Obnoveni neulozeneho souboru Word 2007

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Des_Esseintes 15. 7. 2008 19:11

Mam velky problem. Cely den pracuju ve Wordu, bohuzel jsem si dokument neulozil a namisto jineho zavrel ten neulozeny. Je nejaka moznost, jak ho ziskat, obnovit? Prosim pomozte! Diky!
Des_Esseintes
Junior

Odeslat příspěvekod Paulxp 15. 7. 2008 20:02

Nie je moznost ako ho obnovit, bohuzial.
Amatéri postavili LOĎKU , profesionáli postavili TITANIC
Amatéri urobili LINUX (tm) a profesionáli WINDOWS (tm)
Paulxp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Des_Esseintes 15. 7. 2008 20:09

Neee, to neni mozne, vzdyt si Vista dela nejake stinove soubory, ne? Vsechno jsem prohledal, ale nic nenasel, treba nevim, kde a jak hledat... ??
Des_Esseintes
Junior

Odeslat příspěvekod Lada 15. 7. 2008 20:41

Ve Wordu (Excelu) se správně dělá tak, že se vytvoří nový dokument, ten se uloží pod určitým názvem a potom teprve se dokument vytváří. Přitom je automaticky ukládán v závislosti na nastavení programu.

Jestliže napřed vytváříš dokument a nakonec jej uložíš, po celou dobu práce na něm je jen v paměti PC a ne na disku, protože tam dosud nebyl uložen. Dojde-li během práce k výpadku proudu nebo zatuhnutí PC a není možno dokument uložit (jako že určitě neé), logicky o všechnu práci přijdeš a musíš se snažit znovu.

Ve skalních dobách zvláště kancelářské odbornice na výpočetní techniku pracovaly tak, že si „usnadňovaly“ práci na dokumentech, které měly ukládat na diskety, tak, že šouply do mechaniky disketu a vesele ťukaly do klávesnice. Mechanika vesele vrčela, jak k ní program neustále přistupoval. Výsledek byl podobný Tvému: disketa brzy odešla do věčných lovišť: buď hned při práci, nebo se po uložení díla na ni a opětovné snaze o načtení z diskety vypsala hláška, že disketa je nečitelná.

Já mám nastaveno ukládání po 1 minutě (standardně 10).
Lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Des_Esseintes 15. 7. 2008 21:18

Lado, tohle vim taky. Jsem rozmazleny skutecnosti, ze ve Wordu 2007 (ale i tom predchozim), pokud doslo k vypnuti proudu, po opetovnem spusteni systemu a programu, Word se ptal, jestli ches neulozeny dokument (myslim, ze Dokument x, kde x=neobsazene cislo dokumentu ve slozce), ty si ho obnovis a v nejhorsim pripade (coz se mi nikdy nestalo) tam neni jen mala automaticky neulozena cast dokumentu, tedy neni to uplne jak pises s tim vypnutim proudu.

Nemeni to nic na veci, ze postup jsi uvedl spravny. Me by spis zajimalo, co nevim - je mozne nekde takhle automaticky soubor najit. Rikam, ze jsem pracoval cely den, a navic nebyl to vytvoreny soubor, jen jsem pokracoval v praci z minulych dnu, takze co jsem nasel, kdyz jsem ho po te sve obrovske chybe, kdy jsem zavrel spatny dokument, nasel, byl prave soubor z predchozich dnu, bez dnesniho pokracovani.
Des_Esseintes
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 7. 2008 09:42

Paulxp i Lada má pravdu.
Pleteš dohromady dvě diametrálně odlišné věci:
výpadek proudu (který nenastal) x úmyslné neuložení dokumentu (což jsi provedl Ty).
Při zavírání neuloženého dokumentu se Tě zcela jistě Word zeptal, zda ho chceš uložit. Pokud jsi odpověděl "Ne", pak je obsah definitivně ztracen.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod puck 17. 7. 2008 10:02

ja myslim, ze mas teraz celkom slusnu nadej sa naucit klavesovu skratku ctrl+s :-) u mna je to uz tak zazite, ze po kazdej mensej zmene v dokumente ju stlacam. vzdy ked na par sekund prestanem pisat aby som porozmyslal :-)
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Easidor 4. 8. 2008 09:41

jojo i několikrát za sebou :) pro jistotu :) :) :)
Easidor
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 4. 8. 2008 12:37

Jestli už není pozdě...ale já bych zkusila nějakej sw na obnovu smazaných souborů a pídila se po názvu ~$*.doc.

Edit: Aha, 15. 7. 2008, tak to asi bude pozdě. Tak příště, no. :-)
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 10. 2011 18:38

Píšu semestrálku a co čert nechtěl, vylítly pojistky. No nic, říkám si, moje poslední uložení cca před hodinou a Word to automaticky ukládá. Nahodím pojistky, zapnu PC, zapnu Word, tam na mě vybafnou dvě nějaký poslední automatický uložení v tom sloupci vlevo, já vyberu to poslední a dole dám zavřít (jako ten sloupec). Teď mám ten dokument tedy otevřenej, ale...nemůžu ho uložit! Nemůžu ho editovat! Nejde s ním dělat vůbec nic, ani z něj kopírovat? Tuší někdo, co teď sakra s ním? K čemu mi je, že ho mám otevřenej, když ho nemůžu uložit ani z něj kopírovat?

-- 21. 10. 2011 19:41 --

Když se pokouším třeba něco napsat, tak mi to dole napíše: "Tato změna není povolena, protože výběr je uzamčen".
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 10. 2011 18:48

Stejná chyba jako Des_Esseintes: pokoušíš se editovat neuložený dokument.
Co Ti říká magická klávesa F12?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 10. 2011 18:51

Neříká mi nic. Každopádně mně teď nejde editovat vůbec nic, žádný soubor ve Wordu. Ať otevřu jakýkoliv.

-- 21. 10. 2011 19:54 --

Ok, alespoň že jde zkopírovat na jiné PC a tam to funguje.
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 10. 2011 18:54

Fakt nemáš na klávesnici F12? :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 10. 2011 18:56

Jistě že mám, a co by jako měla dělat?

-- 21. 10. 2011 20:22 --

Nejspíš už tuším, v čem je problém. Má chyba (ne, F12 to není, ať je to cokoliv).
Sasakr
Junior