Office 2000 nebo OpenOffice?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Amra 15. 7. 2007 10:51

Je treba zvazit, ze MS Office si zapisou spoustu veci do registru. Beh celeho kompu (a hlavne start) docela zpomali.

Jinak bych vsadil na OOo. Za par let, az ti Office 2000 prestane stacit, budes resit stejny problem.

OOo zustane zdarma a kdyz se ho naucis ovladat, nebudes muset investovat penizky do MS Office v budoucnu. Nabite znalosti rozhodne nebudes muset zahodit.

A za par let, az budou vsichni v MS Officech pouzivat OpenXML, ktery je "otevreny", nebudou s kompatibilitou problemy -> specifikace OpenXML je dostupna.
Amra
Junior

Odeslat příspěvekod rotor 15. 7. 2007 10:52

MartinezZ píše:V krajních případech ukládám do DOC, ale připisuji, že je to z OOo a že to tedy bude pravděpodobně rozházené.
o/quote]

Rozhození je i mezi jednotlivýma verzema wordů. Dokonce snad ani v 2000 nejde otevřít doc z 2007
rotor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 15. 7. 2007 10:57

Já myslím že to je naprosto individuální věc. Osobně používám na Windowsu Office 2007 a pod Linuxem jedu na OOo. Vyhovuje mi oboje, takže bych to nikterak neřešil. Do Office2000 si jen nezapomeňte stáhnout plugin, který dovoluje otevírat a ukládat soubory ve formátu docx (Office2007), protože v práci jsme začali mít problémy, když nám zákazník poslal návrh sestavy v docx a nebylo v čem je otevřít. Jinak PDF v OOo moc chválím.
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PETRM264 (500,- pro oba)
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod Mr4k 15. 7. 2007 11:16

@kanour: on by export do pdf v office byl, kdyby nektery spolecnosti nervali, ze je to znici, v tom je ten rozdil mezi OOo a Office, do jednoho se to dat muze a do druhyho to strasne nekomu vadi. Proto do 2007 je to jen jako doplnek, nemohli to strcit do plny verze, jinak by je zas tahali po soudech, jako s tim media playerem.
Mr4k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pecka_2007 15. 7. 2007 11:42

drnoha píše:Řečím, že OOo je kompatilibní s MS Office, nevěř.

pecka_2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pecka_2007 15. 7. 2007 11:46

Záleží na tom, jak výkonný je comp a jaké dokumenty potřebuji zpracovávat.

Pokud mi bude chodit plno dokumentů z různých stran, tak je totiž každá rada drahá...

Pokud dokumenty jen sám rozesílám, tak je to celkem jedno.

Ale pokud je s O2K spokojenost, není nutné snad nic měnit ;-)
pecka_2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pecka_2007 15. 7. 2007 11:47

Mobil-man píše:No kdybych mel vybrat mezi office 2000 a openoffice, tak spis ty openoffice.
Jsou lepsi nez 2000.

V podstatě souhlasím.

quote="Mobil-man"]Ale takovy 07micky office... no to uz je jiny:)

Jak na co, jak na co ;-)
pecka_2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SKK1903 15. 7. 2007 11:55

drnoha píše:To Jackal:
OpenOffice mám nainstalovaný už asi 3 roky, postupně verze, jak vycházejí. Stejně tak mám nainstalovaný MS Office, nyní 2003. Neustále zkouším jednotlivé soubory otevírat v obou Officech a OOo si na 8 z 10 dokumentů vyláme zuby. Někde méně a je pouze rozhozené formátování, někde více a OOo se při pokusu o otevření dokumentu sekne/spadne. Samozřejmě vše je otázka "složitosti" dokumentu. Např svou diplomku psanou v MS Word a OOo sice otevřu, ale formátování je úplně mimo. A to se jedná o obyčejný text, žádné grafy a podobné věci.o/quote]
No a zkus me otevřit OpenDocument (.odt) v takovém MS Office 2000 :lol:
SKK1903
Junior

Odeslat příspěvekod drnoha 15. 7. 2007 11:57

pecka_2007 píše:
drnoha píše:Řečím, že OOo je kompatilibní s MS Office, nevěř.

drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drnoha 15. 7. 2007 12:02

SKK1903 píše:
drnoha píše:To Jackal:
OpenOffice mám nainstalovaný už asi 3 roky, postupně verze, jak vycházejí. Stejně tak mám nainstalovaný MS Office, nyní 2003. Neustále zkouším jednotlivé soubory otevírat v obou Officech a OOo si na 8 z 10 dokumentů vyláme zuby. Někde méně a je pouze rozhozené formátování, někde více a OOo se při pokusu o otevření dokumentu sekne/spadne. Samozřejmě vše je otázka "složitosti" dokumentu. Např svou diplomku psanou v MS Word a OOo sice otevřu, ale formátování je úplně mimo. A to se jedná o obyčejný text, žádné grafy a podobné věci.o/quote]No a zkus me otevřit OpenDocument (.odt) v takovém MS Office 2000 :lol:-/quote]

Jenom že to je o tom, že OOo je zdarma, takže může všude koexistovat s MS Office, takže u MS Office není tak extra potřeba, aby uměly ODT. Naopak když někdo hledá alternativu MÍSTO MS Office, tak je kompatibilita docela důležitá.
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lopik1072 15. 7. 2007 12:06

Stále využívám oba programy (jeden v práci, druhý doma), každý má své plus a mínus. osobně bych se přiklomil k MS, které nabízí více funkcí a formátování než OO. Zkrátka někdy je problém otevřít ve správném nastavení to co většina uživatelů vytvoří v MS, OO v MS je lepší. Nicméně pokud by nešlo o místo na HDD, tak se přikloním k oběma.
lopik1072
Junior

Odeslat příspěvekod SKK1903 15. 7. 2007 12:07

jsem si jistej, že MS Office 07 jsou lepší než současná nejnovější verze OpenOffice.org 2.2.1 ale až vyjde OpenOffice.org 3.0, to se budou dít věci :-D

ale pokud jde o Office 2000 a OpenOffice.org 2.2.1, tak jednoznačně jsem pro OpenOffice.org, je to bezproblémovej opensource softík, má to přemnoho funkcí jenž plnohodnotně nahradí Office 2000. Sice to má jediný mínus, že to chvilku trvá, než to naběhne ale těch pozitiv je tam víc než negativ.

A kompatibilita formátů? No občas nějakej ten dokument z Wordu 2003 se mi v OpenOffice.org 2.2.1 objeví nekorektně (např. lehce posunutý rámce) ale rozhodně nic nebrání v tom, abys to poopravil.
s OpenOffice.org mám velké zkušenosti :)
SKK1903
Junior

Odeslat příspěvekod mh 15. 7. 2007 12:59

Ja bohužel používám OO verze 2.2.neco a je to neco katastrofalniho. Pomale a zpetna kompatibilita na Office od MS nic moc. ja bych nevahal a pokud mas legalni Office 2000, tak bych bral ty, protoze na obycejnou praci bohate staci a jsou spolehliva.
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 7. 2007 13:12

bbob píše:
Kecut píše:Open office je sice zdarma, ale tam to asi tak končí. Pomalu nabíhá, žere ramky a nemáš žádnou jistotu, že seženeš pomoc, pokud by byl problém.b/quote]
To jsou kecy někoho, kdo neviděl Open Office ani z rychlíku. Ale jestli máš legální MS Office a postačují Ti i ve starší verzi, tak u nich zůstaň.i/quote]
¨

no.. open office jsem nucen pouzivat v praci (tabulkovy procesor, textovy editor) a v porovnani s microsoftem je to ... des a bida.

zalezi co na tom clovek chce delat.. pokud v tom bude delat slozitejsi dokumenty, tabulky, nebo psat makra ... tak rozhodne microsofti offis. open office (at si kdo chce co chce rika) je zatim hodne daleko za nim, nicmene staci na uplne nejzakladnejsi funkcnosti.

ta veta "pokud ti staci office, tak u nich zustan" je dost komicka.. proti microsoft office nenabizi open office ni, ale naprosti nic navic.. je to spis naopak.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod wessan 15. 7. 2007 13:31

Pouzivam OpenOffice od doby co jsem psal bakalarskou praci. Nez jsem ji zacal psat, tak jsem tak 2 dny obetoval na to abych se naucil psat dokument tak jam ma byt. Takze jsem si nechal automaticky generovat obsah, restriky indexy, bibliografii apod. ... tehdy jsem si udelal 3 sablovy - na technicky dokument, na strucnejsi prace a na prezentace ... od te doby vzdy otevru jen danou sablonu, pisu, vybiram styly (ktere mam vypsane na strane) a sem tam neco vlozim (obrazek apod.) ... uplne jsem si zrusil menu s tim formatovani, kde se vybira zvlast pismo, zarovnani, tloustka apod. a vsechno resim pouze vybranim stylu

nejsem asi typicky uzivatel, ktery si hraje s podtrhavanim a pouziva 20typu pisma a 20 barev v jednom dokumentu ... ani nejsem expert, ktery pouziva makra (verim, ze od automatizace jsou jine nastroje) ... kdyz pouzivam OOo, tak proste jen pisu a snazim se to delat co nejefektivneji a netravit tim moc casu

myslim proto, ze vyber kancelarskeho baliku je proto zalezitost preferenci, ale obecne si myslim, ze pro totalni vetsinu uzivatelu je ms office za tu premrstenou cenu jen predrazenou hrackou a clovek by mel vedet, proc si ho kupuje (urcite je spousta veci, co ma oproti OOo navic)
wessan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka