Vyhledávání hodnoty v intervalech hodnot

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 27. 2. 2017 15:54

Ahoj,

potřebuji v přiložené tabulce podle skutečného počtu pacientů vyhledat interval (sl. 1 a 2), ve kterém se tento počet nachází, a z tabulky pak v příslušném řádku načíst počet pracovníků (poslední sloupec) do další tabulky, kde s tímto údajem dále pracuji.

Vím, že se to dá udělat zřetězením podmínkových funkcí, ve kterých budu současně porovnávat > a <=. Těchto 7 intervalů se ještě dalo dát dohromady, ale říkám si, že by to mělo jít i nějak elegantněji.

Zkoušel jsem v INDEX na pozici 2.argumentu současně testovat 2 fce POZVYHLEDAT (jednu s posledním argumentem -1, druhou s argumentem +1), ale nefunguje mi to. A i kdyby to fungovalo, neřeší to případ, kdy by hledaná hodnota byla krajní hodnotou ještě spadající do daného intervalu).

Dá se to bez znalosti VisualBasic udělat jinak než zřetězením podmínkových funkcí (viz. výše)? Předem díky za radu/tip.
Přílohy
Hledání v intervalech.png
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod cirneco 27. 2. 2017 16:43

Da se to :-)

Funkce VLOOKUP (nevim jak je presne v cestine) bere jako posledni, ctvrty parametr FALSE, pokud hledam presnou shodu, TRUE (defaultni hodnota) pokud hledam "intervalovou shodu" (ci jak to napsat) - ale je to uplne presne to, co potrebujete. Vezme to posledni hodnotu, co "intervalove vyhovuje", takze pro 25-29 bude brat radek 25, pro 30-34 radek 30, atd.
cirneco
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 11. 4. 2017 11:45

Ahoj,

díky moc. To je přesně to, co jsem hledal.
jiri.filip
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků