Outlook - duplicitní emaily po přeinstalaci

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 7mladek00 23. 2. 2008 19:47

Používám Outlook 2003 a POP3.
Po přeinstalaci se mi tvoří duplicitní emaily
Jelikož využívám tři pc, občas instaluji Outlook znovu (opět mě to čeká na nový pc) a starou poštu v .pst nechám načíst nebo importovat do nové instalace.

Ale pak nastává problém:
- předchozí pošta je v pořádku v nové instalaci Outlook
- i když pošta již existuje, stahuje se vše znovu, co je ve schránce na serveru a tvoří se tak duplicitní emaily

Otázka je:
Kde si Outlook ukládá informace, které emaily byli již ze schránky-serveru staženy?
1. tyto informace musí být nějak někde mapovány, jelikož zůstavují-li emaily uloženy na serveru, tak Outlook vždy při dalším stahovaní pošty pozná, které emaily již byli staženy a které přibyli nové a stahuje pouze ty nové
2. Při přeinstalaci se tato informace ztratí a Outlook stahuje znovu to, co je na na serveru ve schránce, i když je to již jednou v souboru .pst uloženo a načteno do Outlook.
7mladek00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 2. 2008 22:30

Tyto informace nejsou v souboru *.pst. To je jen databáze pošty/úkolů/kalendáře/kontaktů atd.
Musíš naimportovat nejen starou poštu (i když i to je zbytečné, když je ve schránce poštovního serveru), ale i nastavení.
To se nachází v adresáři "%Userprofile%\Application Data\Microsoft\Outlook".
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 7mladek00 1. 3. 2008 12:10

Našel jsem tam toto:

outcmd.dat
Outlook.NK2
Outlook.srs
Outlook.xml

Je to ono? Tady někde jsou potřebné informace/data o stahované poště?

A díky za pomoc a radu:-)
7mladek00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fíra 1. 3. 2008 12:34

Také jsem zde hledal odpověď na podobnou otázku a naštěstí než mi to Mývalice zamknula jako duplicitní téma, přičemž nikde jinde jsem uspokojivou odpověď nenašel :wink: , jsem TADY naštěstí odpověď dostal. Ten program funguje, ale zvládne jen Office 2003. A když už jsem byl nasměrován na tento program tak jsem hledal dále a zálohování nastavení Microsoft Outlooku dokonce i Office 2007 zvládne bez problému Acronis True Image Home 11.0
fíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majtin 21. 1. 2013 00:42

Milanr1 píše:Tyto informace nejsou v souboru *.pst. ....
Musíš naimportovat nejen starou poštu ... ale i nastavení.
To se nachází v adresáři "%Userprofile%\Application Data\Microsoft\Outlook".

Je nějaká šance,jak zabránit stahování duplicitních souborů, když už jsem výše zmíněnou složku s nastavením odstranil přednovou instalací? Myslel jsem, že stačí že si přesně opíšu nastavení účtů, ale to zřejmě nestačí a doručená pošta se stahuje znovu. Díky
majtin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 21. 1. 2013 09:10

Používej IMAP a né POP od toho byl IMAP vytvořen aby vše bylo na serveru a z klientů jsi s tím pracoval.

POP proto nebyl stvořen proto si klient musí pamatovat co stáhnul, a když mu to smažeš stahuje to znovu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod -tomtom- 21. 1. 2013 10:34

majtin píše: Je nějaká šance,jak zabránit stahování duplicitních souborů, když už jsem výše zmíněnou složku s nastavením odstranil přednovou instalací? Myslel jsem, že stačí že si přesně opíšu nastavení účtů, ale to zřejmě nestačí a doručená pošta se stahuje znovu. Díky

Po nové instalaci nejdřív nech stáhnout poštu ze schránky a teprve potom naimportuj starý PST. Při importu pak navolíš aby se maily neduplikovaly.
-tomtom-
Kolemjdoucí