Ako vložiť čísla strán v OpenOffice 3?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Peon 23. 12. 2008 16:32

Vo Worde to viem ("Vložiť - Čísla strán - OK") a tam si vyberiem umiestnenie (horná / spodná časť strany) a či to chcem vľavo / v strede / vpravo centrovať.

V OpenOffice 3 to však nemôžem nájsť. Iba raz sa mi to nejakým zázrakom podarilo. Prosím, poraďte.
Peon
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 23. 12. 2008 17:08

1.Zvolte Vložit - Zápatí a vyberte styl stránky, který si přejete k zápatí přiřadit.
2.Zvolte Vložit - Pole - Číslo stránky.
Přejete-li si, je možné pole čísla stránky zarovnat stejně jako text.
Do zápatí je možné také přidat počet stránek, například ve formátu "Strana 9 z 12":
1.Klepněte před pole čísla stránky a napište "Stránka ", potom klepněte za pole, vložte mezeru a napište "z ".
2.Zvolte Vložit - Pole - Počet stránek.
Stačí jen použít nápovědu. 8-)
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 23. 12. 2008 17:12

Jak nejrychleji změnit background v Impresu 3 pro celou prezentaci? Pokoušel jsem se to najít, ale rychlejší pro mě bylo nainstalovat Office 2007 a kliknout pravým tlačítkem. Doma však Office 2007 zatím nemám.
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod Peon 23. 12. 2008 18:44

Ďakujem Vám za radu. Pomohli ste mi, už mi to ide. OpenOffice mám v slovenčine a jeho nápovedu v angličtine. A hľadal som aj cez Google, no našiel som len návod na číslovanie ak sa prvá strana nečísluje, ktorému som nerozumel.

šarik píše:1.Zvolte Vložit - Zápatí a vyberte styl stránky, který si přejete k zápatí přiřadit.
2.Zvolte Vložit - Pole - Číslo stránky.
Přejete-li si, je možné pole čísla stránky zarovnat stejně jako text.
Do zápatí je možné také přidat počet stránek, například ve formátu "Strana 9 z 12":
1.Klepněte před pole čísla stránky a napište "Stránka ", potom klepněte za pole, vložte mezeru a napište "z ".
2.Zvolte Vložit - Pole - Počet stránek.
Stačí jen použít nápovědu. 8-)
Peon
Junior