Google Docs zkracuje PDF!

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LoWang 8. 7. 2011 20:53

Zdravim. Nahrál jsem si do google docs PDFko a nechal ho zkonvertovat. K mému překvapení má výsledný dokument jen 10stran z původních 116! Je to normální?
Those that are last, may yet be first
LoWang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 9. 7. 2011 10:50

S tim jsem se nesetkal; je vubec nutne to .pdf konvertovat?
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoWang 9. 7. 2011 12:38

Ono je to PDFko, ze kterého nejde pomocí ctrl+c nic kopírovat, tak jsem si říkal že to půjde přes google docs. Šlo by to, kdyby mi to neudělalo jen 10stran :-\
Those that are last, may yet be first
LoWang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 9. 7. 2011 13:22

A je to prvnich 10 stran?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 10. 7. 2011 08:14

No, pokud je tam skutecne limit na zamcena .pdf (ale tohle omezeni nikde zminene neni, obecne omezeni bylo na 100 stran .pdf, ktere zrusili uz v 2009), je resenim tisk, scan do otevreneho .pdf a pouziti google docs opet jako konvertoru...
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlnc 10. 7. 2011 12:22

Zámek v daném PDF není pro legraci, ale protože někdo nechtěl dovolit kopírování.

No, pokud je tam skutecne limit na zamcena .pdf (ale tohle omezeni nikde zminene neni, obecne omezeni bylo na 100 stran .pdf, ktere zrusili uz v 2009), je resenim tisk, scan do otevreneho .pdf a pouziti google docs opet jako konvertoru...


No tohle řešení hrubou silou je jak jít na ryby s dynamitem. Vzhledem k tomu, že ten zámek někdo nastavil úmyslně, tak tu nebudu roztrubovat odkazy na software, kterým během mrknutí oka omezení sestřelíte. Nicméně jestli se pamatuju, velký rozruch byl svého času okolo Elcomsoftu, který zveřejnil registrační klíč k podobné aplikaci natruc zdarma, protože jednomu z jejich programátorů hrozil postih za technologii v ní použitou.
Petr Pecháček
xlnc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 10. 7. 2011 19:51

To, co jsem poradil je naprosto v poradku - neporusuji zadnou ochranu nepovolenym "odemcenim" souboru. Proste si ho vytisknu, coz je povolena operace a pak s tistenou verzi pracuji podle libosti.
Ano, reseni ponekud zdlouhave a narocne, ovsem zcela v souladu s existujicimi pravnimi omezenimi.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlnc 11. 7. 2011 09:16

Nic ve zlém, ale o tom pochybuju - to je spíš složitější cesta na warez typu e-bookz. Nechci se ovšem tvářit jako svatý... Je taky otázka, jestli daný dokument umožňuje tisk. Každopádně je nanejvýš pravděpodobné, že zámek tam někdo dal úmyslně a nepřál si kopírování, nemusíme hledat skulinky v právu (ono někdy kopírování z PDF i bez zámku je peklo :-)). Já jen napsal, že po technické stránce jsou jednodušší cesty.
Petr Pecháček
xlnc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoWang 12. 7. 2011 18:15

Jedná se o naprosto zásadní text jménem "Tajemství Amenti". Viz google a tlačítko I am feeling lucky ;)
Je k dispozici jako PDF, ale i jako text na mnoha různých webech. Předpokládám, že těmto webům ale autor Petr Penguin udělil povolení k zveřejnění (jak sám píše v posledním odstavci díla). Bohužel neodpovídá mi na email a zdá se že nejsem sám, kdo by se ho rád na něco zeptal, ale nedostává se mu odpovědi :-\

Moc doporučuji přečíst si aspoň prvních pár stran a hned budete vědět jestli vás zajímá Interpretace pravdivé historie a údělu lidstva, planety Země a problematiky současného vzestupného období ;)
Those that are last, may yet be first
LoWang
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků