OneNote 2007 - automatické spuštění

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vahač.X 30. 10. 2013 18:40

Zdravím,

mám na NTB W8 a Office2007 a velmi často se mi automaticky spouští OneNote bez zjevné příčiny. Hledal jsem nějakou možnost jak tomu zabránit, ale v nastavení ON jsem nic takového nenašel.

Ani jsem nezjistil žádnou zákonitost v tom spouštění ON (časová, věcná). Možná kdybych ON používal, tak se s tím nějak srovnám, ale tuto aplikaci jsem použil asi 2x v životě (na jiném PC) a nějak mně nezaujala - nevidím její praktické využití.

Nevíte co s tím?
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 30. 10. 2013 20:23

Jaká část OneNote se spouští? Nemáš nastavené jeho (nebo nějaké jeho části) automatické spouštění po přihlášení uživatele?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vahač.X 2. 11. 2013 11:59

Vzhledem k tomu, že OneNote fakt nepoužívám, tak ani nevím, že má nějaké "části" - spouští se mi okno s pár ikonkami a plochou pro zápis (něco jako poznámkový blok) - pro představu viz obrázek.
Pokud jde o spuštění po přihlášení uživatele - prošel jsem nastavení OneNote a nic takového jako spustit po startu PC / přihlášení jsem tam nenašel...
Ve správci úloh W8 na záložce "Po spuštění" nic z OneNote nemám, stejně tak na záložce "Služby" jsem nic nenašel... Ale nevím jestli to nemůže být "schováno" pod něčím jiným (např. pod nějakým svchost nebo něčím podobným).

P.S. Omlouvám se za dlouhou reakční dobu, ale nejsem na netu každý den.
Přílohy
ON_2007.jpg
ON_2007.jpg (16.4 ) Zobrazeno 3970 krát
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 11. 2013 12:10

Tak ukaž, co vše se spouští po startu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vahač.X 3. 11. 2013 23:50

No podle mně nic co by s tím mohlo souviset...
Nenapadá mně teď jak to rychle vyexportovat do nějakého logu, takže viz přiložené obrázky (i když je mi jasné, že je to neideální řešení).
Přílohy
SU_2m.jpg
SU_2m.jpg (57.15 ) Zobrazeno 3900 krát
SU_1m.jpg
SU_1m.jpg (57.81 ) Zobrazeno 3904 krát
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 11. 2013 08:18

Obrázky jsou zde k ničemu. Nech si je do Ksichtoknihy. :-)
Jsi v IT fóru: používej texty.
Publikovaná grafika ukazuje jen část spuštěných aplikací, přičemž není jasné, co se spouští automaticky a co ručně.
Co s tím?
Spuštěné uživatelské procesy můžeš exportovat do textu např. z admin konzole cmd:
Kód: Vybrat vše
wmic process list brief >> C:\procesy.txt

apod. (mnoho možností).
Neskryté automatické úlohy najdeš v GUI zde:
msconfig -> Po spuštění
Zde můžeš nepotřebné zakázat.
Lépe a systematicky lze pátrat po nepotřebném procesu pomocí utilitky geniálního Marka Russinoviče:
Autoruns
http://technet.microsoft.com/en-US/sysi ... oruns.html

Vahač.X píše: OneNote fakt nepoužívám

Škoda: užitečná digitální náhrada různých papírků, typicky oblepených na monitorech.
Navíc používá interní databázi.
Nechceš se to přece jen naučit? IMHO nebudeš tak starý|zkostnatělý, aby ses nemohl stále ještě zdokonalovat. ;-)

Btw:
Proč sis vlastně nainstaloval tuto volitelnou součást MS Office, když ji nechceš používat? :oboze
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 5. 11. 2013 01:04

Psal jsem, že jsem si vědom, že obrázek není "ideální řešení" (btw. nevím co je "ksichtokniha"). Publikovaná grafika ale podle mého zobrazuje to, co se spouští současně s PC - není tam nic spouštěného "rukama".

K ostatnímu:
1) ten příkaz v cmd mi nefunguje - výsledkem je hláška "Přístup byl odepřen" - jo už jsem v obraze - zápis souboru do rootu disku - je třeba změnit to jinam takže např. C:\cosi\procesy.txt a pak to funguje. Výsledkem je ale podle mně seznam všech běžících procesů a ne jen těch spouštěných současně s PC

2) msconfig -> Po spuštění - taky ne - v příslušné záložce msconfig je pouze odkaz na "Správce úloh" - přesně je tam text "Ke správě položek při spuštění použijte část Spuštění ve Správci úloh" a pak možnost spustit tohoto správce - pokud na to kliknu pak je výsledkem to co jsem dával v minulém příspěvku....

ad 1) a 2) - mám Win8 - nevím jestli tebou popsané postupy mají být použitelné (nejsou plané pouze pro starší verze win?).

3) nevím kdo je Mark Russinovič, ale neinstaluju bezhlavě kdejaké utility u kterých nevím co vlastně dělaji - btw. po kliknutí na ten odkaz se mi sice otevře webová stránka, ale je na ní mj. uvedeno "We are sorry. The page you requested cannot be found. The URL may be misspelled or the page you're looking for is no longer available."

4) OneNote - nepoužívám, monitor olepený papírky nemám... Ale určitě tuto aplikaci nezatracuji - možná, že na ni v budoucnu někdy dojde. Jestli jsem starý|zkostnatělý musí posoudit někdo jiný, já sám se určitě chci učit nové věci - teď se např. snažím proniknout do tajů syntaxe SQL... a současně pochopit Win8, které jsou pro mně zatím nepříliš přívětivým OS.

5) proč jsem instaloval OneNote - a proč ne? Měl jsem ho už na předchozím PC (s jiným OS) a tam se mi sám nespouštěl. A pokud mám uvažovat o využití nějaké aplikace, tak ji musím aspoň vidět v chodu ne?

S pozdravem Vahač.X
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 11. 2013 08:23

Tohle by si měl napsat každý BFU velkým písmem na monitor:
Vahač.X píše: neinstaluju bezhlavě kdejaké utility u kterých nevím co vlastně dělaji

Máš bod! ;-)
Odkaz opraven:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 63902.aspx
Vahač.X píše:Výsledkem je ale podle mně seznam všech běžících procesů

právě potřebujeme.
Jeden z procesů je pro Tebe nežádoucí a chceš ho eliminovat.
Vahač.X píše:Publikovaná grafika ale podle mého zobrazuje to, co se spouští současně s PC

Už jsem to psal: zdaleka ne vše.
Vahač.X píše:v příslušné záložce msconfig je pouze odkaz na "Správce úloh"

I tenhle nástroj je ve W8 ořezaný. :-(
Vahač.X píše:nevím co je "ksichtokniha"

Hezky česky FaceBook :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 5. 11. 2013 08:43

Pánové, nehledejte v tom vědu.

Po instalaci OneNote se ve výchozím nastavení umístí vedle hodin jeho ikona, která při kliknutí či stisku klávesové zkratky WIN+N (a možná i dalšími způsoby) spustí právě diskutované okénko.

Je jedno, jakým způsobem ho dotyčný nebo nějaký další proces spouští. Stačí spustit "plný" OneNote, vlézt do nastavení a na listu "Zobrazení" odškrtnout první položku "Umístit ikonu aplikace OneNote do oznamovací oblasti hlavního panelu".
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 5. 11. 2013 21:22

No kdyby to bylo tak jednoduché, tak to tady asi neřeším...
Žádnou ikonu v oznamovací oblasti nemám! A příslušnou volbu "Umístit ikonu..." Mám v nabídce OneNote (Možnosti -> Jiné) nezaškrtnutou... TUDY CESTA NEVEDE! :hm

A to okno se mi spouští samo (žádné klikání na ikonu, žádné WIN+N) - někdy dokonce i když zrovna na klávesnici ani myš nesahám...

-- 5. 11. 2013 21:32 --

Milanr1 píše:
Vahač.X píše:Výsledkem je ale podle mně seznam všech běžících procesů

právě potřebujeme.
Jeden z procesů je pro Tebe nežádoucí a chceš ho eliminovat.

Jo ale já jsem původně reagoval na požadavek vztažený ke startu - chápal jsem jako start PC (možná špatně)
Bari007 píše: Tak ukaž, co vše se spouští po startu.


Milanr1 píše:
Vahač.X píše:Publikovaná grafika ale podle mého zobrazuje to, co se spouští současně s PC

Už jsem to psal: zdaleka ne vše.

No jasně - nejsou tam věci spouštěné jako "Služba"

Milanr1 píše:
Vahač.X píše:nevím co je "ksichtokniha"

Hezky česky FaceBook :-)

:lol: :lol: :lol: AHA to mně neseplo...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků