Nejlepší výsledek testu a nejlepší žák

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mrazekkuba93 22. 10. 2012 06:57

Zdravím, snažím se v excelu zadat vzorec, aby mi vyhledal nejlepší výsledek testu a následně vrátil do buňky který test to byl. To stejné s žákem - nejlepší hodnotu a vrátil jeho jméno. Pokouším se využít funkce pozvyhledat, index ... zatím neúspěšně. Byl by někdo ochotný a poradil mi, prosím? :-)
mrazekkuba93
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 10. 2012 07:29

Já bych napsal bych VB skript, který by prohledával jednotlivé řádky s výsledky testu a hledal minimum, svou práci by ukončil, až by narazil na první volný řádek a pak by vypsal jméno a výsledek z nalezeného řádku. Skript by se spouštěl tlačítkem.

Mimochodem, co když bude více studentů se shodným "nejlepším" výsledkem, co se má vypsat v takovém případě? Místo jména třeba "2 studenti"? Nebo nebylo by lepší zvýraznit výsledky barevně přimo v seznamu?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoDr 7. 11. 2012 13:55

Pokud je v tabulce vzdy jenom jedna nejvyssi hodnota, tak pro jeji zjisteni je funkce MAX.
Pro vypsani jmena zaka vedle teto maximalni hodnty:
Kód: Vybrat vše
=INDEX(A:A;POZVYHLEDAT(MAX(B:B);B:B;0);1)

pricemz jsem vychazel z toho, ze v sloupci A je jmeno a v sloupci B jsou body.

Problem ale je, pokud se nejvyssi hodnota opakuje - viz prispevek od vladimira. Bud pouzit makro nebo si nechat si bunky seradit od nejvetsi po nejmensi a podivat se. Pokud tabulku nechcete menit, tak lze vytvorit novou, jiz serazenou pomoci tohoto navodu: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=35&t=62225
LoDr
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků