Pošta z Windows Mail do Outlooku 2010

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 20. 2. 2013 16:32

Předem se omlouvám, pokud už to tady někde je, ale zkoušel jsem hledat a nenašel nic.

Řeším teď problém, jak dostat jednomu uživateli, který má po havárii nové PC s Windows8 Pro 64-bit s Office 2010, jeho zálohovanou poštu (původně z WinXP Outlook Express).

Můj plán byl importovat jeho zálohu rovnou do Outlooku, což jak jsem zjistil není možné. Potom jsem se pokusil importovat tu zálohovanou OE poštu do Windows Mail. Ten jak jsem zjistil na Windows8 normálně nefunguje, tak jsem ho zprovoznil, poštu naimportoval, ve WM ji vidím, ale pokud se pokusím ji exportovat ve formátu, který by snad konečně schroustal Outlook, tak to zhavaruje hláškou :..error occured initalizing MAPI". Další možností by mělo být použít import v Outlooku a importovat z WM, to bohužel přenese pouze adresář a tím to hasne.

Už opravdu nevím jak dál..

Pokud to budu brát jako jednotlivé maily v .eml formátu, dá se to nějak hromadně dostat do Outlooku a není tam nebezpečí, že po importu budou mít všechny stejné datum?
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 2. 2013 08:20

A ty zprávy nejsou už na mailserveru?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fred 21. 2. 2013 08:43

Mr.Semtex píše:pokusím ji exportovat ve formátu, který by snad konečně schroustal Outlook, tak to zhavaruje hláškou :..error occured initalizing MAPI

V jakem formatu ta zaloha je ulozena?
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 21. 2. 2013 08:52

obecně lze importovat poštu nejjednodušším způzobem přes .pst soubor. Pokud máte zdrojovou poštu z OEX tak si vezměte nějaký komp s WinXP, rozjeďte si OEX s těmi Vašimi daty a nainstalujte si tam jakoukoli demoverzi Office ( třeba 2003, 2007), ty uměly nasát poštu z OEX. Pak už ji máte v . pst souboru, který naimportujete kamkoli. Časově cca hodinka - maximálně.
Všechny ostatní metody jsou delší. Lze ještě doporučit export jednotlivých mailů třeba do .eml ( OEX konvertor z coolutils.com ) a jejich import do outlooku, ale už to není triviální. Tady u těch metod pak totiž vadí různé kódování češtiny v jednotlivých mailech ( jak to různí odesílatelé mailů odeslali různě kódované ), které si jinak OEX i Outlook sežvejká samostatně.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 21. 2. 2013 10:15

Proc nepouzijes Windows Live Mail jako prostrednika? Ten na Win8 NORMALNE funguje.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 21. 2. 2013 13:03

Bari007 píše:A ty zprávy nejsou už na mailserveru?


Jedná se o POP3 účet.

fred píše:
Mr.Semtex píše:pokusím ji exportovat ve formátu, který by snad konečně schroustal Outlook, tak to zhavaruje hláškou :..error occured initalizing MAPI

V jakem formatu ta zaloha je ulozena?


Jak píšu, teď mám původní zálohu adreářů OE (tedy tuším dbx soubory), ale také to samé úspěšně naimportované do WM (kde je to v jednotlivých složkách jako eml.

vanamond píše:obecně lze importovat poštu nejjednodušším způzobem přes .pst soubor. Pokud máte zdrojovou poštu z OEX tak si vezměte nějaký komp s WinXP, rozjeďte si OEX s těmi Vašimi daty a nainstalujte si tam jakoukoli demoverzi Office ( třeba 2003, 2007), ty uměly nasát poštu z OEX. Pak už ji máte v . pst souboru, který naimportujete kamkoli. Časově cca hodinka - maximálně.
Všechny ostatní metody jsou delší. Lze ještě doporučit export jednotlivých mailů třeba do .eml ( OEX konvertor z coolutils.com ) a jejich import do outlooku, ale už to není triviální. Tady u těch metod pak totiž vadí různé kódování češtiny v jednotlivých mailech ( jak to různí odesílatelé mailů odeslali různě kódované ), které si jinak OEX i Outlook sežvejká samostatně.

Proto jsem zkoušel jít cestou přes WM a čekal jsem, že tam přece musí fungovat buď export z WM do .pst (nefunguje - MAPI chyba), nebo import do Outlooku (nefunguje - naimportuje pouze adresář, ať zvolím, co zvolím).
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skarjuu 21. 2. 2013 14:28

Dnes jsem dělal to samé, tedy Outlook Express -> Windows Live Mail -> MS Outlook 2010. Vzhledem k tomu, že jsem měl na notebooku nainstalované Office x64, tak to házelo stejnou chybu s MAPI.

Musel jsem tedy udělat reinstall Office na 32 bitovou verzi. Pak již export z WLM do Outlooku fungoval normálně.

Toto třeba nemusí být váš případ.
RS za kapesný od mámy vol.2
21,06 příspěvků za rok.
Skarjuu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 21. 2. 2013 16:41

Já bohužel moc možností experimentovat nemám. jsem omezen nainstalovanou 64-bit verzí Windows 8 pro a Outlooku 2010.

Zeptám se jinak. Co vše musím mít na daném PC v rámci Outlooku a Windows Mail nastaveno, aby fungoval buď import v Outlooku nebo Export z WM? Podle mého mám vše nastavené korektně, ale mohl jsem někde něco přehlédnout.

Při pokusu importovat poštu z WM v Outlooku mi tento hlásí, že nenašel žádný účet a když se ho pokusím nasměrovat, tak tvrdí, že složku, která obsahuje WM něco používá, i když je vše ostatní zavřeno.. :hm
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 21. 2. 2013 16:46

Vrat OS do stavu pred nasilnym vnucenim Windows Mail. Nainstaluj Windows Live Mail.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 21. 2. 2013 17:12

Windows Live mail - kde to vzít a jak to funguje? :hm
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 2. 2013 18:31

Odpověděl sis sám:
Mr.Semtex píše: importovat jeho zálohu rovnou do Outlooku

= zcela korektní, ověřený a bezpečný postup.
Lze realizovat v libovolném OS, kde existuje MS OE a Utlouk.
Třeba ve svém testovacím. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 22. 2. 2013 16:12

To je rada jak pojďme dom.. Už jsem to zkoušel a stejně jako WM to ten Outlook 2010 prostě nevidí a pokud se explicitně vybere složka, tak stejně natáhne jenom adresář..

Tohle snad není možné něco takového prodávat za peníze.. Co je na tom proboha tak složitého, udělat tam jednoduchý mechanismus na přechod z OE.. :-\
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 2. 2013 16:23

Protože OE je historická záležitost, byl aktuální naposledy ve Windows XP, není potřeba mu tedy dávat pozornost i po mnoha letech ;) Aktuálně dostupné WLM a Outlook 2010/2013 spolu komunikují. S OE komunikuje ještě Outlook 2007.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 2. 2013 09:29

Bari007 píše:Protože OE je historická záležitost, byl aktuální naposledy ve Windows XP


Možná Ti to uniklo, ale Win XP je stále ještě více než aktuální, je to stále ještě druhý nejpoužívanější systém globálně, takže Tvoji odpověď budu brát jenom jako špatný pokus o vtip..
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků