Word 2007 - Křížové odkazy

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod x_tomi 21. 8. 2009 14:51

Ahoj. Potřeboval bych radu týkající se křížových odkazů v MS Word 2007. Jsem před tiskem diplomové práce a musím ji převést do PDF. Bohužel při převodu do PDF (ať už ve wordu nebo pomoci PDF creatoru) se mi vždy do PDFka aktualizují křížové odkazy, které jsou ve wordu změněny. Abych uvedl příklad:
Ve wordu mám text: "Tyto rozdíly je možné vidět na obrázku 1."
Text "obrázku 1" je křížový odkaz, který jsem z toho automaticky vygenerovaného "Obrázek 1" upravil.

V okamžiku kdy převádím doc nebo docx do PDF tak se všechny křížové odkazy automaticky aktualizují a mám v PDF text:
"Tyto rozdíly je možné vidět na Obrázek 1."

Zkoušel jsem všemožné i nemožné možnosti a nevím jak se zbavit aktualizace křížových odkazů před převodem. V nabídc tisk je v možnostech "Před tiskem aktualizovat pole" - tuto možnost nemám zvoleno, ale i tak aktualizace vždy proběhne. Už v tom sedím celý den a tušim, že to bude nějaká blbost. Ja na ni bohužel nemohu přijít. Nikomu z mého okolí kdo převádí diplomku do PDF uplně stejně se toto nestalo. S mým souborem se to však děje u všech z nich. Chyba je tedy nejspíš v nastavení samotného souboru. Jen nevím kam se podívat.

Opravdu to dost hoří - deadline mám v úterý. Za každou radu budu rád.
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x_tomi 21. 8. 2009 16:27

Je pro upřesnění. Aktualizace krizovych odkazu probehne i u jinych soboru, ktere jsem zkousel vytvorit. Cili to je asi problem v me verzi MS Word. Problem je v tom, ze soubor si to pamatuje a dela to pak i kdekoli jinde...
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pif666 21. 8. 2009 17:07

Skus dat nadhlad tlace pred exportom do pdf
Pif666
Junior

Odeslat příspěvekod x_tomi 21. 8. 2009 17:38

Pif666 píše:Skus dat nadhlad tlace pred exportom do pdf

hmm tak v nahledu tisku uz to taky zobrazuje ty pole spatne. Jsou uz aktualizovany. Jen nidke nevidim zadnou moznost jak to zmenit. Pokud byste nekdo vedeli vic budu moc rad. Jsem opravdu zoufalej. Cas leti a diplomka kvuli par blbostem nejde vytisknout... :-(
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 21. 8. 2009 18:21

Pamatujte si, ze Microsoft vi, co je pro vas dobre.
Reseni:
Tyto rozdíly je možné vidět na Obrázek 1. ->
Obrázek 1 ukazuje tyto rozdíly.
nebo
Tyto rozdíly je možné vidět na Obr. 1.
A obrazek ma popisku "Obr. "
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x_tomi 22. 8. 2009 08:56

IgnorStoupa píše:Pamatujte si, ze Microsoft vi, co je pro vas dobre.
Reseni:
Tyto rozdíly je možné vidět na Obrázek 1. ->
Obrázek 1 ukazuje tyto rozdíly.
nebo
Tyto rozdíly je možné vidět na Obr. 1.
A obrazek ma popisku "Obr. "

Jooo bohuzel je to tak. Microsoft moc dobre vi, ze jsem to chtel udelat uplne jinak a tak me to prece nenecha zmenit. Asi se budu muset na krizove odkazy vykaslat a nacpat tam text natvrdo. Nikdo si s tim nevi rady a to uz jsem to rozeslal snad vsem...
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 22. 8. 2009 09:29

Nedelam si srandu, fakt to je jedine reseni. Pouzivam ho celkem uspesne. Zkratky Obr. a Tab. jsou uzasne. A je jeste jeden trik: Misto reference "Obr." slo definovat referenci " " (teda mezeru). No a v textu i v popiskach je normalne napsano Obrazek, Obrazku atd. a za tim je ta referencni mezera s automaticky generovanou ciselnou referenci.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x_tomi 22. 8. 2009 13:15

IgnorStoupa píše:Nedelam si srandu, fakt to je jedine reseni. Pouzivam ho celkem uspesne. Zkratky Obr. a Tab. jsou uzasne. A je jeste jeden trik: Misto reference "Obr." slo definovat referenci " " (teda mezeru). No a v textu i v popiskach je normalne napsano Obrazek, Obrazku atd. a za tim je ta referencni mezera s automaticky generovanou ciselnou referenci.

No ja to bral jako vtipek, ale kdyz se nad tim zamyslim tak ono by to opravdu nebylo tak hrozny. Vypada to, ze ten probelm nidko nevyresi taktohle by nemuselo byt spatne reseni. Diky za tip
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x_tomi 22. 8. 2009 14:48

IgnorStoupa píše:Nedelam si srandu, fakt to je jedine reseni. Pouzivam ho celkem uspesne. Zkratky Obr. a Tab. jsou uzasne. A je jeste jeden trik: Misto reference "Obr." slo definovat referenci " " (teda mezeru). No a v textu i v popiskach je normalne napsano Obrazek, Obrazku atd. a za tim je ta referencni mezera s automaticky generovanou ciselnou referenci.

S tou mezerou je to hodne dobrej napad. Ale narazil jsem na to, ze musim udelat seznam obrazku, grafu, atp. a ten uz nevygeneruju pokud tam mam vsude jen mezeru. :-(
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 22. 8. 2009 16:09

No pokud je toho vice, tak se pouziva pismenny trik:
v tabulce "T1", na obrazku "O1", pod grafem "G1", za rovnici "R1" atd., v uvozovkach jsou to ty krizove reference se jmeny R, T, O, G ... a bez uvozovek normalni text, co to uvozuje.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x_tomi 23. 8. 2009 17:19

Velice chytry navod jak obejit cely problem. Moc diky. :-)
Jen by me zajimalo jestli existuje i reseni aby to fungovalo tak jak ma a nemusely se vymyslet okliky. Ale kazdopadne budu to mit vyreseny tak je mi to celkem fuk. :o)
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 23. 8. 2009 18:44

No, zatim nebyli v MS schopni vyresit ani tohle:
http://support.microsoft.com/kb/790108/cs
http://support.microsoft.com/kb/790367/cs
Nejlepsi je to reseni:
"Problém eskalován vývojovému týmu společnosti Microsoft."
Problem se u MS neresi, ale naopak eskaluje :-S
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x_tomi 23. 8. 2009 20:20

Tak to je drsny... :-D
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondra Černý 22. 4. 2010 15:54

Taky ten samý problém...
Já to řeším taggy obr. tab. a podobně - ale není to ono. Seznam obrázků, čí tabulek se vytváří v odkazech "vytvořit seznam obrázků" ale musí se dole vlevo zvolit patřičný titulek (obr. nebo tab.). Problémem jsou velká a malá písmena - v titulku chci vlká a v okazu malá. Pokoušel jsem se proti tomu bojovat taggy br. a ab a to O/o a T/t tam vždy dopsat, ale nejde to! Ofis mě zase přechytračil!!! Jakmile tam do titulku to "O" dopíšu, tak se mi to při aktualizaci objeví o v tom odkazu a je tam oObr. 4, takže nevím jak dál...
Officy se snáží dosáhnout úrovně umělé inteligence - nemyslete, microsoft myslí za vás :-D
Ondra Černý
Kolemjdoucí