Doinstalování Access 2013 na Win 7 Pro a Office 2013 pro po

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 3. 4. 2015 10:33

Dobrý den,

na firemní notebook s oficiálními Win 7 Pro a oficiálním Office 2013 pro podnikatele (tzn. bez Access) potřebuji doinstalovat Access 2013.

Externí firma, která se nám stará o IT, konkrétně doporučila tento produkt:
Access 2013 32-bit/ x64 Czech Medialess.

Vzhledem k tomu, že nám ho ale nabízí s nějakou "vysokohorskou" přirážkou, ačkoliv na horách nesídlíme, rozhodl jsem se doinstalovat ho sám. Na soukromých PC, resp. notebookách mi to jde bez problémů.

Nicméně když jsem si ověřoval, jak doinstalovat tento SW do firemního notebooku, nevidím v Ovládací panely - Programy nikde volbu "Instalovat program" nebo tak něco. Je tam pouze "Získat programy", což mi nabízí instalaci SW z naší sítě.

Hledal jsem k tomu na Internetu něco bližšího a našel jen informaci o tom, že SW se musí instalovat přes Microsoft účet. Ten je v notebooku založený, jen si nevybavuji, jaké má heslo. Jde to nějak "obejít"?

Nechci, aby firma platila víc, než je nezbytně nutné.

Předem díky za radu.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 3. 4. 2015 13:33

Nechapu. Jakou mas tedy presne koupenou verzi?
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 3. 4. 2015 13:40

Verzi čeho?

MS Access jsem ještě nekupoval, ale podle toho doporučeného produktu (česká verze bez instalačního média) si mohu při stahování/instalaci zvolit, jestli chci 32- nebo 64-bitovou verzi.

MS Office 2013 pro podnikatele je ve 32-bitové verzi, takže tím je asi daná i verze, ve které musí být Access 2013.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 3. 4. 2015 13:50

Jo takhle. No mne to podle prispevku znelo, ze jako uz mas neco koupene, kdyz se pidis po instalaci.
Produkt koupis, aktivujes na svem uctu Microsoft, stahnes instalacku, nainstalujes. O co jde?
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 23. 4. 2015 10:52

jiri.filip píše:Verzi čeho?

MS Access jsem ještě nekupoval, ale podle toho doporučeného produktu (česká verze bez instalačního média) si mohu při stahování/instalaci zvolit, jestli chci 32- nebo 64-bitovou verzi.

MS Office 2013 pro podnikatele je ve 32-bitové verzi, takže tím je asi daná i verze, ve které musí být Access 2013.

Problém je ale v tom že Office 2013 pro podnikatele Access neobsahuje.

pokud se jedná o pracovní notebook, měl by ses s tímto požadavkem obrátit na vašeho správce sítě. obvykle je instalace programu navíc ze strany uživatele postihována dle interních směrnic tvého zaměstnavatele.
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior