Mini x iMac | Macbook

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod threat 27. 12. 2009 22:14

Nazdárek, tak sem se více začal zajímat o Apple obecně, a měl bych pár otázek, které bych chtěl objasnit.

1. Mac Mini x iMac
Přemýšlím o desktopové nebo mobilní variantě Macu, v případě desktopové bych volil z těchto dvou. Nejspíše jsem přemýšlel o koupi Mac Mini tak nějak na prvotní seznámení z duhového servisu, avšak mě zamrzel hardware v nejlevnější variantě, konkrétně kapacita HDD a RAM. Běželo by na této nejlevnější konfiguraci Mac Mini OSX plynule, bez lagu a nebylo by "líné"? Co se týče iMacu, tak ten se pohybuje poněkud v jiné kategorii, pro začátek bych se osobně přiklonil k Mac mini, avšak bych musel dokoupit monitor... Co si myslíte vy? vyplatí se pro Apple začátečníka Mac mini, nebo bych pak později litoval, že jsem rovnou nekoupil iMac? Jaký je váš názor, případně jaký stroj používáte vy...

2. Macbook
K desktopové variantě bych pravděpodobně postupem času zakoupil i nějaký ten Macbook, avšak na mě nejnovější generace Macbooku působí poněkud nezvykle plasticky, bíle; levně... Na obrázcích je nafocen (jak to bývá u Apple zvykem) dokonale, avšak bojím se, že bude působit poněkud netypicky (jako nějaké bílé zboží ;D) a je klikací touchpad při klikání hlasitý?



Děkuji za odpovědi ;)
Naposledy upravil KineCZek dne 28. 12. 2009 12:16, celkově upraveno 1
Důvod: Upraveno dle pravidel naseho fora.
threat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 28. 12. 2009 12:25

1/ Rozhodne se na nem OS X sekat nebude.
2/ Tak si kup hlinikovej MacBook PRO. Jinak ja mam ten starsi bilej(ne tolik zaoblenej) a vypada docela v pohode, akorat jsou na nem dost patrny fleky od jidla, takze to chce jednou za cas utrit ;-)
Hlasitost je dost subjektivni velicina, nejlepsi bude kdyz si to v nejaky prodejne osahas.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 28. 12. 2009 12:51

Sekat se určitě nebude, toho se bát nemusíš. :-) Mac Mini je určitě dobrý stroj, litovat určitě nebudeš. HDD a RAM není vůbec problém. Prostě koupíš 4 GB RAM větší disk a necháš si to vyměnit. Na alze teď vyprodávají starší modely, takže mini se dá pořídit za 10 000 Kč, což je podle mě hodně slušná cena. http://www.alza.cz/apple-mac-mini-d113106.htm.

Před rokem jsem řešil podobný problém, ale potřeboval jsem portable stroj s firewire, takže jsem skončil až u Unibody MacBooku Pro 15" a spokojenost :-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 5. 1. 2010 16:20

co sa tyka desktopov, mac mini je ozaj minimum, sekat ti to urcite nebude, ale vykonovo je na urovni prave toho macbooku a zatial co pre notebook je to podla mna dostatocny vykon ale ako desktop by som urcite chcel nieco vykonnejsie.
tiez pocitac s tym ze k mac mini si budes musiet dokupit monitor a mys, ktore s imacom uz dostanes (monitor je ozaj kvalita a v baleni je najnovsia magic mouse), myslim ze ked si spocitas lepsi hardware, monitor a mys, tak ten cenovy rozdiel bude ovela mensi.

macbook, ja som kupoval macbook pred rokom (ten prvy co bol hlinikovy) a keby som mat teraz kupovat znova tak idem asi do toho bieleho, vykon je na notebook dostacujuci, kvalita je ozaj super, naozaj sa nemusis bat ze bude vrzgat a posobit lacnym dojmom, pokial viem, tak zaklad je tiez hlinikovy, zbytok je plas alebo guma (dokazom moze byt ze macbook vazi este o trosku viac nez macbook pro).
co moze zamrziet je absencia podsvietenej klavesnice a nizsi vykon, ale ak chces notebook na beznu pracu, urcite nebudes lutovat.
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tukan013 5. 1. 2010 19:11

Jeste bych spomněl Mac Pro,je to opravdu výborný počítač sám jej vlastním spolus s Apple led cinema displey a nemohu si na něj stěžovat na kódování videa,práce s fotografiemi i náročné hraní her v rozlišení 2560x1600 zvládá výborně.
Co se týče macbooků pro tak bych rači počkal dokud nebudou na trhu nové verze s grafikami od ATI a novými procesory.

PS:Nevíte kdy budou MACY podorovat Blu.ray?
tukan013
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků