Existuje ekvivalent funkce NEPRIMY.ODKAZ?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 1. 2019 16:28

Ahoj,

předem díky za radu všem, kdo se v Excelu trochu víc orientuje.

Potřebuji do souboru sledujícího plánované a skutečné náklady za různé objekty (aktuálně v řádu stovek objektů) načíst z jednotlivých souborů s kalkulacemi (1 soubor = 1 objekt) určitá data.

Všechny soubory s jednotlivými soubory mají naprosto stejnou strukturu vč. souhrnného listu s údaji za daný objekt. Tzn. stejný údaj naleznu ve všech souborech na stejném listu a ve stejné buňce.

Potřebuji co nejefektivněji načíst data ze souhrnných listů ze všech jednotlivých souborů. Ručně vkládat odkazy se mi nechce.
Našel jsem funkci NEPRIMY.ODKAZ, která by mohla splňovat, co hledám. Bohužel má jednu pro mne podstatnou nevýhodu. Údajně musí být zdrojový soubor/y otevřený/-é, jinak vrací vzorec obsahující v cílovém souboru chybovou hodnotu.

Jediným řešením, na které jsem zatím přišel, je vložit kopie souhrnných listů ze všech jednotlivých souborů do "hlavního" souboru, kde budu porovnávat plánované a skutečné náklady.
Bude to ale asi je jen dočasné řešení, protože i když:
1) Excel 2016 nemá údajně omezení na počet listů v souboru
2) je velikost souhrnných listů v řádu max. 50 kB
časem narazím já nebo někdo z kolegů, se kterými si budeme soubor vyměňovat, na HW omezení používaných notebooků.

Nevíte, jestli náhodou neexistuje v Excelu 2016 ekvivalent funkce NEPRIMY.ODKAZ (tzn. umožňující dynamické změny v odkazech), kterému by ale nevadilo, že budou zdrojové soubory zavřené, a přesto tato jiná funkce vracela správnou hodnotu?
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod StalkerX 30. 1. 2019 19:58

Můžeš vyzkoušet:
https://exceltown.com/navody/funkce-a-v ... i-soubory/

nebo řešení pomocí VBA
StalkerX
Kolemjdoucí