Acad + Excel. Jak umístit vzorec do obrázku z acadu?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 25. 9. 2007 13:42

Zdar
Mám v cadu nakreslenou konstrukční věc. Označil jsem body a pomocí ctrl+C a ctrl+V vložím do Excelovské tabulky. Teď potřebuji na přesně určené místo v obrázku umístit informaci (výpočet) z jiné buňky.
Dát obrázek jako pozadí a umisťovat vzorce přímo do buněk není řešení (vzorových stránek je hodně a hlavně, těch umístěných míst na každém výkrese je několik, takže bych to dělal několik dnů.
Představuji si něco jako textové pole, které si mohu umístit na přesné místo, ale do něj nejde vložit žádný vzorec.
Neporadíte?
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod indian5 25. 9. 2007 13:54

No neviem, ci chapem spravne: ty chces do obrazku vytvoreneho v cad vlozit vysledok nejakeho vypoctu ako text? Najsamfasa by bolo, keby to podporoval priamo cad, riesit to externe cez excel si myslim rozhodne nebude easy. Mozno keby excel vyprodukoval nejaky suborik s vypocitanymi hodnotami a cad by tieto hodnoty dokazal importovat ako napr. nejaky script, ale je to na dlhe lakte. Konkretne s tym nemam skusenost.
indian5
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 25. 9. 2007 14:28

nene. Já pracuji v excelu. Cad s tím má společného jen to, že z něj vkládám obrázek. Je vlastně fuk, jestli to pak bude obrázek v cadu, nebo v .jpg atd. Jde o to vložení toho pole, ale vše je v excelu
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod obcasny_navstevnik 25. 9. 2007 16:14

takze rozumim-li dobre, je potreba na vhodne misto vlozit textove pole a v nem ma byt vysledek vypoctu ulozeny v nejake bunce.
neco podobneho jsem resil, do textoveho pole umisteneho nad vybranou bunku a kryjiciho se s ni, vlozit obsah bunky a1 plus formatovani textu,...
pouzil jsem proceduru VBA, v pripade, ze je to to, co potrebujes, si uprav, volani klavesovou zkratkou.

Sub VlozTextovePole()
Dim rng As Range, shp As Shape
Dim a!, b!, c, d, e, f, g!, h!, i, j, k
Const Margin As Single = 0.7
Set rng = ActiveCell
a = rng.Left
b = rng.Top
d = rng.Font.Size
e = rng.Font.FontStyle
f = rng.Font.ColorIndex
g = rng.Width
h = rng.Height
j = Range("a1").Value
ActiveSheet.Shapes.AddLabel(msoTextOrientationHorizontal, a + Margin, b + Margin, 0#, 0#).Select
With Selection
.ShapeRange.Width = g - (2 * Margin)
.ShapeRange.Height = h - (2 * Margin)
.Characters.Text = j
.HorizontalAlignment = xlCenter
.VerticalAlignment = xlCenter
With .Font
.Name = "Arial CE"
.FontStyle = e
.Size = d
.ColorIndex = f
End With