Excel 2003: kontingenční tabulky

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Rop 31. 10. 2010 10:59

Vážení,

mám zdrojovou tabulku se sloupci Doklad, Datum, Účet MD, Text, Částka.

Doklad vyjadřuje číslo dokladu v účetnictví.
Datum je datum zaúčtování.
Účet MD je číslo účtu na kterém je daná transakce zaúčtována.
Text je text napsaný ke každé položce
Částka je částka u každé položky.

Jeden doklad je vždy se stejným datem.
Jeden doklad může být zaúčtován na více účtů MD.
Jeden doklad může mít více textů (a to i v rámci jednoho účtu MD).

Vytvořil jsem tedy kontingenční tabulku, kde řádky jsou postupně Doklad, Datum, Účet MD, Text a data jsou Součet z Částka. Následně jsem vyfiltroval některé položky Účet MD, které mě zajímají.

Nyní hledám Doklady s největší částkou a současně, aby ty doklady byly řazeny vzestupně (pro představu - budu procházet šanon s doklady a zajímají mě jen doklady kde celková částka je větší než řekněme 100.000 Kč). Bohužel v Excelu 2003 jsem našel jen možnost seřadit doklady vzestupně a prvních 10 (či více či méně) z částek. Šlo by udělat, že by se mi doklady seřadili vzestupně a současně bych mohl zadat jak velkou částku chci (podobně jako třeba v automatickém filtru)?

A teď to hlavní: Některé položky potřebuji označit, že jsem je viděl. A následně budu potřebovat souhrn všech těchto položek dle položky Účet MD. A vůbec netuším jak na to.

Nevíte někdo?

Případně pokud by se to nějak dalo udělat nějak jinak?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod obcasny_navstevnik 31. 10. 2010 11:21

Popsat konkretni postup by bylo mozne na zaklade nejakych demo dat.
Takze spise obecne:
Po vyfiltrovani v aut filtru polozek, prekopiruj vyfiltrovane polozky (vybrat blok viditelnych bunek, F5 > Jinak> vybrat Pouze viditelene bunky > Ctrl+c a kopirovat) na jine misto, setrid a pro souhrn pouzij funkci Data>Souhrny. A napoveda je dobre pouzitelna.
Pro zautomatizovani teto cinnosti je pak potreba napsat proceduru VBA.
obcasny_navstevnik
Junior

Odeslat příspěvekod Rop 31. 10. 2010 12:17

Díky za nápad ... asi to použiju ... výsledek stejný jak v kontingenčce a ještě si tam můžu cokoliv dopsat ...

Jenom nevím jestli je rychlejší napsat VBA nebo to udělat 15x ručně :lol:

Navíc mám pěknou herku, na které provedení jakéhokoliv skriptu VBA trvá nekřesťansky dlouho ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod Sejbinka 15. 9. 2011 18:16

Ahoj, omlouvam se že sem lezu ale potřebovala bych radu, týkající se kontingenční tabulky :). Připravuju se na opravné zkoušky takže je to duležite :P. V ukolu mám zadáno, že mám aktivovat funkci automatického uspořádání pro záhlaví všech řádků/sloupců tabulky. Prosim jak to udělám? Díky, budu vděčná za jakoukoli odpověď :))
Sejbinka
Kolemjdoucí