Jak na *.pst bez Outlooku

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vahač.X 28. 5. 2013 02:01

Poradíte mi jak pracovat ze soubory z Outlooku (*.pst) bez Outlooku?

Ze starého PC jsem si vytahal *.pst soubory z Outlook (více souborů - dokonce z různých verzí Outlooku) - jedná se o soubory s vlastní strukturou složek a podsložek, ve kterých jsou jednotlivé maily (řádově jednotky tisíc samozřejmě řada z nich i s přílohami). Pořídil jsem si nový PC-NTB s Win8 a k němu mám licenci na Office, ale bez Outlooku.

Můj problém je tedy asi zřejmý - potřebuji se k těm mailům zase dostat a pracovat s nimi (vyhledávání, kopírování atd.), ale nechce se mi platit za licenci Outlook (připadá mi poněkud drahý :-( ).
Předpokládám, že řešením je instalace nějakého mailového klienta a import dat - jiné řešení neznám.

Hledal jsem se strýčkem Googlem a našel jsem eM Client, který deklaruje, že to umí - nainstaloval jsem (poslední verzi ze stránek autora) a spustil import.
Import nahlásil chybu - něco v tom smyslu jako "Chyba importu - nebylo importováno xxx zpráv". Teď sice maily mám (dokonce i strukturu složek a podsložek), ale nedokážu zjistit, jestli tam je nebo není všechno, když to hlásilo cca stovky nenaimportovaných zpráv

A na závěr tedy otázky:
1) eM Client - ANO/NE (asi jsem se měl zeptat dřív? ;-) )
2) jiný klient, který dokáže importovat *.pst (včetně složek...) - pokud možno freeware
3) jiné návrhy

Za spolupráci předem díky
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 28. 5. 2013 06:02

Ak chceš s tými mailami len "pracovať" ("vyhledávání, kopírování atd."), ale nemusíš ich mať vo svojom klientovi, tak pozri MailStore.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 28. 5. 2013 06:35

http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... =mailother

Nejsem si jisty, ale mam pocit, ze byvalo mozne pri instalaci Live Essentials vybrat jen konkretni aplikace.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 28. 5. 2013 14:10

Jaby som to riešil pst Viever - om

Obrázek

http://www.nucleustechnologies.com/pst-viewer.html

===================================
alebo týmto Systools Outlook PST Viewer, o niečo lepším

Obrázek
Obrázek

http://www.snapfiles.com/get/stpstviewer.html

====================================

alebo 3 možnosť.
Previesť *.pst do súborov *.eml a tie naimportovať do hociktorého emailového klienta.
99% emailových klientov dokáže pracovať s *.eml súbormi.
http://pst-to-eml-converter.soft32.com/free-download/
Naposledy upravil Ansam dne 28. 5. 2013 14:34, celkově upraveno 1
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 28. 5. 2013 14:33

cernakus píše:Mimochodem, domnívám se, že součástí Windows Essentials je aplikace Mail, která je v podstatě Outlook express, který by měl *.pst otevřít.

Je to zdarma a zcela legální, akorát s tím dostaneš notnou dávku balastu do PC zdarma.

Windows Live Mail uklada do EML souboru (1 mail=1 soubor v RFC822 kodovani) na NTFS s vyuzitim ADS pro metadata. *.PST rozhodne neotevre.
Balik Windows Live Essentials zadny balast neobsahuje, nainstalujes si jen to, co reknes, ze se ma nainstalovat.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Vahač.X 30. 5. 2013 02:32

Zdravím,

všem díky za rady.
Maily nepotřebuju mít v mailovém klientovi, takže ty navrhované Viewery by mohly splnit mé požadavky...

Zatím mně (na první pohled) zaujal ten PST Viewer (nucleus... - podpora Win8 a všech možných verzí outlooku - mám ty PST soubory asi ze dvou nebo tří verzí)a MailStore ... (možnost exportu mailů) , začnu to zkoumat podrobněji, až budu mít chvilku času.
LiveEssentials ani hledat nebudu - psal jsem, že mám Win8 - co si pamatuju, tak to bylo k mání pouze ve Win7 a nižších ne? Navíc kdysi jsem Outlook express používal a zcela jistě neuměl otevřít PST - museli by ho to naučit později (což nevylučuji). Navíc mi "express" příliš uživatelsky nevyhovoval.
Nápad s "ukradeným Outlookem" neberu vážně ...

Ještě k tomu eM Clientovi - používáte ho někdo, můžete mi dát k tomuto programu nějaké "uživatelské zkušenosti"?

EDIT:
teď jsem se díval a ten essentials je i pro win8, tak se omlouvám, za nepřesnou informaci výše
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 31. 5. 2013 00:09

Windows Live Essentials je za ty penize (zdarma) velmi dobry balik. Pouzivam jej od XP az po W8

MP
Miroslav Pragl
Expert