OS X Yosemite - problém se zvukem

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wayne 20. 10. 2014 17:55

Zdravím, na mém stroji, viz podpis, jsem nahodil nově vydaný systém a od té doby mám problém se zvukem po probuzení systému. Po otevření víka jsou slyšet děsně praskající zvuky z repráků a je to nepříjemné. Přehrávání hudby nebo videa je prakticky nemožné neboť se zvuk nepřehrává. Jen to praskání. Jsem si vědom toho, že systém je to mladý a na mém už dost starém storji může mít problémy. No chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá stejný problém a popřípadě nenašel řešení. Momentálně to řeším restartem systému, ale popravdě za poslední dny jsem ho díky tomu problému musel restartovat vícekrát než za uplynulé dva roky.
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Wendmyk 20. 10. 2014 18:30

Dělal jsi čistou instalaci, nebo upgrade? Jestli upgrade, tak proveď čistou
Wendmyk
Junior

Odeslat příspěvekod whatt 20. 10. 2014 18:48

Mám MBP 13inch early 2011, upgradoval jsem se Snow leoparda na Mountain Lion, Mavericks a teď Yosemite a nic takového se mi nestává.

Nicméně nejsi jediný kdo hlásí obdobnou issue, viz https://discussions.apple.com/thread/6606703. Zatím tohle nahlásilo 38 lidí, ale chybí detaily co mají za stroje...

1. V nastavení zvuku se taky podívej co všechno máš ve výstupu zvuku. Pokud tam je něco jiného než interní reproduktory tak je odstraň a u repráků si ověř, že nejsou přehozené na vstup zvuku ;-) Má tam být výstup.

2. Pokud ti pomáhá restart je to nejspíš nějaká věc spojená s přístupem k řízení HW. Odpoj všechna zařízení, která mají spojení na zvukový výstup (sluchátka, repro). V disk utility spusť opravu oprávnění a po jejím dokončení restartuj a znovu vyzkoušej tu popisovanou situaci.

3. Jestli ani tohle nepomohlo, tak všechno v notebooku si zazálohuj a udělej čistou instalaci OS X z recovery, postup ti najdi na Google. Zabere to asi hodinku (už máš starší stroj) a nahrání dat další hodiny, podle toho kolik toho máš.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 20. 10. 2014 18:51

Čisté instalaci jsem se chtěl vyhnout. Udělal jsem upgrade. Já to spíš vidím na downgrade ze zálohy.
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod whatt 20. 10. 2014 19:07

Downgrade proč? Všechny testy ukazují, že Yosemite je na stejném železe výkonnější, s lepší optimalizací spotřeby a integruje nové funkce pro jiné jablečné hračky.

Pokud máš problém s repráky je velmi pravděpodobné, že se bude vyskytovat i na předchozí verzi OS. Nehledě na to, že downgradování uděláš jenom "čistou" instalací nebo přes původní zálohu TimeMachine.

Za mě je downgrade hloupost a problém se tím nejspíš stejně nevyřeší, takže si jenom přiděláš práci 8-)
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 20. 10. 2014 20:27

Je pravdou, že jsem měl stroj připojen k bezdrátovému headsetu sluchátek PS4. Radu o nastavení zvuku vyzkouším. Ale bude to až za dva dny. Díky za radu a dám vědět.
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod kadliwt 20. 10. 2014 20:41

Mě zase Yosemite pořád posouvá vyvážení hlasitosti na levou bednu. Asi si umíte představit tu srandu hledat kde je problém, když vim, že já sem se zvukem nic nedělal...
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod whatt 20. 10. 2014 21:01

Vlez do nastavení zvuku, vycentruj si zvuk, zamkni změny na požadování hesla. Easy. Pokud toto nefunguje, dal si přístup k řízení zvuku i jinému zařízení nebo aplikaci -> toto není problém Mac OS X 8-) Zkontroluj nastavení MIDI zvuků a dej oběma kanálům stejnou úroveň dB.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 22. 10. 2014 18:55

Zajímavej výjev. :mrgreen: Taky jsem dneska našel balanc posunutej.

Screen Shot 2014-10-22 at 18.45.55.PNG

Ale jinak, co se zvuku týče, něco s ním v Yosemite provedli… poněvadž mně se kvalita výstupu na iMacu slyšitelně zlepšila.
Majkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wayne 25. 10. 2014 00:31

Tak já nevím. Vyzkoušel jsem opravu toho disku a pár dní používal, ale situace je trošku lepší. V některých případech po probuzení je vše v normálu, ale v některý je to jako před tím. Tak já nevím. Mám provést tu čistou instanlaci?
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 25. 10. 2014 07:47

Na Macumini 2011 jsem po upgradu na Yosemite měl taky posunutou balanc doleva stačilo ho srovnat a bez problémů.

Na MacBooku mid 2009 vše naprosto v pohodě.

Na obou se mi zvětšil volný prostor na disku o cca 3GiB a vše jede o poznání rychlejc.
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod whatt 25. 10. 2014 08:59

Wayne: jak se říká - nestahuj kalhoty, brod je ještě daleko. Obdobné chování už lidé nahlásili na Customer supp, takže jak bude známá příčina, bude to opraveno. Pokud tě tohle chování významně neomezuje na zdraví a na životě, počkej na update, ten první bývá cca do měsíce od vypuštění ostré verze.

Pokud na to spěcháš, udělej čistou re-instalaci a nahraj si potom zpět všechna data.
whatt
Junior