Monitor k MBP

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod charvii 8. 1. 2012 14:57

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli byste mi doporučili nějaký monitor, který by mohl být nejvhodnější k MB Pro. Měl by mít úhlopříčku mezi 21" - 23". Samozřejmě, že se mi líbí Cinema display od Applu, ale bohužel na něj jaksi 20k nemám. Popř. jak je to s chlazením MBP při připojení externího monitoru? Musí být otevřený displej nebo ne? Líbil mi totiž jeden stojan, ale u toho displej nemohu otevřít.

Děkuju za odpovědi
charvii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kroxigor 9. 1. 2012 07:18

Používám již několik měsíců u svého MacBooku LCD iiyama ProLite E2475HDS a naprostá spokojenost. MacBook mám ve stojanu v zavřeném stavu na výšku s chlazením ani jiné problémy jsem zatím nezaznamenal. Protože se mi zdál originální hliníkovej stojan drahej a ani by se mi sem nehodil, pořídil jsem si stojánek z průhledného plastu (IKEA). Funguje výborně.
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Whippatko 1. 2. 2012 13:22

MBP mám připojenej k Aceru al1951, samotný mac mi leží na stole, funguje jak zavřený tak otevřený. V zavřeném stavu má prý vyšší grafický výkon. S chlazením žadné problémy nemám.
TPlink TL-WR842ND
Comtrend vr-3026e
Whippatko
Junior

Odeslat příspěvekod opa.key 6. 4. 2012 17:42

Prosimvás jde nějak udělat abych měl připojenej macbook k externímu monitu, otevřený víko, ale aby byl display macbooku vypnutej? ext. display používám občas a nechci kupovat externí klávesnici... Díky
opa.key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MSwamp 6. 4. 2012 18:16

Při zapnutém macbooku a připojeném monitoru jedou oba monitory. Zavřeš víko, aby macbook uspal. Poté např. myší probudíš zavřený macbook (jede jen externí monitor). Když teď otevřeš víko, zůstane interní display vypnutý. (teda měl by).
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 4. 2012 18:27

a není to škoda? pro práci 2 LCD -> ideální :)
samozřejmě, pokud chceš hrát hry, je lepší pouze 1.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod opa.key 17. 4. 2012 22:37

Já macbook zapojuju do tv a je zbytečný mít zapnutej i display na MB. Jednou se mi to nějaký záhadným zbůsobem povedlo, ale nevím jak.
opa.key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ciapka 18. 4. 2012 00:34

pre Snow leopard je to tak, ako pise MSwamp. Pre liona je to zrusene. Zober si slaby magnet a poloz ho na MB hned vedla shiftu (alebo v tomto okoli). Tam je magneticky senzor ktory ti urobi to, ze sa MB bude tvarit ako zavrety.
ciapka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opa.key 19. 4. 2012 17:00

Vedle kterého shiftu.. a nemůže se s tím něco stát. Myslím tím, není tam poblíž někde hdd, nejakej chip či ták? A hlavně já toho už jednou docílil, že jsem otevřel víko a display se mi nezapnul a používal MB jen jako klávesnici

EDIT: tak jsem zkusil slaboučkej magnet a opravdu display zhasnul, ale nejde používat klávesnice, takže k prdu...
opa.key
Kolemjdoucí