Pomalé otevírání tabulky excel 2010

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod neveceral 3. 9. 2012 13:06

Ahoj,
odešel mi starý notebook s Office 2007, přešel jsem na nový notebook Ivy Bridge i5, 8GB RAM s Excel 2010 a začal problém s otevíráním přiložené tabulky. Nevím čím to je, ale otevírá se mi přes 3 minuty, přitom v ní ani nic moc není a na starém počítači se otevírala téměř obratem.

Můžete to někdo zkusit, jak dlouho se vám to bude otevírat? Potřeboval bych zjistit, jestli je nějaká chyba na mé straně, případně, jak (kde) zjistit, proč tak dlouho trvá otevření?

https://www.dropbox.com/s/yfz60p2xxp0qlpw/tabulka.xlsx

Díky, N.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 3. 9. 2012 15:13

Nemas nainstalovany doplnek Office File Validation? Pokud ano zakaz jej.
edit: tak koukam, ze to Excel dela i v safe modem tzn. problem bude jinde

MP
Naposledy upravil Miroslav Pragl dne 3. 9. 2012 15:21, celkově upraveno 1
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod neveceral 3. 9. 2012 15:21

Nemám,ale tabulku jsem celou vytvořil znova od začátku a běhá do 2s a má 10% velikost původní, tak nevím, co se kde nabořilo a proč, a to jsem už kvůli tomu i přeinstaloval office... Díky.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 3. 9. 2012 15:27

Ehm ... k cemu jsou v tabulce sloupce od L doprava a radky od 51 dolu? Odstran VSECHNY slopupce od L doprava a VSECHNy radky od 51 dolu.

K cemu je radek 5? Proc je rozsah definovany jako Tabulka3, kdyz jsou nazvy sloupcu skryte?

Vzorce jsou take neprehledne.

MP

P.S. v pripade, kdy je evidenten problem v datech, nema smysl reinstalovat Office.
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod zapletal 13. 9. 2012 13:37

Chci se připojit do diskuze. Mám podobný problém. Před něklika týdny se mě ze dne na den výrazně zpomalil Excel 2007. Nejen otevírání sešitu, ale hlavně ukládání změn v buňkách a ukládání listů. Jedná se o ekonom tabulku cca100 ř/30sl. Navíc se nedaří otevírat sešit pomocí zástupce na ploše, ale musím přes Win-otevřít-plocha-zástupce. Přitom se vždy objeví hláška: Vyskytly se problémy při odesílání pokynů programu.
Problém mám pouze s tímto jedním sešitem, ostatní jsou vpořádku, zhruba podobně rozsáhlé, pracují rychle, pouze se nedají otevřít pomocí zástupce na ploše.
Zkoušel jsem vygooglovat řešení, zřejmě se s tím setkalo více uživatelů, ale žádná rada se zatím neosvědčila (http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... (office.12).aspx ; . Zkoušel jsem ukládat v jiných formátech(.xls),odstranit formátování, odstranit některé aktualizace, zkopírovat sešit, Office File Validation jsem nenašel a pod. bez úspěchu.
Mám Win7 64-bit, AVG,Tune Up, Office 2007.
Nezná někdo řešení?
zapletal
Kolemjdoucí