Program pro psaní statických výpočtů

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod shaman171 20. 10. 2014 19:06

Ahoj,
rád bych se zeptal, zda náhodou někdo z Vás neví o nějakém programu pro pohodlné psaní statických výpočtů?
O co konkrétně jde? Studuju stavárnu, ale píšu jako prase a zároveň mám raději věci v elektronické podobě, takže sháním program, který by v podstatě dokázal skloubit výhodu wordu a excelu zároveň. Jde o to mít možnost psát výpočet tak, aby byl jasný vzorec, pak dosazení a samotný výpočet, aby provedl sám program.
V podstatě jde o možnost poholdnosti formátování textu tak, jak dovoluje word a snadnosti psaní vzorců obdobně jako v editioru rovnic, ale tak, aby program počítal výsledek za mě tak, jako to umí excel. Počítal bych to klidně v excelu, ale je tam strašně složité a nepohodlné formátování vzorců do jednotlivých buněk oproti klasickému psaní ve wordu na čistý papír, ale ve wordu to zase musím počítat vše mimo PC na kalkulačce a neustále přepisovat.

Nevíte někdo prosím o programu, který by tento proces nějak spojoval? Asi už tušíte o co mi jde.

Moc děkuju za každý nápad.
shaman171
Junior

Odeslat příspěvekod flotoo 20. 10. 2014 19:16

Mathcad.
flotoo
Junior

Odeslat příspěvekod Xeroo 20. 10. 2014 19:35

Scia Design Forms.
Nemám s ním osobní zkušenost, ale mohl by umět to co chceš.
Xeroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shaman171 21. 10. 2014 06:09

Mathcad vypadá dobře, zatím s ním bojuju, ale snad to brzo pochopím :-)
Nemáte náhodou někdo český manuál nějaký?
Moc moc děkuju :)
Ta Scia DF asi není to přesné, ale i tak opravdu moc děkuju! :-)
shaman171
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 21. 10. 2014 06:42

Lépe jednou vidět než stokrát slyšet/číst. Zkus sem dát nějaký obrázek, jak by to mělo vypadat a napsat postup výpočtu.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod misko256 21. 10. 2014 08:08

Ja som sa stretol s programom VCmaster
misko256
Junior

Odeslat příspěvekod shaman171 21. 10. 2014 09:33

Statický výpočet vypadá tak jak přikládám v příloze, obsahuje vzorce a výpočty, doplněné tabulkama a obrázkama z CADu, k tomu trocha textu atd...
Jde tam hlavně o to, aby bylo čitelný jak je to počítáno, tedy aby byl vidět vzorec, pak dosazení a pak výsledná hodnota, ale s tím, aby to počítalo samo, abych to nemusel jak otrok furt cvakat do kalkulačky.
Přílohy
Výstřižek.JPG
shaman171
Junior