Office 365 z Tabletu na NTB

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 18. 11. 2013 21:54

Dobrý den

Všecny pracovní věci vytvářím v OpenOffice a nechci to měnit (když jsme před pár lety přecházeli z MS na OO, tak to byl jeden problém za druhým. Formuláře nefungovaly, předtím jsme měli MS v češtině, takže všechny vzorce měly funkce počeštěné...atd.).

Nyní jsem koupil tablet Asus Transformer T100 s Win 8,1 a mimo jiné je tam licenční kód k Office 365. Letos jsem začal po večerech studovat a veškerá podpora je vytvářena pro MS Office, tak mě napadlo, že tyto úkoly bych vytvářel v MS Office a protože se mi nechce řešit na malém tabletu, uvažoval jsem zda lze neaktivovat kód na tabletu, stáhnout instalačku MSO a při instalaci použít na notebooku.

Chtěl jsem to testnout, ale nenašel jsem na stránkách MS instalační soubor, ale za zeptání nic nedám. Určitě bude někde v EULA napsáno, že je možné aktivovat pouze na tablet, no...
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 11. 2013 16:17

Nevím to sice s jistotou, ale téměř jistě bych řekl, že je to OEM verze svázaná s tím tabletem...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gooorila 19. 11. 2013 23:47

Taky jsem si to myslel a myslím, ale k tabletu je přiložen registrační kód a po spuštění MS Office je po mě tento kód vyžadován. Pro mě napadlo, jestli se to nedá nějak změnit.

Jak jsem psal, veškerá podpora je vytvářena pro MS Office a od jisté doby se mi pirátění příčí. Na druhou stranu ale takovou pálku za MS Office nedám a ani bych pro něj neměl jiné uplatnění...
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 11. 2013 09:32

Však i OEM licenci musíš aktivovat, na tom nic divného není.

Můžeš použít OpenOffice/LibreOffice, pro 99 % lidí je to zcela dostatečné řešení.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gooorila 20. 11. 2013 11:13

Jistě, OO používám naprosto běžně a naopak, veškeré výrobní šablony mám udělané v nich a v MS O by mi nefungovaly.

Mi jde jen o to, že studuji na OSU, kde je v podstatě jakákoli podpora vytvářena pro MS O. Tedy máme vytvářet konkrétní filtry, jejichž postup je vypsán a znázorněn pro MS O. Nebo prezentace. Tyto postupy nemohu použít u OO, protože jsou tam prostě jiné okna a jiné postupy, takže k tomu času, které věnuji přípravě, musím připočítat i čas googlování, jak to udělat u OO.

Příklad: Máme používat rozšířený filtr, který jsem v životě nijak nevyužil a nemám s ním zkušenosti. Nepovedlo se mi udělat to, co se po nás chtělo, přestože jsem zhruba 45 minut hledal návody (ty jsem zase našel, ale byly na LO a tam byly zase odlišné okna). Postup v MSO by mi díky návodu trval 5 minut. Stejné situace řeším u prezentací. Návody vytvářené pro PP a když se koukám, některé tlačítka v OO ani nejsou...

Ale jak říkám, jít to půjde i v OO. Jenom mě napadla ta aktivace, tak jsem se zeptal, zda to nejde a evidentně to nejde.
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 11. 2013 11:26

co to je za verzi? 365 Home Premium? Pokud ano, tak by to mělo jít nainstalovat až na 5PC, přičemž licence je přenosná :hm
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladin2 20. 11. 2013 11:31

nejvíce mě štve na Češích ,že by rádi všechno zadarmo, ale v tomto systému to tak nejde, vyděláváš ? tak si to prostě kup a neřeš debiloviny. Potřebuješ to -mikrosoft nabízí předplacené office 365 ,které mužeš používat až na 5 pc a to po dobu co to budeš potřebovat za 250 kč měsíčně- krom office to obsahuje 1 hodinu volání do celého světa přes skype na pevné linky a 20 GB prostoru na skydrive,takže není v tvém případě žádný problém toto využít ,pokud ti není líto platit mizerných 250 kč měsíčně
ladin2
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 20. 11. 2013 19:40

[quote="ladin2"][/quote]

Četl jsi vůbec to, co jsem napsal? Pravděpodobně ne, takže pro trouby shrnu:
- Pracovně používám OO a nemíním to měnit. Veškeré šablony mám vyrobeny v OO a v MSO by bez složitých úprav nefungovaly.
- Neuvažuji o nákupu MSO. Zakoupil jsem zařízení, ke kterému je MSO dodáváno, takže v tuto chvíli již jsem vlastníkem licence.

Dotaz zněl, zda je možné tuto licenci portovat mezi zařízeními a nemáš-li co k tématu říci, prosím nereaguj.

Děkuji
Gooorila
Junior