobení činnosti jednoho zařízení pomocí jiného zařízení
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vykook 13. 9. 2009 18:11

Ale notak, nechte toho chlapci. ;-)
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 9. 2009 04:31

Já řekněme roky, cca 20 let se pohybuji kolem počítačů - jediné co zůstalo je definice.Za mně když se začínalo to byl základ, aspon být schopen definovat 1+1 rovná se dvě.A tečka.Dnes se došlo do stadia kdy na školách prominou jedna + jedna je 9. Není?Nevadí je to těsně vedle .Takže platí..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod patriot12345 14. 9. 2009 09:20

Devastor píše:Tyto certifikace jsou jen pro srandu králíkům.

patriot12345 píše:-v mem pripade vyladenost HW, mac mini mi zere max. 30W pokud vytizim C2Duo naplno, coz je problem pri normalni praci, a mac mini je tichy

-kompaktnost a moznost vymenit napr RAM bez toho aniz bych ztratil zaruku

Momentalne mam pocitac s Windows Vista na hry , na Macu mam naisntalovany Linux a Mac OS X a jsem spokojeny, Mac mam na fotky,editaci grafiky ,na uloziste hudby a obcasne stahovani z internetu, kdy mi nevadi ze kompl jede celou noc (stejne neni slyset ;-) ).

Neslyšný a HW vyladěný počítač, bych si troufl tvrdit, má většina lidí tady i na PC.

A RAM nebo kteroukoli jinou komponentu si můžeš vyměnit bez zráty záruky i na kterémkoliv PC, výmysly výrobců, jako jsou nálepky s nápisy cosi o ztrátě záruky, klidně můžeme jako spotřebitelé s obyčejnou dvouletou zárukou hodit za hlavu.

No uz jsem dlouho nevidel vyladene PC out of box (mozna jen Alienware,Dell,Apple), ale asi se divam po spatnych znackach.
V dobe kdy jsem nakupoval mac mini moc znacek co by nabizely C2Duo sestavu se spotrebou kolem 30W, mozna to byla moje neznalost, to nepopiram....

K tem komponentam, pokud mas nejakej bastl tak tam samozrejme zadnej support nemas a musis to reklamovat jak trotl po komponentach ale pokud se podivas do ujednani napriklad u sestav od filmy HP tak narazis na to ze zasah muze provest pouze autorizovana osoba (nebo uz je tomu jinak?).
patriot12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tehkemo 11. 10. 2009 22:18

Neni tomu jinak, zasahuje pouze autorizovana osoba, ktera PC po dokonceni prace "zalepi" plombou...
Good things takes time but great things happens all at once!
tehkemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod demonicus 18. 5. 2010 23:06

Zdravím Vás, trošku oživím diskuzi. Aktuálně pracuji na Dell Studio 1510, mám Touch HD. Už jsou asi pryč časy, kdy jsem instaloval milion aplikací, teď už jsem jen uživatel (co se ntb týká). Bohužel ho používám i na práci. Bohužel proto, že pro práci potřebuji jeden program ICA Client. Nejsem si jistý, jestli existuje ve free verzi pro Mac.
Dell šplape krásně, i mobil je výborný, ale prostě, nějak už to není ono. Pořád někde něco nastavovat, něco upravovat...chci ntb používat ne spravovat.
Na co ho používám v práci:
office - xls, doc atd
maily
už zmíněný ica client
vzdálená plocha

doma:
občas nějaký to sosnutí videa - btw jak zvládá mac práci s mkv kontejnery videa ?
ftp, ssh
občas si pustím WoW, nebo nějakou jinou gamesku, ale to jen vyjímečně, na hraní mám stolní pc.
Zvažuji nákup tohodle: http://www.alza.cz/apple-macbook-pro-13-cz-d165143.htm

Je tam psáno, že je v češtině - to znamená, že je kompletně česky, nebo jen "obrazovka" a zbytek je ingliš? :)
Jak dlouho reálně dokážete například surfovat na webu, nebo sledovat stream video, než vyplivne baterka?
Zvládne MacOS synchronizaci s WM v mém founu? Nechci dát 30k za ntb a dalších 20k za telefon, nebo aspoň né najednou :)

děkuji za rady, zatím jen tak koukám a rozkoukávám se, ale myslím, že mac něco má do sebe a musí mít, jinak by ho nikdo nepoužíval.
Jak velký problém je přejít z Windows na Mac? Myslím, co se týká logiky používání systému ? S pc pracuji cca od doby MS-DOS 6.22, takže už něco umím :) Vyzkoušel jsem cca 10 různých distribucí linuxu, ale stále to není použitelný os bez nastavování milionů věcí.
G165
demonicus
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 19. 5. 2010 09:18

office - xls, doc atd
maily

mail.app iwork, Microsoft Office

už zmíněný ica client
http://download.cnet.com/Citrix-ICA-Cli ... 26479.html nezkousel jsem.

vzdálená plocha
vnc je vestaveny v osx

doma:
občas nějaký to sosnutí videa - btw jak zvládá mac práci s mkv kontejnery videa ?

Perian, nebo vlc

maily, web
mail.app, safari a miliarda dalsich prohlizecu

ftp, ssh
myslim, ze jako odpoved staci, ze to je UNIX

Je tam psáno, že je v češtině - to znamená, že je kompletně česky, nebo jen "obrazovka" a zbytek je ingliš? :)
Cestina se da nainstalovat pro system, ale pro safari, itunes a ilife zatim neni, alespon myslim - nepouzivam.

Jak dlouho reálně dokážete například surfovat na webu, nebo sledovat stream video, než vyplivne baterka?
Surfovat tolik kolik pisou ve vydrzi na strankach apple.com.

Zvládne MacOS synchronizaci s WM v mém founu? Nechci dát 30k za ntb a dalších 20k za telefon, nebo aspoň né najednou :)
Musis si na to koupit program missing sync, bohuzel nektery programky do wm jsou nainstalovat jenom z woken, neni problem si ty windowsnainstalovat do bootcampu.

Jak velký problém je přejít z Windows na Mac? Myslím, co se týká logiky používání systému ? S pc pracuji cca od doby MS-DOS 6.22, takže už něco umím :) Vyzkoušel jsem cca 10 různých distribucí linuxu, ale stále to není použitelný os bez nastavování milionů věcí.
Zvyknout si neni problem, ale priprav se ze je postavenej na uplne jinejch konceptech nez Windows/Linux

priste se ale snaz sam, temer vsechno na co ses ptal se da snadno vygooglit
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod demonicus 19. 5. 2010 13:26

Děkuji,

samozřejmě googlím a googlil jsem (krásná čeština). Název programu mi je jasný, myslel jsem spíše z pohledu člověka, co přešel z W na Mac, jak to vidí on, z hlediska použitelnosti programů. když napíšu icq pro mac, tak není problém najít program, ale "pocity" uživatele programu mi google nenajde.
ještě jednou dík
G165
demonicus
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 19. 5. 2010 23:48

Tak to promin ze jsem ti krivdil :-[ Vlastni typy ti muzu taky nejaky napsat, ale vzhledem k tomu ze za 8 hodin jdu na zapocet, tak nekdy pozdejs ;-)
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod 15a2466 21. 5. 2010 14:33

Mac OS X ,

Nakolik je Mac OS X odladeny na HW ? otazka souvisi se zpracovanim HD videa a ani muj stolni PC ( Intel Quad9550/8GB/SSD disky ) nezlvadne natine pracovat v 1080i v H.264 . Kdyz vidim ve hrach jaky jsou obrovsky rozdily v rychlosti a treba vzpominate na Velocity hru ( dozadu 15 let ) ta bezela na 386 naprosto plynule. ( takze si rikam ze vyladenost SW na HW muze delat i 10%-50% ve vykonu , klidne i vic ) . Mam zajem koupit bud

iMac 21, 5" C2D 3.06GHz/ 4GB/ 1TB/ HD4670/ Mac OS X
iMac 27" Core i5 2.66GHz/ 4GB/ 1TB/ HD4850/ Mac OS X

a NB

MacBook Pro 13" 2.4GHz/ 4GB/ 250GB/ GF320M/ Mac
MacBookPro15" i5 2.4GHz/ 4GB/ 320GB/ GT 330M/ Snow L.

soft. narocnej nejsem vubec , jde mi o jednoduchy strihy ( asi me bohate bude stacit iLife ) , vystup vyzaduju kontejner MKV v H.264 + AAC . Mam stovky hodin videa co potrebuji sestrihat a kdyz pokazde to video musim nejdriv prevadet . . . no hruze.

Je tu nekdo kdo striha 1080i Video na Macu ? rychlost treba i na slabsich Core 2 Duoi procesorech ? Existuje v iLife tzv. offline strih ? dekuji
15a2466
Junior

Odeslat příspěvekod Pandulak 21. 5. 2010 22:05

na praci s videem urcite i5! zkrati dobu zpracovani az o 4O%!
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod zlesamilos 22. 5. 2010 00:17

jinak tohle video ukazuje práci s 1080i i 1080p ve Final Cut Studio http://www.youtube.com/watch?v=J0HDF3kvVzc na Macbooku Pro z roku 2008, takže u těhle kousků už bych se nebál, pojede to VELMI svižně, zvlášť u těch i5 procesorů :) bohužel se v tom moc nevyznam, ale snad ti aspoň trochu to video pomůžu :)

Víc info o programu: http://www.apple.com/finalcutstudio/
Macbook Pro 13" C2D 2.26GHz | RAM DDR3 4GB | HDD 500GB 7200 rpm | NVIDIA GeForce 9400M | Mac OS X 10.7.x | Magic Mouse
iPhone 16GB
iPhone 3Gs 16GB
zlesamilos
Junior

Odeslat příspěvekod 15a2466 22. 5. 2010 09:41

muzu nekoho poprosit kdo ma Apple stroj , aby zkusil jednu vec ? na ulozto.cz jsem nahral prozatim vzorek videa , viz http://ulozto.cz/4893797/imag0169.mov . Muze nekdo v iMovie nahrat soubor a bez rekomprese vyzkouset jednoduchy strih . Hlavne jde o to ,ze pri pohybu na casove ose , pousteni a zastavovani klipu musi byt okamzita reakce ! ( na mem Quad9550 pripresunu na casove ose , trva nahled v nahledovem okne i jednu vterinu a pousteni klipu je taky reakce az jedna vterina a to je strasne moc - navic to neprehrava ani plynule )

vecer sem hodim dalsi video tentokrat 1080p v plne kvalite.

a jak je to s tim vystupem do MKV v H.264+AAC ? maximalne kontejner mp4 ( zadny vystup MOV a podobne nesmysly )

dekuji
15a2466
Junior

Odeslat příspěvekod zlesamilos 22. 5. 2010 10:39

Tak to video s ovcí zkouším v iMovie, pohyb na ose bez jakýkoliv záškubů vše funguje úžasně a to mam jen integrovanou 9400 ;) :) vystříhal sem z toho asi 10s video a uložil jako HD tak to dam na ulož to a můžeš to zkouknout, moc se v tom programu nevyznám, já jsem spíš přes foto, ale snad jsem pomohl :) jinak sem to stříhal na stroji co mam v podpisu.

Odkaz: http://uloz.to/4894358/ovecka.mov

Jen bych ještě dodal že iMovie je tak na takový to domácí stříhání s Final Cut Studio se to rovnat nedá :)
Macbook Pro 13" C2D 2.26GHz | RAM DDR3 4GB | HDD 500GB 7200 rpm | NVIDIA GeForce 9400M | Mac OS X 10.7.x | Magic Mouse
iPhone 16GB
iPhone 3Gs 16GB
zlesamilos
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka