Outlook 2016 - kde nastavit synchronizaci pro off-line?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 27. 11. 2017 10:12

Ahoj,

vzpomínám si, že v některé z předchozích verzí MS Outlook se dalo nastavit, jestli chci mít přístup ke složkám Outlooku i v případě, kdy nejsem žádným způsobem připojen k počítačové síti.

V takovém případě se mi po spuštění Outlooku normálně zobrazil obsah složek ke dni/hodině bezprostředně posledního předcházejícího vypnutí Outlooku, kdy došlo k synchronizaci.
Pokud jsem se následně připojil k síti, notebook sám přešel do režimu on-line, aniž bych býval musel někde něco nastavit, resp. změnit.

V Outlook 2016 toto nastavení zatím hledám marně.
Na kartě "Posílání a příjem" je sice ikona "Pracovat offline", ale podle jejího popisu to vypadá, že slouží pouze pro manuální přepínání on-line a off-line režimů. To ale není nastavení, které hledám.

Poradíte? Předem díky za pomoc.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 11. 2017 16:42

Pravděpodobně používáš protokol imap místo (k daným účelům) vhodnějšího pop3.
Kupodivu tohle umí i Utlouk 2016/imap.
Stručný postup:
File -> Account Settings -> Account Settings -> Change -> Keep offline (posuvník).
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 28. 11. 2017 10:30

Milanr1: Díky za pomoc. Nebude to ale asi úplně ono.

Díval jsem se na to nastavení v cestě, kterou jsi poslal. Bylo tam nastaveno, že pro off-line mají být přístupné údaje staré max. 12 měsíců.
To by mi úplně stačilo. Problém byl ale v tom, že ani s tímhle nastavením se Outlook 2016 nebyl schopen přepnout do off-line režimu a stále se zkoušel připojit (tzn. na obrazovce bylo neustále vidět úvodní modrý obdélník ve středu obrazovky s běžící tečkovanou čárou).

Jinak ten poštovní účet je firemní, takže jako uživatel bohužel nemohu rozhodovat o nastavení pop3, resp. imap. Bohužel kolega z našeho IT minioddělení nevěděl, jak nastavit to, co potřebuji. Proto sháním rady tady.
jiri.filip
Junior