Problém se startem iMacu G5

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dear,daniel 5. 4. 2014 12:41

Zdravím Vás všechny, kteří budou ochotní mi pomoci. Pokusím se vás zasvětit k problému.
Můj apple iMac G5 (Ne intel!), konkrétně se jedná o power mac 8.1, 1,6Ghz byl 100% spolehlivý počítač s OS X Tiger. Abych i na tomhle, starším kousku mohl provozovat iphone s itunes, zatoužil jsem po OS X 10.5. Protože apple už žádnou podporu pro power mac nemá, nezbylo mi, než hledat instalační medium po torrentech. Stáhnul jsem to s nejlepším hodnocením, abych měl jistotu. Protože měl počítač původně jen 256mb ram, zakoupil jsem 2x512 moduly a pustil se do instalace.
Systém se nainstaloval a ihned poté jsem doinstalovat photoshop (Z originálního média!), tenfourfox, flash player, a další nepodstatné věci. Systém se zdál být stabilním a ani při náročnější práci nenastal sebemenší problém.
Problém přišel po vypnutí počítače a následném zapnutí, kdy většinou končí kernel panic hláškou. Někdy hned po jablíčku, někdy už naběhla modrá obrazovka s myší. Naběhne až po resetu SMC(Proč?)
Nejdřív jsem do dával za vinu novým modulům ram a jejich kompatibilitě s macem. Když ale počítač naběhne do systému, běží 100% spolehlivě i při náročnější práci klidně týdny v kuse. Dále jsem zkusil výměnu cmos baterie, která také nepomohla. Napadlo mě, pře problém dělá nějaká aplikace, udělal jsem nově čistou instalaci, ale problém přetrvává, k tomu všemu teď nejde ani uspat - hned po uspání se znovu sám probudí.
Napadá Vás něco, co jsem ještě nezkusil? Nebo mám hledat chybu právě v nových ram, či instalačním médiu systému?
Ram zrovna levné nebyli a originální médium se těžko shání, proto se ptám Vás, zkušenějších. Za každou radu předem moc děkuji.
Je mi líto ho vyhodit, nebo prodat za pár korun.
dear,daniel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 4. 2014 08:28

Podpora kradenému SW se zde neposkytuje. Přečti si ještě jednou a důkladněji pravidla fóra.

Pokud to nejsou originální paměti přímo od Apple, mohou způsobovat problémy.
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků