DB MS Access sdílená na server hostingu/cloudu

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rapi007 7. 11. 2015 22:12

Ahoj, nezkoušel někdo z Vás tuto šílenost? Jde mi o to zda Access lze využívat mezi více uživateli, když bude uložen někde na obláčku na Internetu. Zkoušel to někdo a funguje mu to? Toto není můj nápad, ale zákazníka... :(

Nechci teď řešit otázku typu: je rok 2015, udělej to v MySQL + PHP atd.

Díky za reakce.
Radek
rapi007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bespi_ 7. 11. 2015 22:50

Tak neni problem napsat nad MS Access souborem webovou sluzbu nebo web aplikaci. Zas tak nemozne to neni, ale vykon nic moc. Pokud to neni extra nutne vyhnul bych se takovemu reseni.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod rapi007 8. 11. 2015 10:53

Myslíte nad db spustit nějakou aplikaci psanou pomocí skriptovacího jazyku(PHP apod.)?
rapi007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 18. 12. 2015 11:57

Ahoj,

jsem v podobné situaci. Zaměstnavatel nemá vlastní servery, ani IT oddělení. Používá GoogleDisk a s tím spojené služby.

Jako dočasné řešení do doby přechodu na jiný ERP potřebujeme pro zadávání objednávek a související výkaznictví aplikaci v Accessu.

Databázi mám téměř hotovou a funkční (tabulky, dotazy a formuláře).
Jenže když ji uploaduji na GoogleDisk, kolegové s nainstalovaným RunTime Access soubor sice vidí v Průzkumníku, ale po otevření vidí jen karmínové záhlaví MS Access 2016 a pod ním prázdnou, bílou plochu.

Zkusil jsem soubor rozdělit na front- a back-end. Ani to však nefunguje. Kolegové i v tom front-endu vidí stále totéž.

Podařilo se to někomu rozchodit?
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 18. 12. 2015 12:49

Google disk nepodporuje spoustu veci, ktere lokalni filesystem umi. Treba zamykani souboru pro zapis apod.

Trochu se bojim, ze sdilena databaze typu MS Access nebo SQLite3 na "cloudovem" disku nebude fungovat nikde. Ale vyzkousene to nemam.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rapi007 19. 12. 2015 21:44

Já jsem nakonec přesvědčil "zákazníka" v řešení PHP + MySQL.

2 jiri.filip: nechcete vyzkoušet kombinaci tabulky v MySQL a dotazy a formuláře v MS Access jako front end? Nevím zda by to fungovalo, ale možná by to bylo řešení. Možná by to stálo za vyzkoušení.
rapi007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 21. 12. 2015 09:59

Rapi007: MySQL neznám. Včera jsem se zběžně díval na jejich stránku.
Je možné definovat tabulky v MySQL podobným způsobem jako v Access (tzn. bez nutnosti znát SQL)?
A propojení mezi back- a front-endem lze udělat pomocí průvodce importem přes ODBC rozhraní (tzn. také bez znalosti SQL)?
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod rapi007 23. 12. 2015 20:18

Nemám s tím praktické zkušenosti, ale zkus hledat MySQL Workbench
https://www.youtube.com/watch?v=X_umYKqKaF0
rapi007
Kolemjdoucí