Proč MAC?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kmarty 24. 7. 2011 01:40

Na jednu stranu je fajn ze je MacOS opet cesky (pravda, MacOS X je cesky prvne - kdyz nepocitam tu dolepovanou cestinu, ktera akorat delala bordel pri upgradech a podobne), ale premejslim ze jej prepnu zpet na anglictinu, protoze kdyz je system v cestine, tak jsou pocesteny i napr. prikazy pro Spotlight (a tim padem i veskere vyhledavani u vetsiny aplikaci - na moment mi to pripomnelo MS Excel, ktery v ceske mutaci neznal funkci IF(), ale namisto toho mel/ma funkci JESTLIŽE(). Tak tohle je hodne podobny).

Dal mam takovy dojem ze budu cekat jak na smilovani na 10.7.1, protoze aktualne mi Lion na vice monitorech dela neplechu s kurzorem mysi (behem psani jej dokaze skokem prestehovat na vedlejsi monitor aniz by clovek pohl mysi).
Tim se dostavam k faktu, ze u Liona nejde pouzit Clamshell mode s otevrenym notebookem. Jakmile jej clovek otevre, tak se automaticky zapne i interni displej a nejde vypnout (aspon jsem na to jeste nenarazil).
Dal jsem zazil nezvykle vysoky pocet padu aplikaci jako je novy Mail.app nebo Address Book, ale snad to bylo zpusobeno rozdejchavanim pri prenosu dat ze SL (napr. maily jsem musel prenaset po jednotlivych schrankach, protoze najednou to Mail.app proste nerozdejchal).

MacOS X 10.7 nainstalovany mam, ale priznam se ze jej prijimam spise vlazne.

P.S.: Pisu jen negativa ne proto ze bych videl jen negativa, ale proto ze pozitiva jsou popisovana na kazdem rohu.
kmarty
Junior

Odeslat příspěvekod Andilek1 24. 7. 2011 08:44

No já jsem češtinu vypnul hned, protože mi k OS X nějak nesdí :-D Zvykl jsem si na angličtinu tak to neřeším. V pár diskuzích jsem zaslechl, že v překladu jsou chyby tak možná potom v 10.7.1. to zase skusím 8-)

Mimo potíží s dvěma monitory - které mne také dost vytačí, jsem potíže s mail či jinou aplikací nezaznamenal (v mailu používám 6 schránek). "předělání" dat na nový Mail, AdressBook, iCal proběhlo na 1 s *

Jinak negavita jsou samozřejmně dúležitá, ale v diskuzi "Proč Mac?" bych čekal jen samá pozitiva, sociální jsitoty... :-D Jinak co vidím jako "negativum" je že Mac OS X je jiný - WIN user (tak jako já při switchi) bude mít problém, že se hodně věcí dělá jinak - neříkám že špatně, nebo hůře, ale jinak a při troše trpělivosti se dá na to zvyknout - u mne to bylo například "zavření" aplikace červenou tečkou (nebu kuličkou či jak to nazvat?), což je obdoba křížku na WIN, ale v OS X jen - teď nevím jak to napst - aplikaci suspenduje do doku, ale nezavře.

P.S. u excelu je to způsobeno národním prostředím - kdbyb byl Excel i OS v EN jazyce, tak samozřejmně IF bude fungovat, ale MS tady tím zajišťuje "překlad" do jazyka uživatele :grr:
Andilek1
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 24. 7. 2011 09:54

To neni suspend aplikace, u MacOSu se proste jen odeluje "zavreni vsech oken aplikace" a "zavreni aplikace". Muzes mit napriklad pusteny Mail ktery stahuje nove zpravy a pritom nemusis mit ani jedno jeho okno.
Ja jsem tuhle vlastnost pri switchi naopak uvital. Mimochodem kdyby bylo menu aplikace vazane na okno aplikace, pak by tahle vlasnost byla uplne k nicemu (a proto u MS Windows ani nemuze existovat, protoze v MS Win by zavrenim posledniho okna clovek prisel o ovladani aplikace).

Jinak proc mi Mail.app vymrzl pri importu mailu ze SLkovyho Mail.app to fakt nechapu. Udelal mi to pokazdy. Proc, to muzu jen hadat (napriklad to mohla delat ta hrst "smart mailboxu", co ja vim).

P.S.: K vyctu bugu Liona si klidne pripis ze po zamknuti obrazovky (nebo odhlaseni na login obrazovku) se obcas stane, ze k vlajecce oznamujici vybranou klavesnici se sama zapne polozka "Zobrazit nazev vstupniho zdroje".
kmarty
Junior

Předchozí stránka