Aktivace 7x Office 2013 - katastrofa

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jnetopil 2. 12. 2013 18:32

Dobrý den.
Něco tak nefunkčního bych od Microsoftu nečekal.
Nyní popíšu postup aktivace 7ks Office 2013 v modrých krabičkách na různých (nových) HP počítačích (Win7Pro a Win8Home).
Internetová registrace všech licencí do jediného Microsoftího účtu (stejný majitel).

První Office 2013 byl aktivovaný bez problémů.

Druhý nebylo možné vůbec zaregistrovat na webu Microsoftu, protože v počítači prý chybí Internet Explorer nebo jiný Internetový prohlížeč.
Když jsem do řádku „Spustit“ napsal např. „http://seznam.cz“, spustil se Internet Explorer a zobrazil Internetovou stránku (je tedy plně funkční a správně zaregistrovaný).
Jelikož Internet Explorer není možné z Windows odinstalovat ani jinak odstranit, uniká mi smysl, proč tam Microsoft vůbec takový nesmysl napsal.
Nemůže dojít k situaci, že by Internet Explorer chyběl a tudíž takováto chybová hláška nemůže být nikdy potřebná.
Chyba měla znít „Kvůli interní chybě není možné otevřít Internetový prohlížeč, kontaktujte technickou podporu.“.

Třetí Office 2013 – instalace se zastavila na 94% a museli jsme jej přeinstalovat (bez chybové hlášky, prostě dál nepokračovala).
Aktivace přes Internet selhala a museli jsme jej aktivovat po telefonu.

Další čtyři Office 2013 úspěšně provedly registraci přes internet Explorer, ale již nešly aktivovat vůbec kvůli shodné chybě přibližně tohoto znění:
„V instalaci nelze pokračovat, protože byla v počítači nalezena předinstalovaná verze Office 2013.“
Na to snad ta předinstalovaná verze je?! Aby se jen aktivovala!
Z jakého důvodu tam vůbec někdo v Microsoftu napsal tak nesmyslnou chybovou hlášku?
Nenapadá mne žádná situace, ve které by tato hláška mohla být regulérně použitá, kromě chyby Microsoftího programátora, ale v takovém případě zase měla znít „Z důvodu interní chyby programu nelze pokračovat. Kontaktujte technickou podporu.“.
Odinstalovali jsme předinstalovaný Office 2013 a pokusili jsme se jej nainstalovat znovu.
Nelze znovu nainstalovat!
Odinstalátor Office 2013 má chybu, která neumožňuje úplnou odinstalaci Office 2013 a pak znemožňuje opětovnou instalaci.
Microsoft na to vydal odinstalační fix, který Office 2013 úplně odstranil a teprve pak bylo možné instalaci znovu spustit.

Na jednom počítači to pomohlo a aktivace přes internet prošla.
To byl čtvrtý Office 2013 ze sedmi.

Zbývající tři aktivovat nešlo, stejná chyba se opakovala.
Dle rady Microsoftí infolinky jsme stáhli jiný instalátor – z registračního webu Office 2013.
Další dva Office 2013 jsme aktivovali po telefonu (Internetová aktivace opět selhala).
To byl pátý a šestý ze sedmi.

Sedmý Office 2013 při aktivaci oznámil, že byl překročen počet aktivací a nelze znovu aktivovat.
Po telefonátu na aktivační linku Microsoftu jsme se dověděli, že opravdu byl překročen povolený počet aktivací.
Na dotaz, kdy byla provedena registrace tohoto Product Key mi sdělili, že před 30-ti minutama.
Všechny ostatní Office 2013 již byly v tu dobu aktivované – nemohlo dojít k omylu, že bych použil Product Key z jiného počítače.
Byl zaručeně správný – ten poslední, který dosud aktivovaný nebyl.
Provedli jsme s pracovníkem aktivační linky aktivaci po telefonu se závěrem, že Microsoft musí mít v aktivačním systému vážnou chybu.

ZÁVĚR:
1x úspěch
6x různá selhání kvůli spoustě různých interních chyb Office 2013
Stálo nás to asi 8 hodin práce, než bylo všech 7 licencí Office aktivováno.
Microsoft tuto verzi Office naprosto nezvládnul a styděl bych se ji prodávat.
Obecně platí, že od roku 2003 kvalita všech Microsoftích produktů prudce klesá.
Obrovské množství zřetelných chyb vzniklých ve verzi Windows Vista / Office 2007 Microsoft ani po 5-ti letech neopravil, přetrvávají ve všech nových verzích a přibývají nové chyby, jejichž opravu již nikdo neočekává.
Myslím, že tento trend bude mít zásadní vliv na budoucnost firmy Microsoft a její monopolní postavení to nemůže dlouho kompenzovat.
Začínám se vážně dívat po alternativních produktech, protože toto nemůže dlouho vydržet a budoucnost spíš bude mimo Microsoftí svět.

Jirka Netopil
jnetopil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiK 2. 12. 2013 19:25

Kdybys koupil 1x MOLP 7 licencí, tak bys tyhle starosti neměl.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 27. 1. 2014 17:09

Nebudu zpochybňovat výčet skutečností, který tu píšeš, ale závěry, které jsi z toho vyvodil, nemůže nikdo soudný ani potvrdit, ani vyvrátit. Je tam tolik proměnných, že výčet možných závěrů pokrývá téměř všechny možnosti, počínaje Tvojí neschopností, nedostatkem znalostí či zkušeností, zabordelenými počítači, nekompatibilitou s jakýmkoliv nainstalovaným softwarem až po závěr Tvůj, tedy nekvalitu vlastního produktu.

Ale setkal jsem se s tolika případy, kdy to byl "zaručenej šmejd" nebo "naprosto jasná chyba v jejich systému" a nakonec se z toho vyklubala klasická chyba mezi klávesnicí a židlí, že jsem k podobným závěrům preventivně skeptický.

A propos, pokud se skutečně jedná o nekvalitu produktu či chyby v systému, není lepším adresátem Tvých ucelených a poměrně přehledně a srozumitelně utříděných stížností technická podpora Microsoftu, než diskusní fórum? Nebo co je cílem tohoto vlákna? Co chceš vlastně slyšet?
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 4. 2014 15:11

Potvrzuji negativní zkušenosti s aktivací více officů 2013 přes jeden účet.

Nefunkční servery (váš požadavek nejde vyřídit, zkuste to později), když už to konečně za hodinu šlo, první aktivace proběhla O.K., druhá sice proběhla, ale po spuštění jsem musel aktivovat telefonicky, zřejmě duplicitní instalace a taky jsem si naprosto jistý, že jsem zadával rozdílná čísla - do počítače. Ovšem pak se otevře okno "My account", kde musí člověk kliknout na správné tlačítko Install a na které kliknout, když nejsou rozlišené? Při druhé instalaci jsem kliknul na to spodní, ale měl jsem asi kliknout na to horní, ale jak to poznat??? Prostě nedomyšlené, nedodělané, na dvě věci.
Přílohy
Výstřižek2.PNG
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod rumcajs1968 24. 4. 2014 10:42

To snad nemyslíte vážně, že M$ nezobrazí licenční čísla v nějaké smysluplné podobě?
Jak mám jako poznat, kterou linenci vlastně vybírám? A listovat tím bordelem, pokud mám třeba 5 licencí, musí být taky zážitek. :-( A co takhle offline instalace? Výpadek internetu?... Nepotřeba připojení pro cokoli jiného.... ?
Hnus, fialovej hnus !!!
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená,
že po mně nejdou.
rumcajs1968
Junior

Odeslat příspěvekod qwiel 24. 4. 2014 11:26

Ty product key se zobrazit dají, ale musíte na to od lesa:
pod instalovat systém office: naistalovat z disku -> třeba mám disk-> zobrazit vlastní kód Product Key. :shock:

Pak už jen zjistit, jaký klíč je na jakém pc

Kód: Vybrat vše
cscript "C:\Program Files\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS" /dstatus
pause

popř.
cscript "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS" /dstatus
pause

což ukáže posledních pět znaků product key.

Jinak už cca před 3/4 rokem mi na infolince tvrdil, že přemýšlí o dodělání id pokud má člověk vic licencí. Zatím ještě asi přemýšlí...
qwiel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PDsoul 11. 6. 2014 13:41

Jo, tak dneska jsem udělal úplně stejnou zkoušenost. Dvě licence (na instalaci třetí se chystám) Office 2013 pod jedním Microsoft účtem. Taky jsem nepoznal která je která, podruhé instaloval jednu z těch dvou na účtu a po dvou dnech mi nejdřív na tom druhém PC Office vůbec nešel spustit s takovou tou vtipnou hláškou "Něco se pokazilo..." a pak už mi to řeklo, že jde o dvojitou instalaci...
Jako další běs mi přijde, že názvy instalačních souborů stažených z účtu Microsoft se mění, takže když omylem stáhnu z kliknutí na STEJNOU ikonku jeden soubor dvakrát, mám na disku dva soubory z ROZDÍLNÝM názvem!
Jak mám pak poznat, kterej soubor patří ke kterému PC???
Kruci, to je takovej problém, aby se na svém vlastním účtě mohl člověk zorientovat??? Neobjevil už někdo nějakej jednoduchej způsob, jak ty instalace od sebe odlišit?
PDsoul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 11. 6. 2014 14:30

No asi to mají poněkud nedomyšlené, protože pokud mám multilicenci, tak pod svým Microsoft účtem vidím názvy počítačů na kterých jsem Office nainstaloval a počet zbývajících volných licencí. Ovšem jak to tady čtu, tak více jednotlivých samostatných licencí se nějak nepředpokládá a vytvoří pod účtem totální zmatek.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 10. 2014 14:03

qwiel píše:Jinak už cca před 3/4 rokem mi na infolince tvrdil, že přemýšlí o dodělání id pokud má člověk vic licencí. Zatím ještě asi přemýšlí...
Stačil by datum přidání a poslední aktivace... Uplynulo dalšího půl roku a asi stále přemýšlí. Dokoupil jsem další licenci, stejný problém, naštval jsem se, volal jsem na podporu, jediné, co mi poradili, je tvůj návod výše :) . Prý se nepředpokládá, že by si někdo koupil na jeden účet více licencí. (Nerozumím tomu argumentu, to neví, že jsou lidi, co mají více počítačů, ze kterých chtějí přistupovat ke stejným datům v cloudu, tedy klidně přes jeden účet? Kdo má jeden počítač, tak ten jejich cloud v principu ani nepotřebuje. :D )

Ať je to tu pohromadě, doplním ještě jak změnit product key Office 2013, kdyby se někomu podařilo jako mně nainstalovat jednu licenci na dva počítače. Návod je převzat z mailu od podpory MS:

Pokud se stane, ze jste nainstaloval 2x stejnou licenci, nebo pokud jste nainstaloval na vsechny pocitace Office z jednoho iso souboru, muzete vlastni klic product key zmenit pomoci tohoto navodu:
1. Spustte si command prompt/prikazovy radek jako spravce (Start - vyhledat CMD - kliknout pravym tlacitkem mysi a spustit jako spravce
2. Zadejte nasledujici prikaz a potvrdte stisknutim klavesy Enter
a) pro 32 bit Office na 64bit Windows:
cd \Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15

b) pro 32 bit Office na 32 bit Windows nebo 64 bit Office na 64 bit Windows
cd \Program Files\Microsoft Office\Office15

3. Nasledne zadejte tento prikaz a za dvojtecku (misto xxxxx) zadejte vlastni klic product key ve forme:
cscript ospp.vbs /inpkey:XXXXX-XXXXX

(zadává se ten "Vlastní klíč" zjištěný z webu "Můj účet" u Microsoftu http://www.office.com/myaccount , postup viz qwiel výše, tedy ne ten klíč z kartičky.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod xlnc 23. 10. 2014 08:10

Můžu potvrdit řadu problémů zde uvedených. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s instalací při současné existenci předchozích Office (nebudu uvažovat Outlook, i když bych mohl). Podle mých zkušeností koexistence s Office 2007 je naprosto v pohodě.

Řada lidí píše o problému sestřelení licence Office 2010 při instalaci 2013. Spousta z nich měla ale podle všeho warez a KMS a VL, i když to nepřizná, takže to bych zde nerozebíral. Může mi někdo potvrdit sestřelení licence u legálních Office 2010? Co se každopádně stalo mě, tak mi Office 2013 totálně zmršily přepínání jazyka Office 2010 CZ/EN. A zkoušeli jste někdo opravit/přeinstalovat Office 2010 při nebo po odinstalaci Office 2013? Nenašel jsem žádný odinstalátor ani fix, který by mě zbavil Office 2013 beze zbytku a ani ruční projití registru apod. nebylo stoprocentní (no jistě, bod obnovy, který jsem v tu chvíli neměl). Nebo mám vzít starý a hóódně nespolehlivý msicuu2.exe, který Microsoft radši stáhnul z oběhu (berte to spíš jako vtip, poslední verze je někde z roku 2009).
Petr Pecháček
xlnc
Junior

Odeslat příspěvekod Ah.5 23. 10. 2014 10:18

Tohle potvrzuji také. Prošlo mi pod rukama několik krabic a přesně tohle se dělo. Nakonec se to vždy nějak povedlo, ale ty nervy. Nehledě na to, že ten vzhledově "hnusný" ( můj subjektivní názor ) často padá když člověk dělá z rozsáhlejšími dokumenty bez zjevné příčiny zcela náhodně. A to tlačení lidí do předplatného o které evidentně nestojí. Řežou si pod sebou větev. Dost "věrných" lidí tímhle pěkně **** a o dost jich pak možná díky tomu přijdou.
Ah.5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2014 12:11

xlnc píše: msicuu2.exe

= pro MS Office 2000|2002|2003.
Pro jiné verze =
xlnc píše: nespolehlivý

a na vlastní riziko.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cabman 23. 10. 2014 13:10

Podle mě jste diletanti a tečka. Já aktivoval možná stovku licencí 2013 i 365 a nenarazil sjem na problém. Ma jednom účtu jich mám i patnáct. Některé jsou instalované z cd co se dá stáhnout a jiné instalované z webu.

Opravdu, jediný problém byl ze začátku pochopit jak ta aktivace pracuje.
http://www.microsoft.com/cze/office/dom ... -klic.aspx
https://officesetup.getmicrosoftkey.com/
http://office.microsoft.com/cs-cz/
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Ah.5 23. 10. 2014 13:51

Ano všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo. Ale co i takový se najdou.
Ah.5
Kolemjdoucí