Proč přestal fungovat Access soubor?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 6. 2017 14:00

Ahoj,

zničehož nic mi přestal fungovat doposud funkční soubor v Accessu.

Po spuštění dotazu opakovaně dostávám tuto chybovou hlášku:
Access_ChybováHláška.png

Tabulka uvedená v hlášce není místní, ale je propojena odkazem do jiného adresáře na stejném lokálním disku. Tzn. nemůže se jednat o síťový problém.

Ve funkčním souboru pro jinou firmu vypadá pole v náhledovém zobrazení dotazu takto:
Access_Původní_FunkcniVJinéDatabázi.png
Access_Původní_FunkcniVJinéDatabázi.png (6.86 ) Zobrazeno 2226 krát

V souboru, který přestal fungovat, jsem dnes zjistil, že názvy polí vypadaly původně před opravou takto: FV_Cent.FV_Cent.ICO (tzn. zdvojený název zdrojové propojené tabulky).
Pak nějakým způsobem zmizel první výskyt zdvojeného názvu a vypadalo to takto:
Access_PředOpravouNázvů.png

Přitom v dotazu je ale zdrojová tabulka, resp. všechna její pole zahrnuta (přes * konvenci).

Zkusil jsem to opravit tak, že jsem názvy tabulek a polí dal do hranatých závorek takto:
Access_PoOpravě.png
Access_PoOpravě.png (7.17 ) Zobrazeno 2224 krát

Ani to ovšem nepomohlo.

Zkusil jsem vybrat z rozbalovacího pole název tabulky a nahoře v názvu pole ponechat jeho název bez hranatých závorek, ale při opuštění pole se název tabulky ve 2.řádku smaže a do první se doplní např.: Výraz1: [FA_Cent].[ICO]. Dotaz po spuštění stále vrací výše uvedenou chybovou hlášku.

V čem může být problém? Vzhledem k tomu, že na data z tohoto Access souboru je napojen další Excel soubor, raději bych to nějak opravil, než předělal celý Access soubor a pak ještě upravoval propojení do Excel souboru.

Předem díky moc za radu, jak soubor znovu zprovoznit.
jiri.filip
Junior