Outlook 2010 Nastavení emailu

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 9. 2011 07:59

Ahoj,
mám takový dotaz.

Přešel jsem z Thunderbirdu na Outlook 2010, již ho nějaký pátek používám, ale jedna věc, která mi na Thunderbirdu fungovala mi tady nejde.

Emailový účet mám na Seznamu. Když mi přijde email, tak se mi načte v outlooku, ale co mi vadí je, že pokud jej časem smažu ze seznam serveru, tak v outlooku stále je. Thunderbird mi právě přesně kopíroval zprávy na serveru a toto tam bez problému fungovalo. Funguje mi to i na mém telefonu.

Všude používám pop3, IMAP nechci.

Díky za rady
Iz.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 9. 2011 08:10

Proč nepoužiješ IMAP, když k daným potřebám je přesně určený?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 9. 2011 08:27

Přesně tak.
Pokud chceš používat klienta na bázi pop3, nauč se základy.
V tomto případě stačí smazat zprávu v klientu, ten zajistí smazání zprávy v serveru.
V pop3 klientu nepotřebuješ vůbec přistupovat do poštovního serveru.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 9. 2011 09:11

Nepouzivam IMAP, protoze ho seznam nepodporuje plnohodnotne (napr. vytvareni slozek).

Nicmene, nechapu, proc na tema reagujes, kdyz nevis, neporadis. Odpoved typu, nepouzivej email na webu, kdyz mas klienta apod. mi jsou opravdu k nicemu.

Potrebuju, kdyz smazu email v mobilu, nebo nekde v prohlizeci, abych ho mel smazany i v outlooku. Ne naopak. Naopak to funguje, na to jsem se ale neptal.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 9. 2011 10:25

Jsi na omylu: žádný pop3 klient takhle nefunguje.
Co s tím?
Milanr1 píše: nauč se základy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 9. 2011 10:54

Ty jsi na omylu.

Pop3 s timto nema nic spolecneho, toto je funkce ciste klientu, kteri si to hlidaji a v pripade ze zpravu na serveru nenajdou, tak ji smazou.

Na mobilu WP7 pouzivam Outlook pres pop3 - ten tak funguje.
Dale Thunderbird (stale jej mam nainstalovany) a ten to take umoznuje.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 9. 2011 10:56

myslim ze v utlouku 2003 v nastaveni uctu bylo neco jako "smazane smazat i na serveru".
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 9. 2011 12:17

Ano, to tam je, nicmene potrebuju opacny postup. Aby, co jsem smazal na serveru se smazalo v Outlooku.

Možná to Outlook neumi, to nevim, proto se ptam. Nicmene, tvrdit, ze to neumi zadny klient, kdyz to leta pouzivam mi prijde smesne. Thunderbird to take zezacatku neumel, prislo to pak s uz nevim jako verzi.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 9. 2011 15:21

Aha, to se mi stava casto ze nesmyslne dotazy spatne pochopim :) No mojo odpoved je stejna jako ta Milanova: pouzij normalni pouzitelny protokol, tedy IMAP (kdyz uz ho po peti letech kdy je to normalka dokazal seznam konecne implementovat)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Xenik 18. 9. 2011 16:14

Tohle je čistě na klientovi jak to řeší. Každopádně Outlook u pop3 emaily pouze stahuje, nesnaží se je jakkoliv synchronizovat, resp to je vlastnost pop3 protokolu. Pokud chceš mít synchronizované složky doporučuji, stejně jako ostatní, IMAP, kde je synchronizace přímo součástí protokolu.

-- 18. 9. 2011 17:32 --

Ještě jedna otázka. Jak si měl ten thunderbird nastavený? Jelikož mně to nějak nefunguje :-) Mobil to možná zvládá jelikož že si stáhne vždycky pouze hlavičky a jen ty ti ukáže a neukládá to lokálně, ale to je jen můj odhad :-)
Xenik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků