EXCEL filtr stejných názvů v listech

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cieluch 5. 6. 2014 07:42

Zdravím, prosím o radu. Momentálně zápasím s tím, že bych potřeboval v Excelu vytvořit listy s databází jmen a příjmení. Ale protože si tu databázi budu chtít aktualizovat-přidávat další jména a příjmení a mob. čísla, chtěl bych, aby mne Excel upozornil, že dané příjmení je již v některém listu uvedeno. Jde to prosím nějak? Děkuji az jakýkoliv postřeh, jsem na excel docela lama :)
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cieluch 14. 6. 2014 12:14

Mnohokrát děkuji všem uživatelům, kteří si přečetli můj příspěvek, ale divím se, že nikdo nereagoval byť obyčejným podnětem. Ale i tak díky....
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Chipoun 17. 7. 2014 13:39

Dotaz je totiž hodně nejasný a nikomu se zřejmě nechce dolovat informace. Stačilo by přiložit soubor s problémem.

Jedno z nejjednodušších řešení. Jména a příjmení zadávat pod sebe do sloupce (jako v databázi, ne na více listů ?jak jsem pochopil záměr?) a ve sloupci zapnout podmíněné formátování na duplicitní hodnoty. Po přidání duplicitního řádku např. zčervená.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kurimak 25. 7. 2014 06:09

Znám postup, jak upozornit na duplicitní hodnoty ve sloupci, ale pouze u jednoho listu.

V příslušném sloupci se označí oblast, kam budou vkládána data (např. oblast A1:A100, může se označit i celý sloupec.
Poté se zadá karta Data - Datové nástroje - Ověření dat.
V dialogu Ověření dat na kartě Nastavení se vybere volba Vlastní.
Do políčka vzorec se zapíše =COUNTIF($A$2:A$20;A2) = 1 nebo v případě označení celého sloupce použiji vzorec COUNTIF(A:A;2) = 1
Poté se přepne v dialogu Ověření dat na kartu Chybové hlášení.
Ze seznamu Styl se vybere Informace.
Poté se napíše Nadpis titulku pro dialogové okno (např. Upozornění) a vlastní Chybové hlášení
(Např. Příjmení je již uvedeno v seznamu.).
Nakonec se vše potvrdí tlačítkem OK.
Při zadání duplicitní hodnoty se zobrazí dialogové okno se zvoleným Chybovým hlášením.
Pokud je hlášení potvrzeno volbou Ok, duplicitní hodnota se do sloupce uloží. Je-li stisknuto tlačítko Storno, duplicitní hodnota se nevloží.

Má úcta!
Kurimak
Junior

Odeslat příspěvekod Mistr81 25. 7. 2014 13:54

A nebo na záložce Data v oddíle Datové nástroje tlačítko Odebrat duplicity.
Nechval dne před večerem...
Mistr81
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 10. 8. 2014 14:34

Taky mám obdobný dotaz - jak zvýraznit duplicity v sešitu? Ideální by byla výplň stejnou barvou, jakou barvu má daný list s duplicitním záznamem. Ale to bych toho po excelu asi chtěl až moc :D Prostě mi stačí, když do některého z listů napíšu určité číslo a to se mi po opuštění buňky zbarví podle nastaveného formátu stejně, jako to duplicitní číslo na stejném, nebo jiném listu. Vyjádřil jsem se srozumitelně?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior