EXCEL VBA: Rozdílná velikost písma v ComboBoxech

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mistr81 1. 3. 2019 10:50

Kolegyně a kolegové,

pomocí VBA vytvářím v Excelu nějakou aplikaci. Objevují se v ní i ComboBoxy. Netuším ale, proč dva z nich mají písmo normální a jiné dva mají písmo zmenšené. Viz obrázek:

Obrázek

Zkoušel jsem prověřovat velikost ComboBoxů, velikost užitých písem... Všechno stejné. Nikde jsem ani nenašel nějakou funkci ZOOM, ale také nic. Zkoušel jsem i původní prvek smazat a vložit na jeho místo nový, ale také to nepomohlo. :-(

Napadá vás tedy, jak zajistit, aby bylo ve všech ComboBoxech užito písmo normální velikosti a nikoliv zmenšené? Předem děkuji.
Nechval dne před večerem...
Mistr81
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2019 12:25

A co skusit použít jiné písmo? Dělá to u všech?

A když Písmo zvětšíš tak je tam pořád rozdíl? Zda v tom písmu není nějaká velikost a jednou použije větší a někdy menší.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mistr81 1. 3. 2019 13:47

Díky za snahu.

soban píše:Dělá to u všech?

Ne, všechny jsou normálně velké a jen tenhle zlobí.

soban píše:Zda v tom písmu není nějaká velikost a jednou použije větší a někdy menší.

Dá se nastavit font a u něj se nastavuje i velikost. Jenže oba jsou stejné - Tahoma, velikost 8.
Mistr81
Junior

Odeslat příspěvekod Mistr81 1. 3. 2019 15:16

Vyřešeno:
Tak jsem to nakonec vyřešil tím, že jsem musel mírně zvýšit vertikální rozestup mezi boxy pro rok, měsíc a den. Při větší mezeře mezi "sérií" pro datum vystavení faktur a datum splatnosti faktur již byla velikost standardní ve všech případech.
Mistr81
Junior