Word: Automatizace vyplňování jednoho formuláře padesátkrát

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mistr81 29. 1. 2015 16:29

Kolegyně a kolegové,

prosím o navedení: Mám ve Wordu dokument (potvrzení o daru). Tento dokument budu vyplňovat pro přibližně padesát dárců. Pro jednotlivé dárce se bude v dokumentu vždy měnit jméno, adresa, částka a její vyjádření slovy.

Předpokládám, že existuje nějaký způsob, abych nemusel padesátkrát vyplňovat to samé. Očekával bych, že si - rámcově - vytvořím dokument potvrzení a v něm si udělám políčka jméno, adresa, částka apod. A vedle toho bude tabulka s těmito údaji pro jednotlivá potvrzení. A já nějak řeknu systému, aby procházel jeden řádek té tabulky za druhým, doplňoval je do potvrzení a "chrlil" tak jedno potvrzení za druhým.

Je tato má představa reálná?

Jakž takž se vyznám v makrech v Excelu (i když ne všechny jejich taje ovládám), ale ve wordovských makrech jsem laikem. A nebo ani makra potřeba nebudou?

Prosím tedy o tipy a navedení, za což předem děkuji.
Nechval dne před večerem...
Mistr81
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 29. 1. 2015 17:30

Co třeba zkusit použít hromadnou korespondenci ...
https://support.office.com/cs-cz/article/Vytvořen%C3%AD-hromadné-korespondence-nebo-hromadného-e-mailu-5580f297-0ba3-4494-9a52-85953f613851
Naposledy upravil Kroxigor dne 29. 1. 2015 17:55, celkově upraveno 1
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Mistr81 29. 1. 2015 17:55

Kroxigor píše:Co třeba zkusit použít hromadnou korespondenci

Já na ni také myslel. Jen jsem úplně nevěděl, jak na ni (přeci jen jsem to v životě nedělal), tak jsem v tom trochu tápal.

Díky za ten návod, i když ten se spíše - nepletu-li se - věnuje Microsoft Publisheru, ne? A já bych raději preferoval Word. Nicméně děkuji za snahu.
Mistr81
Junior

Odeslat příspěvekod Mistr81 3. 2. 2015 19:00

Problém jsem nakonec vyřešil pomocí Hromadné korespondence a v ní volby "Dopisy". Viz například - pro majitele Office 2003 - http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=2128
Mistr81
Junior