iPad - diskuze

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ukomir 30. 1. 2010 23:45

Má to určite a praktické využitie.Pohodlné prezeranie napr.webu v posteli,na WC,jedným okom sledovať správy v TV a zároveň odpisovať na mail(to je pohodlie:)
Vela ludí nosí notebooky do kaviarní.Na takéto príležitosti je to ideálne.Ukázať foto z dovolenky,
prehrať zábavné video..Načo vláčiť veľký ťažký notebook.Načo mi je klávesnica,načo to má
prehrávať HD video,keď to na malom displeji neocením,načo mi je tam plnohodnotný OS,ktorý
bude zbytočne zaberať miesto a spomalovať systém.Je to o mobilite.Nebudem na 11" displeji
pracovať.Napr. cestujem,skrátim si dlhú chvílu pozeraním filmu.
Načo mám zapínať PC(čo aj dlho trvá) keď chcem len surfovať na nete,čo je asi 80% využívania PC.Zapnem tablet..ušetrím energiu..
Som zvedavý,aké TabletPC ponúknu iný výrobcovia.Výbava,cena možno bude lepšia,ale to spracovanie..výdrž..rozmery..Apple je v tomto jednička.
Ešte tam chýba webkamera a bolo by to úplne ako z nejakej scény zo sci-fi filmu..skype..reštaurácia..wifi..stôl pre dvoch..chlapík,ktorý je tam očividne sám,ale rozpráva akoby tam s niekým bol a pred ním kafe..a tabletPC.
Ukomir
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 31. 1. 2010 11:33

BigT píše:
eRiper píše: iPad není plnohodnotný počítač, ale jen jakýsi terminál pro web, či jednoduché multimediální zařízení. Nic víc, nic míň.

Terminal pro web dobra, jen mi reknete, jak s nasim ceskym mobilnim pripojenim to chcete pouzivat, vzdyt 3G je tu "rarita"

Tak za toto konkrétně iPad nemůže. 3G je po světě hojně rozšířené, jen u nás operátoři zachrápali.
eRiper
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 31. 1. 2010 12:13

Navic, s timhle nebudu surfovat v tramvaji, na to je iphone, tohle vytahnu az si sednu na kafco do kavarny a tam bude dost pravdepodobne i wifina.

edit:
Spis me zajima jestli to bude schopny pouzit tethering z iPhone...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 31. 1. 2010 13:35

serfovat v tramvaji ne, ale třeba číst knížku, nebo časopis. Fajn představa.
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wokenamatrix 1. 2. 2010 00:00

Jde na tom SSH(chtěl bych na tom spravovat VPS)? Jde mi o to, jestli v tom budu moct dělat třeba v Ruby(program. jazyk). Myslíte, že tam budou ňáké hacky, jak docílit toho, aby tam jel flash? Prostě - kdyby tam šel Photoshop(aspoň ta "browser verze"), flash, nějaké IDE a třeba to Ruby, tak by to byla dokonalá portable verze ajťáckýho PC(popř. MACu :D). Co vy na to? Kdyby to mělo to, co říkám, tak bych do toho šel :P.
wokenamatrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 2. 2010 08:02

Ukomir píše:Má to určite a praktické využitie.Pohodlné prezeranie napr.webu v posteli,na WC,jedným okom sledovať správy v TV a zároveň odpisovať na mail(to je pohodlie:)

"Pohodlne prezeranie webu" na Safari? Usmevne. :-l
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 1. 2. 2010 09:09

wokenamatrix píše:Jde na tom SSH(chtěl bych na tom spravovat VPS)? Jde mi o to, jestli v tom budu moct dělat třeba v Ruby(program. jazyk). Myslíte, že tam budou ňáké hacky, jak docílit toho, aby tam jel flash? Prostě - kdyby tam šel Photoshop(aspoň ta "browser verze"), flash, nějaké IDE a třeba to Ruby, tak by to byla dokonalá portable verze ajťáckýho PC(popř. MACu :D). Co vy na to? Kdyby to mělo to, co říkám, tak bych do toho šel :P.

ssh jede i na iphone(bez jailbreaku), takze pojede i na ipadu. Existuje implementace flashe v Javascriptu, ale rychlostne to je nepouzitelny. na iPhone(a tudiz na ipad) je zadarmo photoshop, ale jak je srovnatelnej s browser verzi netusim - nepouzivam. IDE to zadny imho mit nebude, pokud si ho nejailbreaknes, to pak mzues programovat v podstate v cemkoliv...
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod wokenamatrix 1. 2. 2010 11:44

...takže by tam nějaké IDE šlo, kdyby to bylo jailbreaknutý? Chtěl bych na tom dělat v Ruby on Rails.
wokenamatrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sattero 1. 2. 2010 16:02

Dusan píše:
Ukomir píše:Má to určite a praktické využitie.Pohodlné prezeranie napr.webu v posteli,na WC,jedným okom sledovať správy v TV a zároveň odpisovať na mail(to je pohodlie:)

Safari 4 mám jak na Macu, tak i jako druhý browser na Windows a je to výborně použitelný prohlížeč. Na iPhone je ona upravená verze Safari velice dobře použitelná, jednoduchá, rychlá. Takže o co vám jde?
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 1. 2. 2010 16:36

wokenamatrix píše:...takže by tam nějaké IDE šlo, kdyby to bylo jailbreaknutý? Chtěl bych na tom dělat v Ruby on Rails.

Pokud budem povazovat vim za ide, tak ano :D
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 1. 2. 2010 18:26

Sattero píše:
Dusan píše:

Safari 4 mám jak na Macu, tak i jako druhý browser na Windows a je to výborně použitelný prohlížeč. Na iPhone je ona upravená verze Safari velice dobře použitelná, jednoduchá, rychlá. Takže o co vám jde?

safari pouzivam aj ja na macu, tak isto mam ipod kde mam safari a musis uznat ze je to poriadny rozdiel... jasne, iphonovy safari je asi najlepsi mobile browser co som pouzival ale to je tak vsetko... mobile browser. ak v ipade nebude nejaka nova "dospelejsia" verzia safari, tak potom je to dost bieda. predsa jedine co mobile safari zvlada je otvaranie stranok vo viacerych oknach a bookmarky, to na plnohodnotne surfovanie po nete v dnesnej dobe ozaj nestaci.
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 1. 2. 2010 19:36

Však už na Keynote šlo vidět, že to bude verze mezi klasickým Safari na Macu a iPhoním Safari...
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 1. 2. 2010 20:56

na keynote a na oficiálních materiálech bylo vidět kde co, třeba i podpora flashe:

http://pcworld.cz/novinky/ipad-a-flash-8793
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 2. 2010 21:10

Nevim jak vypada desktop Safari nejak jsem ho pres vsechen spyware ze strany Apple nemel potrebu instalovat, ale Iphone Safari je naprosto nepouzitelne na jakoukoliv seriozni praci. Na mobilu se to jeste snese i kdyz obcas se skripajicimi zuby, ale pro zarizeni primo urcene k browseni je to proste neakceptovatelne.
Neni to zdaleka jenom o tom flashi, ktery ale efektivne zlikviduje nemalou cast obsahu dostupneho na webu, ale nektere slozitejsi sites nefunguji vubec, na nektere uzasne Safari reaguje havarii konkretne spadnutim do operacniho systemu a nektere nedovoli pokrocilejsi funkce jako se napriklad prihlasit do fora. Dalsim problemem je to, ze pokud se Ipad neprosadi, tak bude Safari stale pro tvurce webu znamenat Iphone a to znamena automaticke presmerovani na orezany site pro mobilni zarizeni (tyka se napriklad wikipedie ci vetsiny zpravodajskych webu). Nektere umoznuji rucne tohle zmenit (trochu pruda), ale nektere tuto moznost vubec neposkytuji.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 1. 2. 2010 21:56

Dušane, když tě to tak negativně vzrušuje, proč diskutuješ a ještě tady oznamuješ nepravdy, které si zaslechl kdesi z desátého rychlíku co jel 10 km od tebe?

Apple nikdy nedělal spyware. Do iTunes verze 8 a Safari 4 byly verze pro Windows špatně použitelné a špatně napsané, to se ale změnilo a kupříkladu teď je iTunes velice použitelný, nepadá a funguje výborně, stejně tak Safari 4, které je i rychlé (bráno mezi prohlížeči).

Flash jsou většinou jen reklamy a naštěstí většina seriozních webů flashové prvky (krom těch reklam) vynechává a nahrazuje lepšími řešeními. Flash je pro Mac prostě špatně napsaný, to se ale může brzy změnit, neboť vyjde nová sada grafických nástrojů od Adobe a měla by být zvýšena podpora pro Mac a iPhone/iPad, tudíž by mohlo nakonec dojít k tomu, že bude flash na zařízeních a software od Applu. I tak jsem se ale nesetkal, že by absence flashe zničila nějakou stránku nebo celou stránku iPhoní Safari nějak zkryplilo. Přihlášení do fóra funguje a to do jakéhokoli (vBulletin, SMF, BBPress, phpBB, ...). Dokonce se dá přihlásit do internetového bankovnictví eBanky (RB), takže o co jde? iPhone zobrazuje stránky v normálním formátu a jen ti co chtějí mít ořezanější verzi pro iPhone ji mají (tedy tak upravené weby). iPad se bude sice hlásit jako iPad, ale opět bude zobrazovat normální verzi stránek a jen někde, kde to bude jako dostupné, zobrazí třeba speciální pro iPad.

PS: A to upozorňuji, že mám iPhone 3G od vypuštění na náš trh!
Sattero
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka