Má cenu kupovat MS office ?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 4. 2015 07:59

Ahoj potřebuju poradit. Přes deset let používám Open Office/Libre Office ale pro práci potřebuju MS Office. Začal jsem tedy před pár dny používal Office online - které je úplně zadarmo. V rámci technologického preview jsem si stáhl Office 2016 for MAC. To ale po čase přestane fungovat. Má tedy cenu platit za placenou verzi (off line) nebo je lepší používat on-line verzi úplně zadarmo ? Jaký je vlastně rozdíl mezi placenými a neplacenými verzemi ?
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 6. 4. 2015 08:40

To záleží, jaký všechny funkce tam potřebuješ. Word Online si např. myslím neporadí s matematickými vzorci. Já bych s tou online verzí být tebou dál pracoval a sám zjistíš, jestli ti dostačuje ;-) .

Jinak Open Office/Libre Office umí pracovat s *.docx soubory. Co ti v nich konkrétně chybí a potřebuješ v práci?
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 6. 4. 2015 08:48

Pro jaké specifické úkoly potřebuješ ms office? V open by mělo jít všechno a ukládat v ms formátu taky umí, tak co je za problém?
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod redhawk 6. 4. 2015 12:34

pouzivam vsade Libre Office
este som sa nestretol ze by nieco nezvladol
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod Thales 6. 4. 2015 13:22

Chybí jedině makra.
Thales
Junior

Odeslat příspěvekod cabman 6. 4. 2015 14:06

Thales píše:Chybí jedině makra.

A ve firemní sfáře poštovní klient s eas
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 6. 4. 2015 15:19

No rozdilu je mnohem vice, ale to je v celku jedno. Zalezi co clovek potrebuje.

Jinak OO makra ma, jen jsou nekompatibilni s MS Office a jejich pouzitelnost je exteme pochybna. To je docela usmevny stav nebot makra v MS Office jsou uz 20 let zazdena na uz davno prekonane technologii.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 6. 4. 2015 16:38

Microsoft si neumí propojit makra ani mezi verzemi. Win a Mac Excel mezi sebou nedokážou přenést a použít makra.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 6. 4. 2015 17:16

Mac nemam nemuzu posoudit. Predpokladam, ze tam nebudou fungovat veci spojene s API a ActiveX. To se vracime k problemu 20 let stare hracky co tu davno nemela byt a mela byt nahrazena nencim novejsim,
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 4. 2015 06:56

Ve většině firem požadují znalost MS Office. Matematické vzorce nepotřebuji. Mám pocit že v originálním Officu se dělají líp tabulky a hlavně všechno se ukládá automaticky v kompatibilním formátu. Jen se mi zdá že to neumí otevřít dokument z počítače ale nejdřív ho musíte dát na one drive.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 7. 4. 2015 07:56

Webove Office jsou znacne osekane. Pokud se chces pripravit na potreby firmy je potreba plnotucny Office. Samozrejme zalezi na firme, nekde pouzivaji ty nastroje jako psaci stroj a pak to lze nahradit cimkoliv ... .

Nejsnadnejsi jak se dostat k domacim office je zdarma v ramci nejakeho tabletu, kde to dostanes zdarma. Bohuzel moznost koupit Home licenci aktualne za rozumnou castku neni (par let zpet to slo asi za 800 kc a pred dvema roky za 1600 kc). Dnesni 3k uz je fakt moc.

Pri zamestnani pak je moznost ziskat Office formou benefitu, at uz vylozene formou licence nebo pracovniho NB.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod redhawk 7. 4. 2015 10:17

na macu mi makra neotvara ani msoffice (na windows v pohode)
osobne makra nepouzivam preto makra neriesim.
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 4. 2015 11:09

S Office dělám přes 20 let a posledních cca 10 let i s OpenOffice či klony. Pro domácí nenáročné použití se dá, ale často je to opruz obzvlášť free tabulkáč. Dělat tabulky v Excelu zabere podstatně míň času. A co jsem viděl výtvory zarytých linuxářů v OpenOffice, tak se nedivím, že jim to stačí. :D
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod von Neurath 7. 4. 2015 11:30

Bespi_ píše:Nejsnadnejsi jak se dostat k domacim office je zdarma v ramci nejakeho tabletu, kde to dostanes zdarma. Bohuzel moznost koupit Home licenci aktualne za rozumnou castku neni (par let zpet to slo asi za 800 kc a pred dvema roky za 1600 kc). Dnesni 3k uz je fakt moc.

A neplatí pravidlo, že HOME verzi MSO nelze použít pro komerční účely? Pak by šlo právně o stejný warez jako uložto verze.
von Neurath
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 4. 2015 15:44

Tak mohl by se MS k tomu výročí nějak pochlapit.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Další stránka