EXCEL barva buňky v závislosti na datu

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JuicyMane 22. 7. 2013 10:40

Dobrý den,

předem chci jen upozornit, že jsem pročítal témata s podobným problémem, nicméně mi jako začátečníkovi v excelu nebyla nápomocná.

Tvořím jednoduchý seznam povolení (viz dropbox odkaz), jejichž platnost se v průběhu roku mění (datum v dané buňce se bude přepisovat "manuálně" v závislosti na vystavení konkrétního papírového povolení) a chci aby se barva buňky ve vedlejším sloupci "upozornění" měnila následovně: 1) v období do dvou měsíců před datem - zelená barva, 2) v období posledních dvou měsíců - oranžová, 3) období data včetně a vše po něm - červeně.

Jaký tedy bude příklad vzorce pro danou buňku? Je mi jasné, že půjde asi o použití kombinace podmínky KDYŽ, aktuálního data DNES a barvy buňky ???, jak ale napsat fungující vzorec bohužel nevím.

Další otázka: Bylo by pak již příliš komplikované, kdybych chtěl, aby se mi měnila barva přímo buňky obsahující datum? - Vzhledem k použití / změně data v dalších kartách souboru.

Předem děkuji všem za pomoc.

https://www.dropbox.com/s/gl5quzyofss4h ... %BEek1.JPG
JuicyMane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 22. 7. 2013 11:55

Ahoj,

moje řešení je následující a stojí na 2 předpokladech:
1. Jako doba 2 měsíce beru 60dní, neuvažuju délku kalendářních měsíců
2. Je to v českém Excelu 2000, ale mělo by to fungovat i v pozdějších

C4 je buňka, ve které je datum, a zároveň se v ní dělá pravidlo pro podmíněný formát. Používám 3 podmínky, první má formát buňky zbarvený do zelena, druhá na oranžovo, třetí na červeno. Buňka C4 nesmí být uváděna pomocí $, jinak nepůjdou kopírovat formáty mezi buňkami.

A podmínky:
1. =KDYŽ((C4-DNES())>60;PRAVDA();NEPRAVDA())
2. =KDYŽ(A((C4-DNES())<=60;(C4-DNES())>0);PRAVDA();NEPRAVDA())
3. =KDYŽ((C4-DNES())<=0;PRAVDA();NEPRAVDA())
yndezit
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků