iPad - diskuze

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 1. 2010 22:01

Tak a máme tu nový výrobek "té firmy s ovocem". Co na něj říkáte?

## Průběžně budu připisovat nějaká důležitá data (i nedůležitá) okoli iPadu...

Jak iPad vypadá?
Obrázek
Obrázek
(zdroj gdgt)

Takže co o iPadu víme?
Display: 9,7" IPS! - multitouch (přibližně 25 cm) s LED podsvícením
Procesor: vlastní Apple s názvem A4 a taktem 1GHz (architektura ARM)
Paměť: 16-64GB
Konektivita: WiFi 802.11a/b/g/n, BlueTooth 2.1 + EDR
Výdrž: až 10 hodin (přes měsíc stand-by režim)
Další: Akcelerometr, kompas, repro, mikrofon, 30 pin konektor (klasický jablíčkovský - synchronizace USB kabelem s iTunes), 3,5mm jack, automatická regulace jasu displaye, vyšší model má navíc GSM/UMTS/HSDPA - pouze na data, bez telefonní části

Operační systém:
Upravený iPhone OS - plně kompatibilní s iPhone aplikacemi
Dostupné jazykové verze: Angličtina, Francouzština, Němčina, Japonština, Holandština, Italština, Spanělština, Čínština, Ruština.

Rozměry:
243×190×13,4 mm
Hmotnost: 1,5 libry (680 g, verze s 3G modulem 720g)

Spojené služby a funkce:
Tzv. "e-book reader" > čtečka knih > spuštění nového obchodu s knihami s názvem "Book Store" - tzv. iBook knihovna.
Bude dostupná sada iWork (Office od Apple - Pages [Word], Numbers [Excel] a Keynote [PowerPoint]).
Možnost spouštět aplikace pro iPhone/iPod Touch. Buď ve výřezu nebo roztažené přes celou obrazovku.
Psaní na vrituální klávesnici, stejně jako na iPhonu.
Internetový prohlížeč Safari (bez plné podpory Flashe).
Přehrávání hudby a videa (H.264, max. 720p při 30 fps; MPEG-4 do 2,5 Mbps 640×480/30 fps).
E-mailový klient s možností prohlížení příloh ve formátech JPG, TIFF, GIF, DOC, DOCX, HTML, KEY, numbers, pages, PDF, PPT, PPTX, TXT, RTF, VCF, XLS, XLSX
Kontakty, kalendář, poznámky, prohlížení map, iTunes, AppStore, vše jako na iPhonu.
Stejně jako iPhone nemá multitasking.

Cena:
iPad bude ve verzi pouze s WiFi a ve verzi s 3G navíc.
WiFi verze:
499$ - 16GB
599$ - 32GB
699$ - 64GB

3G verze:*
629$ - 16GB
729$ - 32GB
829$ - 64GB

*U nás budou podmínky s tarify jiné a 3G možná ani nebude dostupné.

Světová dostupnost:
60 dnů WiFi verze
+ 30 dnů 3G verze
U nás nejspíš 3G nebude, jak jsem již psal a dostupnost u nás nejspíš bude ještě později. Ale nechme se překvapit.

Oznámené příslušenství:
Dockovací stanice, stojánek.
Klávesnice (dokovací "stanice")
Kožené pouzdro pro ochranu iPadu
Adaptér pro možnost připojení USB zařízení (např. fotoaparátu, ze kterého můžete stáhnout fotografie).
Čtečka SD karet.

Součásti balení:
iPad, USB kabel, nabíječka, návod
PS: Některé informace jsou z hlavního webu Žive.cz, něco přímo jak jsem sledoval Keynote.
Naposledy upravil Sattero dne 28. 1. 2010 00:20, celkově upraveno 5
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 27. 1. 2010 22:17

ipod touch pre slepych? :D

ako hracka to vyzera pekne, 500 dolarov je ale trochu dost podla mna na hracku...

a vobec mi nejde do hlavy preco v dnesnej dobe niekto vyrobi 4:3 pristroj...
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 1. 2010 22:24

4:3 asi kvůli tomu, aby to působilo jako klasická A4, God knows... :D
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 1. 2010 22:41

Líbí se mi! Ideálně pro někoho kdo má doma iMac a chce něco na cesty. Jak dnes zaznělo od samotného Jobse, ideální věc do letadla. Výdrž 10 hodin taky docela dobrá. Dostal mě ale ten IPS display, to jsem opravdu nečekal. :) Jediná nevýhoda asi ten vzhled. S kamarádem taky tak trochu jablíčkářem jsme se shodli že to vypadá jak iPhone na druhou. Aplikace ale táhnou, takže o prodeje téhle "hračky" nemám obavy. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 1. 2010 22:55

Přesně, pro majitele desktopů (klasických PC) a hlavně pro majitele iMaců a MacMini je to ideální věc na cesty a do letadla... Vzhled... no zezadu vypadá výborně (hliník), ale zepředu trochu divně. Ale na druhou stranu to bude praktické, protože na každé straně bude za co chytnout.
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 27. 1. 2010 23:15

s tou klavesnicou je to podla mna super prenosne zariadenie, som zvedavy na vydrz, ak by to bolo vazne 10 hodin, tak je to bomba
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 1. 2010 23:31

Tu výdrž bych bral vážně. Osobně bych se nebránil ani větší, ale to už by se projevilo na rozměrech (hloubce).
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 1. 2010 23:40

Já s MacBookem při netu, IM, Espressu, Transmitu, případně Office s nízkým podsvícením jak klávesnice, tak displaye vydržím přes 6 hodin. Když sem jen na tom netu, případně Office, tak těch 7 hodin dám... Nikdy sem ale neměl potřebu to nějak více zkoušet, vždy mi to vydrželo jak sem aktuálně potřeboval. Takže až 10 hodin? Proč ne. Při čtení knih, novin, nižší úrovni podsvícení v tom vůbec nevidím problém...
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Dusan 28. 1. 2010 09:14

Tohle je uplne na pytel. Pokud mam tahat sebou brasnu s necim, tak uz rovnou vezmu notebook. Dnesni nejprenosnejsi kousky vazi pod 1kg, takze za 300g rozdilu dostanu pouzitelnou klavesnici, standardni OS (at uz jakykoliv) s mnohem vetsimi moznostmi, vykon a flexibilitu. Na co mi bude tohle? Navic je zrejme, ze se do vyvoje prilis neinvestovale, takze dneska to vypada prilis unifikovane s Iphonem, coz je sice pekna vecicka, ale jakozto telefon pochopitelne limitovana. Podobna omezeni jsou u takhle velkeho zarizeni tezko akceptovatelna.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 28. 1. 2010 10:13

Podle mého názoru do vývoje dali hodně peněz a vše podřídili tomu, aby to bylo kompatibilní s iPhone aplikacemi. Velké peníze je musel stát vlastní procesor a i určitě další komponenty... Už aby to tu bylo a mohl si to člověk osahat.
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 28. 1. 2010 10:42

A k čemu je to vlastne dobry, dyt je to velky jak krava a stejne neskladny jako notas...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 10:55

Velký jako kráva? No asi máme jiný představy. :) 240x190x13mm se mi nezdá moc. K čemu to je? No pro někoho, kdo má doma stolní PC, nebo MAC, chce něco na cesty a notebook se mu zdá zbytečný. Nebo třeba jako školní pomůcka. Na skripta ideální a mezi přednáškami jedeš na wifi, hraješ hry, koukáš na videa, čteš ebooky a já nevím co ještě. :) Macbook je na to moc velký a těžký, na iPhonu to zas není pohodlné. Podle mně Apple nádherně yplnil mezeru na trhu.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod aacid 28. 1. 2010 11:18

no neviem, jedine realne vyuzitie vidim na citanie e-knih.

rozlisenie je mizerne, ziadne usb (ako fakt aspon jeden dva porty tam mohli dat), ziadny video vystup a som zvedavy co tam bude za ramku...

iphone OS... super vec pre telefon, ale na co mi bude 10" vec na ktorej ani normalny office nebudem moct mat (ci uz ms office, openoffice alebo iwork) a na web to bude tiez ovela horsie nez nejaky netbook pretoze tak isto ako iphone ani toho nema flash.

ja mam rad apple, mam macbook, mam ipod touch a mam v plane kupit aj imac casom ale toto je uplna blbost podla mna.
uz len to ze sa tvaria aka to novinka na ktoru vsetci cakali, konecne apple tablet, ale ked sa clovek trochu zamysli zisti ze to nieje ozaj nic viac nez ipod touch s 10" displejom (ani kameru to nema ako iphone).
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 28. 1. 2010 12:28

Tak iPad se i líbí. Využití vidím hlavně pro zabití času při cestování (jak už bylo psáno). Je dobře, že to něho nedali Mac OS, ale iPhone OS. Ten tablet není určený pro práci, ale na internet, hudbu, filmy. Upřímně - kdo by chtěl pracovat na takovém zařízení? (nepočítám Rodneyho McKaye :-P)
Dovedl bych si představit, že jsem vyvalený v gauču a surfuju pomocí iPadu, ale jeho koupi určitě neplánuju, jelikož by to byla rozežranost mít doma noťas i tablet. Možná až nebudu mít noťas, ale PC (popř. iMac), mohl by být iPad vhodný doplněk.
eRiper
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 28. 1. 2010 13:12

no proste si kupim ze 600 eur vec na ktorej nebudem moct poriadne prehliadat net (absencia flashu), nepozriem poriadne video (male rozlisenia, mala uhlopriecka, absencia vystupov, neprehras tam divx filmy ani dvd a na slovensku itunes nejde), nenapisem tam ani wordovy dokument (mozno hej, ale nevyrovna sa to klasickemu notebooku)...
a neviem ci si uvedomujete, ze cokolvek tam budem chciet dostat, budem to musiet pripojit k ozajsnemu pocitacu a synchronizovat cez itunes.
a samozrejme tak ako iphone nepodporuje multitasking, takze viac ako jednu aplikaciu na tom neotvoris.
koniec koncov za 600 euro ziskam digi fotoramik ktory mi prehra hudbu, pozriem si na nom nejake webove stranky a zahram zopar hier...

Obrázek
aacid
Junior

Další stránka