Podmíněné formátování buněk v Excelu

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JYRY 22. 8. 2007 13:08

Dobrý den všem ochotným poradit,
potřebuji vyřešit takovou maličkost v excelu, nejlépe když uvedu příklad:

mám buňku D4 ve které je rozevírací seznam s možnosmi na výběr, a teď potřebuji udělat, že pokud se vybere z tohoto seznamu možnost "other" tak se v buňce E3 zobrazí text "specify:" a buňka E4 která byla do této doby šedá se podbarví na bílo a ohraničí tenkou čarou, prostě se objeví jako další zapisovatelné pole na formuláři

zkoušel jsem to různými asi hrůznými texty přímo v menu podmíněného formátování, ale bez úspěchu; podobný dotaz jsem zde bohužel nenašel

nejraději bych to udělal co nejjednodušeji, protože práve s programováním nejsem velký kamarád, teda aspoň co se týče MS aplikací

děkuji všem za případnou radu
JYRY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pinky.striker 22. 8. 2007 13:40

Budu psát návod na Váš konkrétní příklad. Připravte si Váš rozevírací seznam do buňky D4 (aby obsahoval to other), potom do buňky E3 napište vzorec =KDYŽ(D4="other";"specify:";"") a na buňku E4 nastavte podmíněným formátováním tyto dvě podmínky:
vyberte vzorec (ne hodnota buňky) a do pole napište =$D$4="other" (a nastavte formátování - bílá linka....) do pole u druhé podmínky napište =$D$4<>"other" (a nastavte formátování na šedou)
Snad Vám to pomůže, kdyžtak ještě napište
pinky.striker
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JYRY 23. 8. 2007 11:03

dekuji pekne, to je presne ono, zjistil jsem, ze podminku IF jsem mel napsanu spatne, ale odminene formatovani jsem mel nastaveno stejne jako ve vasi odpovedi, nicmene mi to nefungovalo :cry:
ted uz to ovsem jede jak ma, moc dekuji
JYRY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod No_Kia 1. 9. 2007 11:28

Ja mam taky problem.
Mam v Exceli bunky A3-D500 kazdu jednu vyplnenu nejakym cislom. A potrebujem, ze ked je cislo v hocijakej bunke mensie ako cislo v bunke nad nou, tak sa mi to cislo vyfarbi na cerveno. Prosim pomozte.
Lepsie bude ked mi napisete sukromnu spravu, to si skor vsimnem.
No_Kia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xlnc 1. 9. 2007 17:32

A4: Formát / Podmíněné formátování, Vzorec: =A4<A3

Táhnout dolů za úchytný bod pravým tlačítkem myši a volba Pouze vyplnit formáty a následně totéž směrem doprava.
Petr Pecháček
xlnc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod No_Kia 4. 9. 2007 16:11

Ja to mam po slovensky a to prave tlacitko mysi, tam mam volby ze Kopirovat bunky, Vyplnit rady, Iba formatovanie vyplne a Vypln bez formatovania, a Rady. Ked dam Iba formatovanie vyplne, tak nefunguje :(
No_Kia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obcasny_navstevnik 4. 9. 2007 18:06

pokud jsi v bunce A4 jak uvedl xlnc nastvil podmineny format (vzorec =A4<A3 a dale nastavil format bunky>vzorky), pak popsanym postupem - Iba formatovanie vyplne - by melo byt podminene formatovani vlozeno do bunek. Jinak lze pouzit z nastrojove listy tlacitko Kopirovat format - vybrat bunku A4, klik na tlacitko kopirovat format a tazenim pres pozadovane bunky vlozit format. Nebo: A4:ctrl+c>vybrat oblast vlozeni>upravy>vlozit jinak>format
obcasny_navstevnik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků